Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Średnia cena dla klientów indywidualnych to:

Pellet LAVA – 839 zł. brutto/tona

Pellet OLIMP - 869 zł. brutto/tona

 

Pozdrawiam!

 

Andrzej Wysocki

_____________________________

eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

 

A propos, właśnie na początku lutego musiałem posilić się awaryjnie paroma workami pelletu Lava Premium 6mm z OBI - nie dość że był zmielony niemiłosiernie to ta cena - dokładnie chyba 16,99zł/15kg - wychodzi ok. 1133zł/tonę. Nieźle tną klientów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fachowo ludzie prawicie o certyfikatach itd., tylko mnie z perspektywy zwykłego użytkownika nie interesuje odsyłanie do niemieckojęzycznych stron, a chciałbym się dowiedzieć, jakie parametry pelletu one normują. Kaloryczność kalorycznością, ale różnica 1MJ z informacji na opakowaniu przy zanieczyszczeniu piaskiem to chyba pikuś, jak energia z paliwa idzie na wytop szkliwa. W tym roku trafiłem właśnie na taki paskudny materiał od lokalnego dostawcy, gdzie jeszcze sprawdziłem, że na opakowaniu 20kg potrafili przyciąć 2kg. Ciekawi mnie, czy jest to jakoś konkretnie normowane w Polsce. Bo tacy magicy nie powinni nazywać pelletem to co sprzedają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez dwóch zdań pellet który oferuje ekoplex sp z o.o duzo lepszy niz Barlinek czy Stelmet, przy tym tańszy, super mila obsluga, nigdy nie bylo problemu z dostawa, no a najwazniejsze ze super sie spala, podobno wprowadzili teraz jakas nowosc do swojej oferty pellet champion - znajomy jest zachwycony dlatego tez zamierzam sprobowac

 

 

Eeech, kolejny tekst reklamowy, byście postarali się lepiej...

A prawda jest taka że nigdy nie wiadomo na jaki pelet trafi się w workach Ekoplexu.... moi klienci strasznie narzekają, raz pelet jest dobry a raz... straszna słabizna.

Do Stelmetu lub Barlinka jeszcze daleka droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowo ludzie prawicie o certyfikatach itd., tylko mnie z perspektywy zwykłego użytkownika nie interesuje odsyłanie do niemieckojęzycznych stron, a chciałbym się dowiedzieć, jakie parametry pelletu one normują. Kaloryczność kalorycznością, ale różnica 1MJ z informacji na opakowaniu przy zanieczyszczeniu piaskiem to chyba pikuś, jak energia z paliwa idzie na wytop szkliwa. W tym roku trafiłem właśnie na taki paskudny materiał od lokalnego dostawcy, gdzie jeszcze sprawdziłem, że na opakowaniu 20kg potrafili przyciąć 2kg. Ciekawi mnie, czy jest to jakoś konkretnie normowane w Polsce. Bo tacy magicy nie powinni nazywać pelletem to co sprzedają.

 

Poniżej podaję Panu kilka parametrów które są wymagane w normie Din Plus:

Długość (mm) 3,15 ≤ L ≤ 40 )-ilość granulek dłuższych niż 45 mm może wynieść 1%.

Zawartość wody (%) ≤ 10,0%

Zawartość popiołu (550 ° C)% ≤ 0,7%

Wartość opałowa MJ / kg kWh / kg

16,5 MJ / kg do 19 MJ / kg

4,6 kWh / kg do 5,3 kWh / kg

Gęstość nasypowa kg / m³ ≤ 600 kg / m³

Zawartość azotu ≤ 0,3%

Zawartość siarki ≤ 0,03%

Zawartość chloru ≤ 0,02%

To są tylko niektóre parametry.

 

Patrząc na podane wymogi oraz na to co podają niektórzy forumowicze, widać że są rzucane w nich hasła reklamowe a nie merytoryczne dane.

Poniższy wpis jest tego najlepszym przykładem cytat "Prosze bardzo Lava 5,5 kwh/kg"

 

Prosze bardzo Lava 5,5 kwh/kg. (Trocina iglasta.)

