Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Postawiłam na pellet ze Stelmetu, dokładnie Lava. i odczucia bardzo pozytywne. ale nie wzbraniam się przed przetestowaniem produktów konkurencyjnych.

Przy Lavie, opakowania ładnie pakowane w worki foliowe, pellet zachowuje świeżość. podczas spalania ładnie pachnie drewnem, mało popiołu i kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Skoro Lava przewyższa wymagania do certyfikatu DIN PLUS to dlaczego go nie ma?

 

Jak pisze pan Andrzej Stelmet używa wyłącznie trocin IGLASTYCH a to właśnie trocina LIŚCIASTA cechuje się wyższą KALORYCZNOŚCIĄ.

 

Dlatego też BARLINEK używa 30 % trocin LIŚCIASTYCH a 70% IGLASTYCH w PELLECIE STANDARD.

W PELLECIE F1 POWER używa się jeszcze więcej trociny LIŚCIASTEJ przez co jest jeszcze mocniejszy.

 

 

Testowałem na swoich kotłach wszystkie te pellety i LAVY spalało się więcej aby użyskać tą samą moc grzewczą.

 

WG MNIE RANKING:

1. F1POWER BARLINEK

2. BARLINEK STANDARD ORAZ OLIMP

3. LAVA

 

 

Tak więc jak zapłacimy mniej za LAVĘ to więcej go spalimy. Niby 2-3 worki na tonie to mało ale to właśnie daje różnicę w cenie.

Koszt ogrzewania na F1 POWER BĘDZIE TAKI SAM jak na pellecie STANDARD bo mniej go spalimy.

 

 

Pozdr.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet Barlinek ma 5,3 kwh/kg. Ile ma pellet lavy ?

 

Akurat F1Power ma glownie trocine lisciasta i jest jeszcze bardziej kaloryczny w stosunku do standardowego Barlinka.

Prosze bardzo Lava 5,5 kwh/kg. (Trocina iglasta.)

5,3 kwh/kg ma i F1 i zwykły barlinek. Tak dla ciekawskich dodam że barlinek 8mm to skład 70/30 ale już barlinek 6mm to wyłącznie trocina iglasta. ( 6 to głównie towar eksportowy barlinka do kupienia np we włoszech niemczech itd. Do peletu 8mm można dodać trocinę liściastą bo dość łatwo się prasuje i nie niszczy matryc. Ale już zrobienie 6 mm z trociną liściastą strasznie niszczy matryce i słabo się prasuje dlatego też z trocin mieszanych igła i liść robi się wyłacznie pelet 8 mm.

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Moglbys podac z kad masz te 5,5 ? Nie moglem znalezc.

 

U nas w firmowych kotlach mniej spala sie pelletu 8mm w stosunku do 6mm.

A najmniej spala sie f1 power. Wielu naszych klientow to potwierdzilo.

 

Czyli wg ciebie F1 power powinien sie spalac najwiecej i byc najgorszym pellet z tych wszystkich ?

Poniewaz jest lisciasty i 8mm?

 

Fakty sa inne.

 

Dlaczego do kominkow lepszy jest brykiet debowy? Bo jest slabszy i wiecej go idzie? Mysle ze jest odrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Moglbys podac z kad masz te 5,5 ? Nie moglem znalezc.

 

U nas w firmowych kotlach mniej spala sie pelletu 8mm w stosunku do 6mm.

A najmniej spala sie f1 power. Wielu naszych klientow to potwierdzilo.

 

Czyli wg ciebie F1 power powinien sie spalac najwiecej i byc najgorszym pellet z tych wszystkich ?

Poniewaz jest lisciasty i 8mm?

 

Fakty sa inne.

 

Dlaczego do kominkow lepszy jest brykiet debowy? Bo jest slabszy i wiecej go idzie? Mysle ze jest odrotnie.

 

Ze strony internetowej (dane barlinka i Lavy) nawet na stronie barlinka jest zdjecie worka F1 z dużym napisem 5,3 kwh/g.

Gdybyś napalił w kominku brykietem iglastym i zamknął dopływ powietrza ( wiele ludzi tak robi) to zapłakał byś się przy czyszczeniu kominka z osadów. W kotłach peletowych wyglada to troche inaczej jest odpowiedni dopływ powietrza i paliwa no i wygaszanie kotła wiec nie ma ryzyka smołowania.

U wielu moich klientów Lavy spalało się mniej ale palą peletem liściastym bo taki mogą sobie u mnie zakupić po w miarę korzystnej cenie i dlatego liściasty ma być lepszy ???

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja osobiście nie spotkałem się z pelletami ze słomy, ale zastanawiące jest to ich działanie. W sumie faktycznie mogą pojawić się jakieś problemy tego typu, chociaż prawda jest taka, że pewien co do tego nie jestem. Ogólnie moja myśl, to oppowiadanie się raczej za bardziej sprawdzonymi i częściej wykorzystywanymi materiałami do produkcji pelletów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet ze słomy W porównaniu z pelletem drewnianym znanych firm B.. czy S… jest tani. Używam go już drugi sezon w kotle Kostrzewy PFL2 25KW dom 200 m/2 ocieplony, zużycie w listopadzie wahało się w granicach 25-30kg/24h. Paliłem też pelletem z Barlinka różnic jakie zaobserwowałem to :

1. Cena 900-950 pln., a 600-650 pln.( ciężko kupić w workach prawie ceła produkcja idzie na potrzeby energetyki).

2. Popiół mało, słoma- jedna do półtorej węglarki na tydzień

3. Spieki brak słoma dosyć. Niska temperatura topnienia popiołu około 920 oC

4. Zużycie podobne choć ze słomy więcej.

Zrobiłem kalkulację i palę pelletem słomiano sianowym. Jest taniej, ale cos za coś.

Z uwagi na spieki uważam że pellet ze słomy w zupełności nie nadaje się do spalania w palnikach wrzutowych i rynnowych gdzie popiół jest usuwany poprzez nadmuch. Mój kocioł to podajnik ślimakowy i retorta, która bardzo dobrze radzi sobie z usunięciem spieków i popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

 

Wrocław - pellet Lava 870zl/65worków

 

Przy okazji pytanie, gdzie we Wrocławiu można kupić pellet liściasty i za ile. Szukam i nie mogę znaleźć. Na razie palimy Lavą i było super bo palił się pięknie, fakt, że palimy dopiero drugi sezon, a latem był piec wyłączony bo jeszcze nie mieszkamy. Teraz jednak już będziemy palić cały rok na potrzeby cwu i teraz jak zrobiło się ciepło piec zaczął się smołować (wewnątrz jest cały błyszczący i jakby mokry od tej czarnej mazi). Nie wiem co z tym robić a serwisanci od pieca zasugerowali żeby dać liściasty pellet.

 

pozdrawiam

 

troche dostawców peletu można znaleźć tutaj cdc24.plj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...