Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szanowni Państwo

 

Zakładam obecnie uprawę roślin energetycznych w okolicy trójmiasta (pod Elblągiem) i chcę się zorientować czy byli by Państwo zainteresowani peletem o kaloryczności w okolicach 18MJ/KG w cenie około 650pln/tonę z dostawą do domu (pakowany w worki) w trójmieście i okolicach?

Edytowane przez amir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pellet z racji coraz większej popularności robi się coraz tańszy.

Konkurencyjność robi swoje.

Na dzień dzisiejszy PLUS A1 600zł za tonę.

 

Także Zdun masz rację przy takich wycenach ale już nie aktualne ponieważ ceny zaczynają robić się bardziej ekonomicznie uzasadnione.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Smoli tylko w popielniku - reszta kotła jest czysta (ruszt, komora spalania, kierownice spalin itd)

 

Zdjęcia szuflady popielnika - po pierwszym testowym wczorajszym rozpaleniu w tym sezonie - widać żażące się pellety oraz nawet świeże nie spalone, może przelatują przez ruszt lub dmuchawa je wydmuchuje co powoduje okpcenie ?

 

Jestem użytkownikiem pieca na pellet niecały rok i o to co zaobserwowałem. Przy przestojach (kilka dni) piec poci się,a po odpaleniu powstaje sadza. Gdy nie używałem pieca to zostawiałem drzwiczki otwarte i problem znikł. W instrukcji producent napisał też że w przypadku pocenia pieca należy utrzymywać 70C przez 3h i powinno tez osuszyc piec- nie stosowałem tego. otwarte drzwiczki doskonale zdaja egzamin. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ogólnikowo napisałeś i jeśli osoba nie mająca pieca na pelet przeczyta taką wypowiedz pomyśli że z takimi piecami jest coś nie tak . Jak można drzwiczki otwierać w piecu ? No chyba że jest to piec na wszystko .Jaką temperaturę masz zadaną na piecu ? Czy jest zawór 4 drożny i włączona ochrona pieca na sterowniku? Jaki piec ( moc) na ile metrów? Bez tych odpowiedzi ludzie różne filmy będą układać często krzywdzące dla peletu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem 20 worków pelletu z Ukrainy (kupowane od Ukraińca) po cenie 11,- zł worek 15 kg i u mnie się nie sprawdza (Tekla Draco 12 kW, bardzo żywiczny i robią się złogi w palniku) a u znajomego (kocioł SAS) pali się pięknie i twierdzi, że bardzo kaloryczny - więc z tą jakością jest różnie.

Jedno co zauważyłem, to że mój kocioł lepiej reaguje na jasny pellet. Im ciemniejszy tym gorzej.

Najtańszy pellet kupowałem po 600,- zł/tona jak dotąd, a najdroższy 1000,- zł/tona i moje spostrzeżenia są takie, że ten najdroższy nie jest wart różnicy 400,- zł na tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...