Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

suszenie prania, suszarki kondensacyjne - jakieś pomysły? :)


kai

Recommended Posts

No właśnie.. mam problem, bo nie bardzo mam gdzie suszyć prańsko :) nie toleruję rozkładanych suszarek w pokojach. jedyne co mi przyszło do głowy to zakup suszarki kondensacyjnej. wyczytałam jednak, że porządne suszarki występują wyłącznie w wersji głębokiej, 60cm a niefartownie składa się, że w łazience szafę-słupek mam na pralkę 45cm :( suszarka musi być ładowana od frontu, bo będzie zabudowana w szafie nad pralką. jedyną wąską frontową znalazłam electroluxa, o taką:

 

http://www.megamedia.pl/suszarka-kompaktowa-electrolux-edc-3150.php

 

wygląda dość prymitywnie, no ale może działa dobrze, próbował ktoś? :) druga opcja, to zmiana pralki na pralko-suszarkę, ale wyczytałam, że one są do kitu, gniotą ubrania. taki electrolux jak wyżej ma szanse działać lepiej?

 

w ogóle czy z suszarki rzeczywiście można wyjąć rzeczy takie jak spodnie, bluzy, t-shirty, pościel suche i będą one nadawały się do noszenia bez prasowania?

 

a może macie jakieś patenty na konwencjonalne suszenie prania nie na widoku, suszarki zabudowane w szafie przedpokojowej czy coś? ;)

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może komuś się przyda w podjeciu decyzji.

czy ja mogę się podpiąć z kilkoma pytaniami (nie chcę tworzyć nowego wątku) ;)

 

- czy pranie wyjęte z suszarki pachnie?
Pachnie lekko płynem do prania , płukania , lub nie pachnie wcale. Zalezy czego się użuwa i w jakich ilościach .

Pranie jednak nie ma specyficznego zapachu.

Czy do płukania dodajecie płynu czy nie?
Ja roznie

Czy do suszenia wrzucacie jakieś specjalne chusteczki?
. Zużyłam 1 pudełko , ale jakiegoś specjalnego działania nie zauwazyłam . Dlatego nie kupuje. Poza tym zbyt intensywnie pachniały lezac w szafce.

- czy można suszyć naraz białe i kolorowe rzeczy?[

- jeśli odpowiedz na powyższe była pozytywna, to jak to się robi – jedno pranie czeka aż zrobi się drugie i wtedy razem oba się suszą? Mimo ze maja nieco już inny poziom wilgotności?

Mozna , ale ja mam zasade 1 pranie =1 suszenie , dzięki temu nie muszę prasować ubrań.

- jaka jest różnica między programem ‘do szafy’ a programem ‘na wieszak’?
Na programie do szafy ubrania są suche i nadają się po wyjęcu z suszarki od razu do nałozenia . Do prasowania są lekkko wilgotne.

- czy używacie opóźnienia startu pracy?
- Tak

- czy przydatny jest sygnalizator końca prania?
W przypadku suszarki moim zdaniem bardzo . Ubrania , ktore po suszeniu zostana w suszarce np. na wiele godzin , wyglądają jak psu z gardła wyjęte.

- czy używacie ‘gotowych’ programów czy same ustawiacie czas suszenia? Która opcja jest lepsza (jeśli w ogóle któraś jest)?
Róznie suszę , obydwie opcje przydatne.

- czym rożni się odświeżanie parowe od suszenia parowego? Czy bardziej przydaje się ta opcja czy czujnik wilgotności?
. Mam te 2 programy , ale nigdy ich nie uzywałam . Ponoc odswiezanie nadaje sie np. do garnituru.Natomiast czujnik wilgotności moim zdaniem jest niezbędny , dzięki niemu suszarka skraca czas suszenia ubrań .

- czy używacie programów tzw. krótkich? Ile one trwają i czy suszą do sucha?
U mnie nie ma programów krotkich /długich . Jest ten czujnik wilgotności , ktory sam skraca czas programu. np. dla bawełny jest to 2 godziny początkowo , natomiast ogólny czas suszenia w sumie wynosi 40-50min.

 

- czy suszycie wełnę? Jeśli tak to czy Wasze suszarki mają specjalne kosze do wełny? Czy lepiej suszyć w takim koszu czy to nie ma znaczenia?

Suszę , czasami wrzucam luźno , a czasami w koszu . Kosz nie powoduje rozciągania rekawów np. . Kosz świetny jest tez do suszenia biustonoszy . Nie latają po bębnie i druty nie wyginają się. Fajny tez jest do suszenia butow. Nalezy jednak pamietać , zeby obnizyc temperature suszenia , zeby nie zniszczyc delikatnej koronki w biustonoszu , albo butów.

- czy funkcja przewracania wsadu po zakończeniu suszenia (a do czasu wyjęcia go) się przydaje i faktycznie działa?
Działa i bardzo sie przydaje . Jak nie masz obecnie czasu zajac sie ubraniami z suszarki , to raz na jakiś czas bęben przewraca ubrania . Dzięki czemu nie są pogniecione . Nie trzeba prasować.

- jak macie rozwiązaną kwestię odprowadzania wody? Do kanalizacji czy do pojemnika i potem wykorzystujecie tę wodę do prasowania? ;) często ten pojemnik trzeba opróżniać?
Ja mam pojemnik , bo mieszkam w bloku . Oprózniam co mniej wiecej co 3 suszenia . Jak zapomnę do suszarka w trakcie się zatrzyma i sygnałem dzwiekowym poinformuje Cię , ze ma pełny pojemnik . W trakcie oprózniam i suszenie wznawia się samo.

