Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze okołobudowlane


Recommended Posts

witam krajana ( i bardzo proszę na przyszłość bez tytułów - tym bardziej nieprawdziwych;)) - my tu wszyscy równi - budowniczy, a wyższy rangą ten, kto już wybudował, lub tak jak Ty - mają jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Tak więc to chyba ja będę się uczyć od Ciebie :rolleyes:

 

Co do spacerów z psem - faktycznie nasza działka jest niedaleko pewnego zielonego domku... no i bardzo dobrze, ze ktoś ma oko na naszych wykonawców :-P

 

Co do dedukcji - wzorcowo "drogi Watsonie"

 

Pozdrawiam i zapraszam częściej do Chaberkowych Komentarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj widziałem z okna: "Toyotę przepiękną aż strach" - jak śpiewała Budka Suflera :)

4 tys. za ogrodzenia to faktycznie drogo. U mnie chcieli za robociznę 4 tys. - 170 metrów... Plus materiały prawie 10tys. Poskarżyłem się dziadkowi i zrobiliśmy wszystko za 7,5tys. Równiutko co do mm. Siatka oczywiście naciągana samochodem - służbowym a co! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto dziś jeszcze pamięta teksty tak starych piosenek ..;) ? na szczęście nasza Toyka trochę młodsza :p

 

Trudno nas nie zauważyć na takim wygwizdowie, ale obserwatorium z zielonego domku macie first class!

 

Pisząc o 4 tyś. miałam na myśli altanki / domki narzędziowe. Pan z niebieskiego busa na szczęście nieco tańszy ( w sensie robocizny rzecz jasna ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... No właśnie, tak to jest jak się czyta po kilka razy to samo. O 12 jeszcze wiedziałem o co kaman...

 

P.S. A czy kredyt wybrany? Niedawno się zastanawiałem, czy nie napisać publikacji na temat fenomenu Open Finance. Niby wszystko za darmo, rozdają filiżanki kawy i herbaty, darmowe paluszki, ale... No właśnie. Na reklamy w TV jakoś muszą zarabiać, a skoro jak to oni pięknie reklamują wszystko jest za darmo to finansowanie tej instytucji jest jakieś zagadkowe. Czyli jest finansowana przez banki, żeby polecać ich kredyty itd itp. dlatego przy wyborze kredytu polecam oblecieć wszystkie banki i pytać się znajomych. Gdybym miał brać kredyt raczej brałbym we frankach, jednak nie chcę niczego polecać, żeby potem nie było na mnie :p

Edytowane przez klaudiuszozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już przeżyliśmy naszą przygodę z Open Finance, napiliśmy się kawy ( ale paluszków nie dostaliśmy ;)) :popcorn:

Trzeba przyznać, że sporo się dowiedzieliśmy i oczywiście analizowaliśmy przedstawione oferty, koniec końców nie wybierając żadnej, bo wszystkie były w PLN i miały wysoką ratę, oraz kredyt sugerowano nam większy, niż chcieliśmy.

 

Chodziłam też po bankach i szczerze mówiąc miałam już dosyć rozmów z mało wiedzącymi pracownikami, nad którymi jest dopiero ich doradca kredytowy.

 

W końcu dotarliśmy do nowego doradcy, który przedstawił nam kilka ofert i na jedną z nich się zdecydowaliśmy. Rozmowy prowadziliśmy jednak samodzielnie z doradcą kredytowym wybranego banku.

 

Wiadomo, że doradcy z instytucji finansowych jak OF czy Expander czerpią korzyści z prowizji, ale mają też fajne oferty, bo działają jak hurtownicy. Jeśli więc na takiej ofercie ja skorzystam, to nie przeszkadza mi, że oni też zarobią. Korzyść jest obopólna. Wystarczy porównać wybraną ofertę od doradcy z warunkami, jakie można uzyskać indywidualnie. Decyzję każdy podejmuje sam.

 

My czekamy w tym tygodniu na decyzję w sprawie wniosku... Zobaczymy, czy będziemy mogli się cieszyć :o

Edytowane przez ewanz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - jednak nie ma to jak dobrzy sąsiedzi :)

 

Dzisiaj mocno padało i wykonawca nie wciągnął jeszcze w naciągi tego drutu wzmacniającego, ale za to chciał już całą kasę za robociznę i był mocno obrażony, jak zaproponowałam zadatek w wysokości 1/3 kwoty ( tym bardziej, że trudno go było ściągnąć, żeby wywiązał się z umowy, bo wziął " fuchę" w Łodzi i teraz będzie ją kończył)

 

Jutro pojedziemy sprawdzić, bo każdy słupek był zakotwiony i zalany w ziemi betonem, dopiero później stawiane były łączniki i zalane cementem.

Wydawało by się, ze wszystko powinno być w porządku, a jednak ...

 

Pewnie teraz będzie się usprawiedliwiał, że musiał w deszczu pracować :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać coś złego o wykonawcach? Bo boję sie że zostanę źle odebrany... Moim zdaniem drut naciągowy powinien być w ostatnim oczku. Zarówno od góry jak i od dołu. Jeśli sąsiada piesek będzie miał rosnące ząbki podważy siatkę od dołu robiąc dziurę. Albo ktoś będzie przeskakiwał przez siatkę to mniej szkód narobi gdyby drut był wysoko. Prawidłowy montaż ilustruje obrazek:

http://www.rabatka.pl/Photos/zakladanie-siatki.jpg

Ale ja wykształcenia budowniczego nie mam. Mówię tylko jak jest u mnie i jak mi się wydaje powinno być...

