Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom z czy bez garazu


Recommended Posts

witam

 

W chwili obecnej jestesmy wraz z zona na etapie wyboru projektu, przy wyborze projektu kierujemy sie glownie funkcjonalnością oraz kosztem wykonania takiego domu. Mamy dylemat czy wybrac projekt domu ktory bedzie mial powierznię troche większa tj. 157m2 oraz graz 2-stanowiskowy czy dom o powierzchni 130m2 i bez garazu.

Chcialbym sie dowiedziec jaki jest koszt postawienia garazu wolnostojacego 2-stanowiskowego?? oraz ktory dom wybrac mniejszy bez grazu czy wiekszy z 2 garazami??

 

prosze o odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam garaz wolnostojacy:

- 2 stanowiska + pomieszczenie gospodarcze

- 67 m2

- 2 bramy garazowe + 4 okna

- komin murowany

- dach dwuspadzisty, pelne deskowanie, dachowka creaton

 

Budowalem razem z domem wiec ciekzko jednoznacznie ocenic koszty, ale wyszlo okolo 100 tys.

 

Taniej na pewno wyjdzie kiedy bedzie budowany taki garaz w bryle domu. Ja po prostu chcialem miec garaz osobno - nie kierowalem sie kosztami.

Edytowane przez edi1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

W chwili obecnej jestesmy wraz z zona na etapie wyboru projektu, przy wyborze projektu kierujemy sie glownie funkcjonalnością oraz kosztem wykonania takiego domu. Mamy dylemat czy wybrac projekt domu ktory bedzie mial powierznię troche większa tj. 157m2 oraz graz 2-stanowiskowy czy dom o powierzchni 130m2 i bez garazu.

Chcialbym sie dowiedziec jaki jest koszt postawienia garazu wolnostojacego 2-stanowiskowego?? oraz ktory dom wybrac mniejszy bez grazu czy wiekszy z 2 garazami??

 

prosze o odpowiedz pozdrawiam

 

Ja sobie nie wyobrażam domu bez garażu.

 

Jak dla mnie zalety garażu jakie zdecydowały na zakupu domu z garażem :

 

1. Pada deszcz , wracamy do domu , wjeżdza się samochodem do garażu , wyjmuje zakupy z bagażnika, dzieciaki wychodzą z samochodu i wchodzi z garażu do domu ...

Spokojnie , bez moknięcia i denerwowania się ;)

 

2. Zima - nie trzeba odśnieżać samochodu , skrobać szyb. Samochód jest bardziej ciepły , więc także nie trzeba go długo nagrzewać,

 

3. Garaż to także "magazyn", Można tam trzymać rowery , opał i inne pierdoły ..

 

 

Według mnie powinien być garaż. My niestety będziemy mieli garaż 1-stanowiskowy a przydałby by się garaż 2 stanowiskowy. Zawsze więcej miejsca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadalem takie pytanie na forum ponieważ w duzym stopniu chodzi na o koszty budowy tj. ile kosztuje garaz wolno stojący 2 stanowiskowy ??

 

To pytanie w stylu : ile kosztuje fiat panda.

 

Rozpiętość może być duża: ( garaż blaszak - mały dworek) od 8 tys. do 200 tys. zł

np taki:

http://allegro.pl/garaz-podwojny-6x5-bramy-uchylne-okazja-i1431385555.html

dolicz koszty mapek pozwolenia i wylewki

lub taki

http://www.projekty.garazy.pl/projekt-at-g24

a ten niżej masz szacowany na 78 tys netto czyli brutto jakieś91 tys zł

http://www.pro-arte.pl/projekty-garaze/67/

 

A teraz weż sobie dwie wersje tego samego projektu jedna z garażem a jedna bez i koszty wychodzą porównywalne

ten dom z garażem kosztuje 441 tys (koszt szacowany)

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-aloesie-3/m44c773bf55bd9

a bez garażu 354 tys

http:// http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-aloesie/m43b8eabbd2fdd

różnica 87 tys zł.

Tylko że odchodzą ci koszty dodatkowego projektu, mapki i pozwolenia na budowę oraz płacisz niższe podatki od nieruchomości.

Jeśli średnio taki garaż będzie miał 50 m2 to podatek wynosi odpowiednio albo 30 zł albo 300 zł ( nie wiem jak u ciebie w gminie ale średnio to jest stawka 0,6 zł - za budynki mieszkalne lub 6 zł - za budynki inne.)

Dodatkowo kwestia wyłączenia z produkcji rolnej dla budynku mieszkalnego do 500 m2 nie płacisz nic dla garażu bulisz.

Edytowane przez aglig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

W chwili obecnej jestesmy wraz z zona na etapie wyboru projektu, przy wyborze projektu kierujemy sie glownie funkcjonalnością oraz kosztem wykonania takiego domu. Mamy dylemat czy wybrac projekt domu ktory bedzie mial powierznię troche większa tj. 157m2 oraz graz 2-stanowiskowy czy dom o powierzchni 130m2 i bez garazu.

Chcialbym sie dowiedziec jaki jest koszt postawienia garazu wolnostojacego 2-stanowiskowego?? oraz ktory dom wybrac mniejszy bez grazu czy wiekszy z 2 garazami??

 

prosze o odpowiedz pozdrawiam

 

Wybieraj z garażem, koszt dwustanowiskowego bedzie większy jak pojedynczo, dlatego poszukaj projektu z jednostanowiskowym jak chcesz taniej.