5,3 kwh/kg ma i F1 i zwykły barlinek. Tak dla ciekawskich dodam że barlinek 8mm to skład 70/30 ale już barlinek 6mm to wyłącznie trocina iglasta. ( 6 to głównie towar eksportowy barlinka do kupienia np we włoszech niemczech itd. Do peletu 8mm można dodać trocinę liściastą bo dość łatwo się prasuje i nie niszczy matryc. Ale już zrobienie 6 mm z trociną liściastą strasznie niszczy matryce i słabo się prasuje dlatego też z trocin mieszanych igła i liść robi się wyłacznie pelet 8 mm.

 

Pan Puławiak podaje że pelet Lava ma wartość opałową na poziomie 5,5 kwh/kg.

W innym wpisie Pan Andrzej Wysocki podaje , że "Kaloryczność pelletu LAVA to ok. 19,00MJ/kg".

Przeliczając: 19,00MJ/kg= 5,3kwh/kg

Tak więc mamy tutaj już pewną sprzeczność, gdyż 19 MJ to nie jest 5,5 kwh. Kolejny tekst reklamowy.

 

Paradoksalnie jesli wymóg certfikacji Din Plus to max. 19 MJ/kg=5,3kwh/g, to jeśli producent podaje wyższe parametry np. cytat."Kaloryczność pelletu Olimp to ok. 20MJ/kg", to przewyższa normę czy jej nie spełnia. Maksymalne widelki kaloryczności może miały jakieś uzasadnienie, np. wykluczenie chemicznych dodatków które tą kalorycznośc mogą podwyższyć.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A propos, właśnie na początku lutego musiałem posilić się awaryjnie paroma workami pelletu Lava Premium 6mm z OBI - nie dość że był zmielony niemiłosiernie to ta cena - dokładnie chyba 16,99zł/15kg - wychodzi ok. 1133zł/tonę. Nieźle tną klientów....

Witam.

Zima nam się przedłuża, więc również musiałem dokupić nieco peletu i też postanowiłem spróbować LAVY z OBI.

Niby się spala, ale piec w środku czarny a w palniku zamiast popiołu pozostają zwęglone drobne "ziarna" pelet (przypominające ziarna owsa, gdy paliłem tym 2 lata temu). Regulacja powietrza nie pomaga.

Chciałem spróbować LAVY i spróbowałem, ale wynikiem jestem zawiedziony, bo używany do tej pory inny pelet spalał się dużo lepiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
super normalnie na info ogrzewanie też się pojawiły wpisy i też pewnie władzio bo praktycznie w tyms samym czasie - jakaś ofensywa ekoplexu. A jaki kocioł władziu użytkujesz ???

 

troche nie rozumiem, człowiek pisze ze korzysta z Ekoplex i od razu jakies posadzanie o reklame. ludzie a moze to Wy spamy tu zamieszczacie. sam kiedys szukalem i wiem jak latwo trafic na oszustow i placic za g... pellet ktory ma ekoplex zawsze dobrze sie spalal wiec mam nadzieje ze komus to pomoze i trafi na naprawde dobry towar. a ciekaw jestem - jesli nie jestes puławiak z jakiejs konkurencji tej firmy to kto tak sprawdza po forach ze jakies podobne wpisy sie pojawily, haahah niezle, a moze to znak ze ekoplex ma rzeczywiscie dobrej jakosci pellet i ludzie o tym zaczeli pisac??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
a jak myślicie czy jak pellet stanie się popularniejszy w naszym kraju to ceny spadną czy raczej nie??

Hmmm

porównując jak to wyglądało z ekogroszkiem to raczej nie spadną.

Zresztą już teraz widać, że od kilku lat cena gwałtownie rośnie.

A to skutecznie blokuje przejęcie na pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja za LAVE do swojego piecyka płacę 14,5zł - worek 15kg i jestem zadowolony, w koszyku nie powstają spieki, wcześniej miałem jakiś pellet na próbę z bielskiej castoramy 8mm i 6mm oba palily sie słabo i miałem spieki, różnica może wynikać też z przechowywania, jak jadę po LAVE to trzymają ją w zadaszonym magazynie, w casto pellet leży niby zadaszony ale przed sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...