Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana w projekcie


Recommended Posts

Witam.

 

Czy ktoś może robił tak dużą zmianę ww projekcie po uzyskaniu pozwolenia na budowę??

 

Mianowicie czy mogę wybudować dom bez piwnicy??

Piwnica jest w projekcie, pod całym domem.

Zostawiamy płytę pod całym domem, tylko "odcinamy" piwnice.

Acha, i przenosimy kotłownie do garażu :).

 

 

Kto podbija i akceptuje wszystkie zmiany na etapie budowy??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc będziesz musiał zrobić tzw. projekt zamienny.

A robi się to chyba tak :

- zlecasz projektantowi wykonanie projektu zamiennego

lub

- nanosisz zmiany (robi to Twój kierownik budowy) na kopiach projektu zatwierdzonego przez urząd (w kolorze czerwonym), podpisuje się pod tym kierownik budowy (jeżeli on to sporządzał) i zmiany zatwierdza projektant (nie wszystkie urzędy tego wymagają). Taką dokumentację z wnioskiem składasz do urzędu i czekasz na decyzję zmieniającą Twoje pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałam zrobić projekt zamienny - bo kierownik budowy powiedział że całkowita przebudowa lukarny nie przejdzie potem w urzedzie. Niestety zrobienie takiego projektu jest najmniej uciążliwe - bo potem trzeba całe wieki czekać na nowe pozwolenie :( no i cały czas w urzędzie mówić, że prace stoją bez pozwolenia i nic nie można robić...

 

Co do naniesienia zmian - jeśli już były jakieś nanoszone, to zrobi się straszny misz-masz i lepiej projekt zamienny zrobić. Przynajmniej wszystko będzie tam ładnie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie fajnie ale przepisy jasno określają taki przypadek. Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane art. 36 i 36a. Istotne odstąpienie od ostemplowanego projektu budowlanego lub warunków, o których mowa w art. 36, jest dopuszczalne jedynie po ponownym zgłoszeniu lub uzyskaniu decyzji o rejestracji budowy. Nieistotne odstąpienie od ostemplowanego projektu lub warunków, o których mowa w art. 36, nie wymaga zgłoszenia ani uzyskania decyzji o rejestracji budowy i jest dopuszczalne, o ile nie narusza przepisów powszechnie obowiązujących i nie dotyczy: - zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu, - charakterystycznych parametrów budynku: a)liczby kondygnacji b)kubatury c)powierzchni zabudowy d)wysokości, długości i szerokości, - zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne, - zmiany zamierzonego sposobu użytkowania, - ustaleń zgody urbanistycznej, - projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonych zmian, - w przypadku zamierzonego odstąpienia inwestor jest obowiązany uzyskać zaświadczenie od właściwego organu o dopuszczalności odstąpienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...