Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kanały sztywne czy elastyczne?


Recommended Posts

ja mam sztywne 125 na skrzynkach rozpreznych - solidnie zaizolowane (sprawnosc instalacji WM ok 88%, przy GWC powyżej 92-93% ); rekuperator 400 - setka na stalopradach, przy 100 m3/h moc 17 W ; co do halasu w sypialni musisz sie dobrze wsluchac w szum..ale nie ma i nie bylo sytuacji zeby komus przeszkadzalo w zasnieciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sztywne 125 na skrzynkach rozpreznych - solidnie zaizolowane (sprawnosc instalacji WM ok 88%, przy GWC powyżej 92-93% ); rekuperator 400 - setka na stalopradach, przy 100 m3/h moc 17 W ; co do halasu w sypialni musisz sie dobrze wsluchac w szum..ale nie ma i nie bylo sytuacji zeby komus przeszkadzalo w zasnieciu

 

lukep3, a jaki to reku zużywa 17W przy wymianie 100m3/h, możesz podać producenta?

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brink large; niski opor instalacji uzyskany wydaje mi sie dzieki sztywnym kanalom i jakosci roplanowania (staralem sie robic luki zamiast kolan 90 stopni); kanaly elastyczne tylko na odcinkach ok 1,5 - 2 m przy rekuperatorze

 

Producent podaje 21-23 - wynik 17W rewelacja

Skoro kolega się bardziej orientuje to zadam jeszcze kilka pytań :)

 

Producent podaje takie wydajności dla 400 Large:

 

Stopień 1 Stopień 2 Stopień 3

100 200 300

 

Niby 400setka a na max stopniu ma 300m3 - gdzieś wyczytałem że każdy stopień jest oddzielnie programowalny, czy to prawda?

Nie bardzo rozumiem to stwierdzenie - staralem sie robic luki zamiast kolan 90 stopni - mógłbyś bardziej rozwinąć o co chodzi z tymi lukami?

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje 21-23 - wynik 17W rewelacja

Skoro kolega się bardziej orientuje to zadam jeszcze kilka pytań :)

 

Producent podaje takie wydajności dla 400 Large:

 

Stopień 1 Stopień 2 Stopień 3

100 200 300

 

Niby 400setka a na max stopniu ma 300m3 - gdzieś wyczytałem że każdy stopień jest oddzielnie programowalny, czy to prawda?

Nie bardzo rozumiem to stwierdzenie - staralem sie robic luki zamiast kolan 90 stopni - mógłbyś bardziej rozwinąć o co chodzi z tymi lukami?

 

THX

 

Tak, każdy stopień jest osobno do ustawienia z prędkościami, do max 400m3 w wersji Large.

Też mam tak zrobione, że zakręty są łukami 2x45 stopni kolanka

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...