- na jakich obrotach wirujecie swoje pranie i czy to ma faktycznie wpływ na długość suszenia?
Na jak najwyzszych . U mnie to 1200 Ma ogromne znaczenie. Im bardziej odwiowane pranie tym krotsze suszenie . Przy obrotach pralki na 1200 , suszę 40-50 min.

I na koniec - czego Wam brakuje w Waszych suszarkach a co uważacie za zbędne? I jeśli macie jakieś dobre rady w związku z użytkowaniem suszarki to bardzo poproszę;)
Niczego mi nie brakuje . Nic mi w niej nie przeszkadza. Na obecną chwilę nie wyobrazamy sobie jej nie mieć i czasem zastanawiam się jak bez niej funkcjonowalismy.

 

Uff;)

Wielkie dzięki za wszelkie uwagi;)

 

Dodam jeszcze od siebie, ze warto mieć suszarkę z duzym bębnem , na 8 -9kg , , a pralkę np. na 5,5-6kg . Dzięki temu nie trzeba prasować ubrań .

Nie wolno do suszarki upychać na ścisk .

Edytowane przez zott36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a ten electrolux edc 3150 da radę lepiej niż pralko-suszarka? czy w takim układzie (45cm) lepiej pralko-suszarkę?

Sprzedaj szafkę np. na allegro i kup normalną suszarkę . Te obydwa urządzenia sobie daruj, bo nie wysuszych w nich pełnego wsadu pralki . Będziesz jedno pranie dzielić na pół ? i suszyc na 2 razy?. Pewnie mozna na upartego wysuszyć całe , ale wtedy będzie wygniecione.

 

P.S Zapomniałam o jeszcze jednej najwazniejszej zalecie suszarki . To zbawienne urządzenie dla osób posiadajacych zwierzęta , szczególnie długowłose. Filtr bajecznie zbiera sierść z ubrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pralkę , to postawiłabym na wiszącą suszarkę elektroluxa.

Jeśli natomiast ode mnie miałoby to zależeć , sprzedałabym pralkę , szafkę i kupiła pralkę i suszarkę 60cm i postawiła w słupku. :)

Tylko ja jestem ciezki przypadek ,jak sobie coś ubzduram to juz koniec . Chciałam mieć suszarkę to mam , tylko musiałam przerobić całą łazienkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zott, wielkie dzięki za odpowiedzi;)

 

chcę spróbowac z suszarką, waham się teraz między tą:

http://www.ceneo.pl/5193042

 

a tą:

http://www.ceneo.pl/10006180

 

mają małe zużycie energii i dość dobre opinie, choć jest ich jeszcze niezbyt wiele. do kompletu kupię pralkę electroluxa z obrotami 1200 i mam nadzieję, że będę zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dwóch miesięcy używam suszarki gorenje i od tego czasu dosłownie kilka razy wyciagałam żelazko.Ciuchy zazwyczaj suszę na programie tzw.krótkim ( ok.40min), , " do szafy" i wyciagam wygładzone, takie jakby puszyste:) Jestem zachwycona!!! Nasza suszarka stoi na pralce , ale to 60-tka. Wcześniej miałam wrażenie , ze ubrania mnie osaczaja-suszyłam gdzie popadnie, linki w łazience, wszystkie grzejniki...teraz wypiore, przełoze do suszarki i prosto do szafy, jezeli cos wymaga prasowania to dosłownie kosmetycznego przejechania zelazkiem. Mam 2 dzieci i masę bluzek , spodenek - niczego z tego nie prasuję , a dzieci wygladaja ok:) POLECAM A moze masz miejsce w jakims innym kącie w domu, suszara nie musi stać w łazience-chociaż to najwygodniejsza opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w korytarzu ewentualnie w jednej szafie, ale wtedy trzebaby nosić prańsko z łazienki, średnio wygodne, no i tam nie ma odpływu więc dochodzi opróżnianie zbiorniczka

 

Kai, mnie sie wydaje ze srednio wygodne to latac z tym praniem po calym domu i szukac miejsca na suszarkę stojącą (tak mam teraz). A opróznianie zbiorniczka to tez nie problem przeciez. Chcieć to móc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kiedyś pisałam na temat mojej nowej przyjaciółki suszarki i zmywarki :-). Podpisuje się pod tym, co napisała zott36 !!!

Tez mam słupek: suszarkę 60-tkę Siemensa klasa A+ na 8kg na pralce też Siemensa na 7 kg . Nie wyobrazam sobie życia bez niej.

W ciągu jednego dnia (najczęściej sobota) robię 5 prań i wszystko ląduje wieczorem w szafkach.

Zasada jest jedna - wyciągnąć ciepłe zaraz po sygnale i ładnie poskładać docelowo. Pod wpływem ciężaru i temperatury się samo prasuje :-).

Wszystkie rzeczy dzieci ubierają bez prasowania. My czasem coś przeprasujemy (koszule to wiadomo), ale bawełniane tshirty nosimy od razu.

Używam chusteczek - działaja antyelektrostatycznie. Mimo wszystko dodaję do płukania płynu zapachowego - lubię jak rzeczy pachną.

Jak wspomnę czas rozwieszania i ściągania prania to mnie dreszcze przechodzą i ciesze się, że to mnie nie dotyczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...