Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pello kocioł osiąga temperaturę, w większości jest teraz w nadzorze (sterowanie fuzzy logic) i to chyba dlatego tak się dzieje. Jak było zimno i kocioł pracował więcej niż stał w nadzorze to tego problemu nie było. Nie wiem tylko czy bardziej zwracać uwagę na to, ze jest ciepło czy na to, że kocioł stoi w nadzorze. Ustawienia raczej są dobre. W zeszłym roku po rozpaleniu pieca mieliśmy problem z przegrzewaniem (kocioł się wyłączał bo osiągał 95) ale kontaktowałam się z serwisem i kazali zmienić: USTAWIENIA KOTŁA: 1. OCHRONA POWROTU - ZAWÓR 3D TERMOST., 2. TERM. POKOJ. KOTŁA : 8stopni oraz TRYB PRACY POMPY CWU - BEZ PRIORYTETU. pomogło :) piec palił super spalał średnio worek pelletu 15kg na dobę (podczas dużych mrozów - 2-3 worki), sam suchy popiołek, piec czyszczony raz na tydzień, wyczystka i komin też sprawdzone. Teraz nawet nie mam jak wyczyścić bo wszystko się klei :(

Kroitz jeśli chodzi o tlen to kotłownia jest dość duża, w tej chwili jeszcze nie ma drzwi więc jest otwarta na garaż duży dwu stanowiskowy, wentylacja też jest więc myślę, że tego tlenu jest trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pello kocioł osiąga temperaturę, w większości jest teraz w nadzorze (sterowanie fuzzy logic) i to chyba dlatego tak się dzieje. Jak było zimno i kocioł pracował więcej niż stał w nadzorze to tego problemu nie było.

 

jest dokładnie tak jak piszesz, ten kocioł nie jest przystosowany do spalania peletu, nie posiada zapalarki i pracuje w oparciu o tzw podtrzymanie. Dym z tlącego się peletu, powoduje osiadanie sadzy szklistej na wymienniku kotła i w kominie.

Moim zdaniem dużo lepiej wyjdziesz, jak na czas grzania cwu latem przestawisz się na spalanie ekogroszku z węgla kamiennego. Sadza też będzie powstawać, ale już nie szklista i łatwa do usunięcia szczotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że Pani ma palnik typu Trio z pancerpola..... który ma spalać miały, groszki, pellet.

 

Można jeszcze spróbować wyłączyć FL (pewnie pluma) i zobaczyć na dwustanie co się będzie robić

Myślę jednak,że najlepiej skorzystac z rady VLD i przejść na ekogroszek bądź miał węglowy w okresie letnim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 dokładnie tak, mam kocioł weber heitztechnik z palnikiem trio pancerpol i sterownikiem ecomax 800 plum. Na wyłączanie sterownika nie mam odwagi bo zgubiłabym sie w gąszczu ustawień. Może faktycznie trzeba będzie spróbować palić ekogroszkiem i zobaczyć jaka będzie reakcja. Boję się po prostu, że mi się to tak zaklei, że nic z tym nie zrobię potem, już mi temperatura rośnie do 76stopni a półki są zaklejone, a kocioł miał być super, prawie bezobsługowy a tu ciągle coś się dzieje :( (być może kocioł jest super tylko jeszcze jakieś ustawienia są źle)

Dziękuję za wszystkie porady i chęć pomocy :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku palnika Trio on potrafi spalać pellet, ba potrafi to robić bardzo dobrze, ale niestety na wyższych mocach.

Byłem przy jego testach, mam wyniki jego pracy. Mam tez od firmy Pancerpol wyniki jego pracy w pewnym kotle przy opalaniu pelletem.

 

Trzeba jednak zaznaczyć,że to nie jest strikte palnik pelletowy. To palnik na ekogroszek z dodanym obrotem (do spalania miału) oraz dodanymi rurami powietrza wtórnego (do spalania pellet)

 

Masz opcję zmieniania paliw w zależności od sytuacji, ale wyjściowym jest wungiel. Radzę teraz przejść na wungiel i musisz się zaprzyjaźnić ze sterownikiem, ja bym ten FL obecnie wyłączył skoro są takie kłopoty.

 

Kolega VLD ma chyba stera Pluma, fakt,że na tłoku, ale trochę może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...
  • 1 month później...

Rzeczywiście z ceną pelletu jest problem, szczególnie kiedy nie chcemy kupować w ilościach hurtowych.

 

Obecnie kupuję pellet drzewny, sosna, 8mm, 4192 kcal - i jestem bardzo zadowolony.

 

Tonę kupuję za 570-640 zł + transport co z reguły daję ok. 700 zł

 

Mogę podać namiary bo sprzedawca jest z Ukrainy i marudzi, że za mało biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...