Generalnie polecam garaż w bryle, praktycznie i wygodnie. Z drugiej strony dobrze miec taki wiekszy budynek garażowo-gospodarczy do innych potrzeb ale tu więcej trzeba zainwestować. Mój będzie miał 80m2 i liczę że potrzeba jakieś 40-50 tyś na same materiały.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dom z garażem! Koniecznie w bryle domu. Sama mam garaż w bryle, niestety na 1 samochód (bardzo żałujemy że nie zrobiliśmy na 2 :() Garaż w bryle jest o wiele wygodniejszy i tak jak pisze aglig podatek za taki garaż jest liczony jak za powierzchnię mieszkalną i stawka za m2 jest niższa dziesięciokrotnie niż za garaż wolnostojący (a jeśli jego wysokość nie przekracza 2,20m płacimy nawet połowę stawki za m2 powierzchni mieszkalnej) Edytowane przez zetka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak kochasz auto. jedni je pucują co sobotę głaszczą po masce i traktują lepiej niż żonę, inni stawiają pod blokiem, myje je deszcz. i jednym i drugim służy tak samo.

jedno jest pewne, pomieszczenie gospodarcze na różne graty mieć musisz.

 

a zanim podejmiesz decyzję porównaj w swoim projekcie powierzchnię pokoju dziennego (salonu) i garażu, zastanów się komu fundujesz większy standard ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym za garażem w bryle. Ale przydały by się 2 stanowiskowy i to już komplikuje projekt psuje wygląd i działkę trzeba mieć większą.

Trzeba dodatkowo ocieplać garaż. Mogą wystąpić mostki termiczne. Zapcha spalin, benzyny przenosi się do domu. Dodatkowe wejście z zewnątrz.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram również garaż w bryle i najlepiej od razu na 2 auta. Osobiście dosyć długo szukałem projektu, który by mi się podobał i miał dwustanowiskowy garaż. Na szczęście znalazłem i mogłem rozpocząć budowę.

Ja jeśli masz duże parcie na jak najniższe wydatki, to chociaż uderz w opcję garażu na jeden samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stawiam na praktyczność i dlatego mam dwustanowiskowy garaż w bryle. Mieści się w nim moje długie kombi a obok przyczepa i 4t ekogroszku:D Ściana garaż-dom jest ocieplona od strony garażu, miedzy nimi mam małe pomieszczenie, "roboczą kuchnię" czyli 2 sztuki drzwi oddzielają i żadne zapachy garażowe nie dostają się do mieszkania. Z tyłu garażu jest kotłownia i warsztat a nad nim 2 super pomieszczenia, które w projekcie zwą się "garderoba" i "pralnio-suszarnia" a na razie służą jako składzik resztek wykończeniowych i miejsce do docinania paneli, płyt k-g... ponieważ wykańczamy jeszcze poddasze mieszkając na parterze. Robiąc to w okresie zimowym mam niesamowitą wygodę:yes:

A czy bryła wygląda ładnie to rzecz gustu, po kilku latach mieszkania już się nie patrzy na ładność tylko na użyteczność........

5a8e4835310efbb3c6&#5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od działki, jak masz spory teren, to szczerze polecam nie licz kosztow, tylko stawiaj oddzielny, wkoncu budujesz dom dla siebie czy dla samochodu?

Popatrz jak wstretnie wyglada brama w bryle domu, zajmuje 50% frontu! Chcesz patrzec na piekna elewacje chaty czy na brame garazową. W Skandynawii podwyzszaja ubezpieczenie domu jak widzą cudaczna budowle domu z garazem!! Garaz w bryle, to czysto polski wynalazek, pochodzacy z biedy. Nie daj sie zwiesc "fachowcom" co mowia, ze to taniej, wygodniej....to są ni esteci ni gospodarze, lecz chłopki-roztropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maerkas5 masz ciekawe "światowe" doświadczenia w tym względzie... czysto polski wynalazek którym 90% amerykańskich domów stoi? czysto polski wynalazek którym stoi większość domów na zachodzie? Czysto polski wynalazek w którym potężne rezydencje mają w bryle całe skrzydło z garażami i stajniami? Fiu fiu to drugiej Japonii i Chopina nam nie potrzeba. Wystarczy rozreklamować i opatentować nasz światowy wynalazek...

 

Edit... właśnie przeglądam ogłoszenia nowych domów ze Sztokholmu i okolic... w tych nowych garaże w poziomie parteru ... dyskutujemy o starych szwedzkich drewniakach i domach na wsi?

Edytowane przez crab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze chlopie, ze nie wiesz o czym mowisz....terenow pod zabudowe w okolicach Stokholmu jest jak na lekarstwo, a działka potrafi kosztowac okolo 1.5mln zł, wiec projekty są wymuszone ceną ziemi! Ja tu mieszkam 35lat i znam podejscie szwedow, i nie obrazaj ich drewnianych domkow, bo gdyby w polsce zmieniła sie kultura budowania i z betonowych molochow ludzie przeliby na zabudowe drewnianą, to wasz krajobraz wygladałby inaczej. Na temat stajni sie nie wypowiadam, bo chyba w tematyce zwierząt masz wiecej do powiedzenia. Tyle, ze Ty chyba mylisz pojecia:domów, domów familijnych i rezydencji, a tu na forum sa głownie ludzie, ktorzy budują domki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...