Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dowiedziałem się że największy gracze na rynku pelletu to STELMET i BARLINEK. Pellet żeby był dobry musi być suchy. Jeśli jest mokry to zmniejsza się jego kaloryczność co znaczy że będzie gorzej się spalał. Najlepiej jak będzie dostarczany w hermetycznych workach.

 

Pellet jest suchy. Jak jest mokry to już nie jest pellet - to wilgotna trocina. Na ogół jest dostarczany w foliowych workach. Ale czasem też w dużych big-bagach z tworzyw, w cysternach, czasem luzem na wywrotce, a czasem statkiem w ładowni. I to wszystko też jest suche.

Żeby pelet był dobry to nie może mieć zanieczyszczeń i powinien być zdobrze robiony, tak aby się nie kruszył za bardzo.

 

Pzdr.

Edytowane przez Pello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem jak pellet z drewna o niższej kaloryczności może być bardziej kaloryczne niż pellet z drewna o wyższej kaloryczności? Nie trzeba być specjalista by stwierdzić że jest coś nie tak z tą teorią. Druga sprawa to hermetyczne opakowanie pelletu. Jeśli pellet byłby pakowany w hermetyczne worki to jak po leżakowaniu na podwórku ze 2 dni na słońcu wyglądał by pellet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się ceną (700,00 zł / tonę).

 

Kupiłem na próbę 500 kg i już nigdy więcej nie kupię tego wyrobu podobnego do pelletu.

Na oko wygląda ładnie. Ale...

 

To co kupiłem ma mizerną wartość kaloryczną i do tego ilość popiołu 10 x większą od pelletu markowych producentów.

Żeby rozgrzać kocioł do temperatury 65 stopni C, podajnik musi podawać paliwo bez przerwy, produkując równocześnie potężne ilości popiołu.

Próby z alternatywnymi producentami zawróciły mnie na powrót do znanych i pewnych producentów.

To tyle w temacie jakości pelletu.

Edytowane przez zk140t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa nasze produkty posiadają certyfikaty jakości DIN 51731 nr. 5H128 oraz DIN Plus nr. 7A091

Kaloryczność pelletu Olimp to ok. 20MJ/kg

 

 

Witam,

Dziękuję za informację.

Jednak jest tutaj pewna rozbieżność. Na opakowaniach peletu Lava jest podany certyfikat DIN 51731 nr. 5H128. Oznacza to że produkt tak oznaczony spełnia tą normę a nie o kategorię wyższą którą Pan przypisuje do peletu Lava. Dodatkowo certyfikat DIN 51731 nr. 5H128 jest certyfikatem nieważnym- obowiązywał do końca 2012 roku. Tą informację może każdy sprawdzić na stronie DIN Centrco. I owszem na tej stronie jest certyfikat, lecz tylko DIN PLUS,

adres strony: http://www.dincertco.de.

Chcąc skorzystać z danego produktu chciałbym otrzymywać rzetelne informacje a nie hasła reklamowe.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez dwóch zdań pellet który oferuje ekoplex sp z o.o duzo lepszy niz Barlinek czy Stelmet, przy tym tańszy, super mila obsluga, nigdy nie bylo problemu z dostawa, no a najwazniejsze ze super sie spala, podobno wprowadzili teraz jakas nowosc do swojej oferty pellet champion - znajomy jest zachwycony dlatego tez zamierzam sprobowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...