Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ukladanie kostki ile kosztuje?


Recommended Posts

Witam, ukladam kostke brukowa, cena robocizny to 25zl/m2 netto (bez vat) obrzeze to 5zl/mb, ceny tej ow kostki sie nie orientuje, w cene robocizny wchodzi wybranie podloza zrobienie podbudowy oraz ulozenie kostki. wszystkie szczegoly sa dogadywane u klienta na miejscu wykonania zlecenia poniewaz trzeba ocenic jakie jest podloze, to nie sztuka wybrac te 40cm jak ktorys z Forumowiczow napisal, wszystko zalezy od terenu, niekiedy trzeba wybrac wiecej a niekiedy mozna sobie pozwolic na mniej. zainteresowanym moge podac adres strony internetowej, prosze pisac w prywatnej wiad. pozdrawiam

 

PS. prosze nie wrzucac wszystkich brukarzy do jednego koszyka... bo ludzie sa rozni i roznie sie przykladaja do swojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to was dobiję ceną minimalną za ułożenie. W październiku układałem 230m2 kostki z bruk betu model Ateny w kolorze wapień muszlowy. Zgodziłem 115zł za m2 z materiałem w tym wszystkie obrzeża (krawężniki) w kolorze grafitowym. Obrzeży poszło mnóstwo, cała opaska wokół domu zrobiona obrzeżem. Dodatkowo liczona była była palisada, jedna kratka ściekowa i 40 m drenażu.

DSC07529.jpg

DSC07533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj omawiałem robociznę pod granit - wykopane na wazd 50 cm, podsypane 3 warstawami - co prawda bez fakturki ale cena chyba nie zła - 120 zł/m2. Granit dostarczam ja. Gwarancja do 80T ze sie nic niepoosiada. co sądzicie?

Ja sądzę, że jak ktoś daje gwarancję do 80T to jakaś lipa. W razie czego zawsze Ci powiedzą, że wjechałeś 81T i jak im to potem udowodnisz? :)

Lepiej, żeby w umowie gwarancyjnej takich limitów określonych nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj omawiałem robociznę pod granit - wykopane na wazd 50 cm, podsypane 3 warstawami - co prawda bez fakturki ale cena chyba nie zła - 120 zł/m2. Granit dostarczam ja. Gwarancja do 80T ze sie nic niepoosiada. co sądzicie?

 

Hm, ja wiem, czy niezła? Brukarze, którzy robią u mnie, biorą 45 zł/m kw, tyle że bez kopania pod wjazd. Płacę za granit i materiały na podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy powiedziec fachowcowi ktory daje oferte zeby powiedzial swoja cene, ale niech wyszczegolni cene za robocizne i material, cene za material mozna zawsze posprawdzac mniej wiecej w internecie lub poszukac w internecie sprzedawcow kostki ze swojej okolicy i podzwonic popytac o cene kostki i porownac, a robocizna to roznie jest bo zalezy kto jak sie ceni, najlepiej by bylo jak bys ELBO8 podal ile ci krzyknal fachowiec za robocizna i kstke, to wtedy forumowicze by sie wypowiedzieli, my w waszych okolicach robiny po 25 netto za kostke typu nostalit i wieksza a mniejsza tzn drobniejsza 30zl/m2 + obrzeze 5zl/mb, kraweznik 10zl/mb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, widzę, że w temacie ile co i jak wypowiadają się głównie wykonawcy :)

 

podlaskie - dokładnie Białystok - cena z materiałem 100zł/m2 (po znajomości, lub więcej metrów można znaleźć za 90 zł/m2) za wszystko, obrzeża krawężniki, wykopy itp itp itp,

dodatkowo liczone jakieś tam udziwnienia typu kwietniki itp.

 

 

także proponowałbym dobrze poszukać bo 150 zł/m2 to KOSMOS, szczególnie gdy ktoś ma więcej niż 100 m2 do ułożenia

 

pozdrawiam

Edytowane przez wm78
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...