 

Na potwierdzenie mojej tezy:

http://www.siatex.info/img/ogrodzenia/ogrodzenia.JPG

http://www.witobud.pl/images/zasiat.gif

http://www.nasz-wroclaw.pl/files/pict/2010-02-27/siatka-ogrodzeniowa-montaz-ogrodzen-siatkowych-0TI3NDY2Nj_o.jpg

http://www.siatkiwielkopolskie.pl/userfiles/image/siatki_ogrodzeniowe/ogrodzenie-siatki-pcv-4.jpg

 

P.S. Jednak chyba jest w ostatnim oczku. Ale na pewno drut powinien być na górze oczka w górnej partii ogrodzenia, na dole w dolnej.

P.S.2 Czy siatka leśna już kupiona? W Castoramie jest po 220zł. Facet w Zgierzu ma za 160zł i również 100metrów.

A mój ideał montażu wygląda tak:

http://4wrocek.pl/wp-content/uploads/classipress/siatka-ogrodzeniowa--684039829.jpeg

I jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób są połączone płyty w narożnikach ogrodzenia? One są przykręcone za pomocą wkrętów do łącznika? Bo moim zdaniem powinien być użyty łącznik narożny tego typu:

http://www.podmurowki.pl/img/gal_wew_big/128.jpg

Edytowane przez klaudiuszozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiedziałam, ze osiwieję, :evil: ale mąż twierdzi, że się czepiam :(

Mnie się nie podobało, bo siatka jest według mnie mało sztywna. Mąż mówi, ze inaczej nie można, bo na jednym słupku mamy dwa naciągi i jeden musi być nad/pod drugim stąd różnica wysokości drutu naciągowego. Pośrodku długości boku nie mamy słupków wzmacniających tak jak u was. Sprawdzałam dzisiaj, czy pod spodem przeszedłby piesek, ale nie miałam odpowiedniego modela. Średni nie przejdzie, mały - " może więcej "

 

Siatki leśnej potrzeba nam niewiele, bo front ogrodzenia ma w całości 21m. Jutro sprawdzimy dostępność materiałów w GS-ie, ale namiary na " faceta w Zgierzu" chętnie bym wzięła ;) Ceny siatki w GS - ie były zawrotne, a brali ją od producenta z Ozo. Szukamy teraz płyt chodnikowych i podkładów betonowych ( krawężników).

Edytowane przez ewanz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to jest czepianie, ale można wszystko podciagnąć do góry. Wystarczy odkręcić kluczem naciągi i puknąć lekko młotkiem w górę i jedno i drugie.

Przepraszam, to jest chyba jednak 50 metrów, a nie 100. Pomylilem się. Mi zostało około 4 metrów które pewnie będą wyrzucone, bo do niczego się nie przydadzą.

W tamtym roku w sierpniu kupowałem prosto od producenta. Andrzeja Struga 13/21 w Zgierzu. Nie pamiętam numeru. Ale mają stronę internetową pod adresem: http://www.moni-trans.pl/

Edytowane przez klaudiuszozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości :cry:

 

załamujesz mnie totalnie...

 

płyty w narożnikach są skręcone za pomocą płaskowników, czy jak to tam nazwać

łącznika narożnego nam nie zaproponowano, a byłam przy zakupach w Centobudzie.

Nasz wykonawca reklamował swoje usługi w Centrobudzie, ale jak teraz wnioskuję, jego doświadczenie brało się z wykonania własnego ogrodzenia a na naszym ogrodzeniu zdobywał szlify.

 

Smutne to, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dopisać pewien szczegół, o którym zapomniałem wcześniej, a widziałem, że mieliście z tym problem:

Według ustępu 2 artykułu 29 Ustawie o Prawie Budowlanym:

Obiekty nie wymagajace pozwolenia na budowę:

- Wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500m2 powierzchni działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówiłam o pozwoleniu na budowę.

 

W przypadku budynku gospodarczego ( lecz nie może to być z przeznaczeniem na garaż) o powierzchni zabudowy do 25m2 potrzebne jest zgłoszenie na odpowiednim druku z załączonymi warunkami zabudowy i mapką sytuacyjną.

 

W przypadku budynku przeznaczonego na cele budowlane na czas budowy faktycznie nie potrzeba zgłoszenia.

Edytowane przez ewanz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zaczęliśmy budowy a już czuję, że wcześniej posiwieją mi włosy :jawdrop:

spokojnie, tylko spokojnie... Mówię Ci to ja, największa pesymistka na świecie i jeszcze większa panikara...

Siwe włosy nie są w modzie, fryzjer kosztuje, a pieniądze przydadzą się na budowie. I tym optymistycznym akcentem... pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewanz, witam się u Ciebie, aby nie robić z komentarzy Klaudiusza kawiarenki (choć podobno mu to nie przeszkadza)

 

Będziecie mieć ładny i bardzo dobrze rozplanowany domek (siła projektów indywidualnych)

 

Muszę przyznać, że jesteś bardzo intrygująca, a ja słabo kojarząca...., ale lubię rozwiązywać zagadki, więc do wieczora, niech tylko mąż wróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświeciło mnie! Przecież my nawet jesteśmy rodziną, babcia zawsze stawiała mi Ciebie za wzór:)

Mąż przypomniał sobie pewną pogawędkę u wulkanizatora i zagadka się rozwiązała. Pozdrawiamy oboje!

 

I żeby nie było tak całkowicie nie w temacie - to pytanie budowlane. Jak wygląda sprawa ze zmianą w projekcie, który już uzyskał PNB - u Was wykusz, u nas rezygnacja z podcienia? Pani architekt i kierownik budowy twierdzą, że wystarczy jakaś korekta do PNB, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...