Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze okołobudowlane


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pamiętaj, żeby się dwa razy zastanowić zanim przystaniesz na pomysł wykonawcy.

 

To mądre zdanie skopiowałam z komentarzy Klaudiusza i powieszę sobie nad łóżkiem!!!

 

Rozwijając tę cenną myśl - korzyści z takich zmian odnosi zazwyczaj wykonawca, a nie inwestor!

 

Zapewne nie jest to regułą, ale zawsze daje dużo do myślenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz dach ma imponujące wymiary - ok. 270m2 - to też niejako na moje życzenie :)

 

co do koloru elewacji, to jeszcze dużo wody w rzekach przepłynie nim mnie przyjdzie się z nią zmierzyć :)

 

Elewacje Livianny znam z portalu Extradom i też mam ja w " ulubionych", ale jest bardzo jasna, a co za tym idzie szalenie niepraktyczna, bo u nas w drodze nie ma asfaltu, tylko kurz się unosi całymi tabunami, niczym z kadru jakiegoś westernu ...:rolleyes:

 

Dlatego - przynajmniej na razie - stawiam na szarości, ale czy tak będzie w rzeczywistości, to czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz dach ma imponujące wymiary - ok. 270m2 - to też niejako na moje życzenie :)

 

co do koloru elewacji, to jeszcze dużo wody w rzekach przepłynie nim mnie przyjdzie się z nią zmierzyć :)

 

Elewacje Livianny znam z portalu Extradom i też mam ja w " ulubionych", ale jest bardzo jasna, a co za tym idzie szalenie niepraktyczna, bo u nas w drodze nie ma asfaltu, tylko kurz się unosi całymi tabunami, niczym z kadru jakiegoś westernu ...:rolleyes:

 

Dlatego - przynajmniej na razie - stawiam na szarości, ale czy tak będzie w rzeczywistości, to czas pokaże.

Dzięki, a pytałem się dlatego, ponieważ widziałem Waszą wycenę dachówki i zastanawiałem się jak jej cena rzutuje na mój przyszły dach... U mnie będzie o 30m2 więcej, ale i gąsiorów będzie ze 3 razy więcej. Dlaczego one muszą być takie drogie?! ;(

A co do drogi. Jak ten kurz pójdzie w ruch, macie częstsze mycie okien ;) sprawdzone z własnej autopsji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatka ma właśnie brązowe na zewnątrz i białe w środku. Jaki to brąz - kompletnie nie wiem, jakiś jasny. Ja rozpoznaje tylko kilka kolorów i mi to wystarczy. Natomiast mogę powiedzieć, że to się sprawdza, wnętrza są rozświetlone, łatwo skomponować do nich zasłony, firanki i w ogóle kurz mniej widać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kolorach nie pomogę, bo to chyba tylko kwestia gustu, chociaż słyszałam, że ciemne okna od zewnątrz łatwiej się wypaczają, a białe profile są sztywniejsze (to akurat potwierdzają eksperci). Biel od środka rozjaśnia i nie utrudnia dobrania innych elementów wystroju, zaś na zewnątrz trzeba częściej myć.

 

U nas, jeżeli chodzi o kolory okien, to decyzja zapadła dawno i była bezproblemowa - obustronny złoty dąb (niestety PCV udająca drewno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie okna PCV są ok, byle by były dobrze zamontowane i miały dobre okucia i kilka innych dupereli ułatwiających życie; jakoś nigdy nie miałam zapędu na drewniane, m.in. dlatego, ze cenowo leżą na zbyt wysokiej półce.

Kolorowy mix okienny bardzo by mi odpowiadał kolorystycznie, ale z drugiej strony białe okna wydaja mi się bardziej plastikowe, niż kolorowe, a ja chciałabym doświadczać innych doznań estetycznych niż w bloku :p

Niedawno usłyszałam, że okleina drewnopodobna wygląda bardziej szlachetnie...

Generalnie wolałabym, żeby złoty dąb był bardziej dębowy niż złoty, wtedy byłby dla mnie łatwiejszy w aranżacji wnętrz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...