Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

suszenie prania, suszarki kondensacyjne - jakieś pomysły? :)


kai

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie do znawców ,czy pralka 800 obrotów wystarczająco wywiruje wodę aby potem pranie mogło zostać wysuszone w suszarce?

 

Tak:yes: Przez rok używałem takiej pralki i suszyło się dobrze - jednak im więcej obrotów tym krócej w suszarce. Teraz mam pralkę 1000 obrotów i pranie suszy się 20-30min krócej, więc i mniej prądu zeżre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę wątek licząc na Waszą pomoc.

Przymierzałam się do zakupu suszarki szukałam modelu który jest w dobrej cenie,nie mając pojęcia o samym urządzeniu.Gdzieś wyczytałam że program parowy jest super.Ale modele polecane już nie występują w sprzedaży o zasięgu cenowym przeze mnie preferowanym tj. ok.2000 zł .Wczoraj zepsuła mi się pralka o ironio.Podjęłam decyzję że jej nie naprawię.Od początku miałam z nią problem i ma parę wat więc nie mam zamiaru czekać na serwis części.I teraz pytanie jaki zestaw polecicie. Chyba muszę zrobić słupek bo planowałam pralkę mieć w spiżarce a suszarkę w łazience .Wstępnie polecono mi pralkę Samsung za 1150 system bąbelkowy w zimnej wodzie.Zaś suszarkę Simens. Więc kurcze nie wiem czy ustawienie urządzeń jednego na drugim będzie możliwe.Myślę że powinny być jednej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zrobić tak jak ja, to jeszcze 600zł Ci w kieszeni zostanie:)

Ja mam pralkę Amica za 800żł - kupiona rok temu. Poprzednia tez była Amica przez 12 lat nie chciała się zepsuć, więc teraz pracuje u mamy - wymieniłem bo nie miała opóźnienia startu. A suszarkę kupiłem ponad 2 lata temu w komisie (z gwrancją) Simens z programami parowymi, opóźnieniem startu i wszystkimi bajerami za jedyne 600zł - suszy wyśmienicie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Wielce Szanowni, po lekturze całego internatu (do ostatniej strony) ciągle wiem, że nic nie wiem...

 

Oczekuję od suszarki:

1. wyeliminowania żelazka - może nie w 100%, bo wiadomo - koszule, spodnie w kancik, ale całą resztę chcę od razu do szafy

2. niepsucia ubrań

3. trwałości

4. rozsądnych parametrów zużycia prądu

 

Głośna może być jak Huta Katowice - mieszkać będzie w piwnicy, tuż obok pralki - a pralka mieści 7kg prania, więc suszarka 7kg będzie wsamrazowa i większa niepotrzebna (chyba).

 

Mam wstępnie wybrane 3 typy:

1. SIEMENS WTXL2100 - http://allegro.pl/siemens-wtxl2100-2-lata-gwarancji-ccracenn-i4761369724.html - dobra cena, acz za cholerę nieznane szczegółowe parametry, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień prądowych. Suszarka robiona pewnie na rynek niemiecki, bo u nas żadnych informacji na jej temat nie znalazłem - nie wiadomo jak z serwisem pogwarancyjnym. Ogólnie za czorta nie mam żadnych doświadczeń z zakupami tego rodzaju, ale może ktoś to ćwiczył i ma wyrobioną opinię?

 

2. AEG T86280IC - http://www.skapiec.pl/site/cat/310/comp/2992022#techniczne - tą nową mogę mieć za jakieś 1400 PLN, ale nie wiem czy spełni pokładane nadzieje jeśli chodzi o zwolnienie z żelazka i czy realnie nie będzie bolesna w kwestii prądu....?

 

3. Electrolux EDH13386GW - http://www.skapiec.pl/site/cat/310/comp/5333469#techniczne - ta miałaby kosztować 1.800 i ma najfajniejszy opis, ale wszak nie będę kupował opisu... A 800 PLN piechotą nie biega.....

 

Będę niezwykle wdzięczny za cenne uwagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Temat został założony 4 lata temu i borykam się z tym samym problemem co jego założycielka. Mam pralkę 45 zł w zamykanej wnęce o głębokości 57 cm (ani milimetra więcej). Nie ma opcji wystawania, przesuwania itd. Po prostu potrzebuję suszarki która mi tam wejdzie.

Byłem już bliski zakupu: http://www.beko.com.pl/produkt/46/dcu_7330

Pojechałem jednak do sklepu i okazało się że podawany przez producenta wymiar 54 cm ma niewiele wspólnego z rzeczywistym wymiarem urządzenia...

Czy ktoś z was kojarzy suszarkę o mniejszych rozmiarach (oprócz wspomnianego od początku 3,5 kg electoluxa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yorey, tutaj jest trochę o suszarkach:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130125-Pro%C5%9Bba-o-pomoc-w-wyborze-suszarki-kondensacyjnej

co do wyboru jednej z trzech, których linki podałeś - nie pomogę, nie znam się :)

Ale użytkuję suszarkę od roku - jestem bardzo zadowolona z niej. Ogromna wygoda i oszczędność czasu. I w większości przypadków jest tak, że można rzeczy bezpośrednio do szafy bez prasowania wkładać. Wiadomo, bluzki, koszule, prasować i tak trzeba i tak. Poza tym, rzeczy wyjmować trzeba jeszcze ciepłe, wtedy nie zdążą się pognieść. No i lepiej kupić taką na większą ilość prania niż ma się pralkę - bo jak się da do suszarki dużo rzeczy, to też wtedy się bardziej gniotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yorey, nie wiem jak inni, ale ja używam suszarek od 10lat i wystarczyłyby mi 2-3 programy a na co dzień nawet 1.

To co dla mnie było isotne to pojemność - większa niż pralki, zużycie prądu i sposób czyszczenia filtra.

To jest moja 4 suszarka i przekonałam się, że najwygodniej dla mnie jest gdy główny filtr jest zamocowany na drzwiach.

Wygodą jest też możliwość podpięcia suszarki do kanalizacji. Nie wiem czy każda to ma.

 

Na twoim miejscu bym popatrzyła na to co dla Ciebie istotne w suszarca i na tej podstawie bym kupiła.

O trwalosci suszarek nikt Ci nic nie powie, bo to w Polsce wciąż mało popularny sprzet (poza forum muratora) i nieiwele jest osób, które mogą powiedizeć, że kilka lat używają.

Ubrań nie niszczy żadna albo niszczą wszystkie - zależy jakie ubranie wrzucisz i czy jest ono przystosowane do suszenia.

Prasowanie to kwestia indywidualna - ja prasuję tylko i wyłącznie koszule i to raczej te bawełniane lub lniane, Jeśli koszula ma odrobinę syntetycznego dodatku obywa się bez prasowania.

Ale sam musisz zdecydować czy dla Ciebie ubranie z suszarki jest wystarczająco wyprasowane by je złożyć i zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać jeszcze swoje trzy grosze.

 

Ostatnio zmieniłem moją pralkę Candy (kupioną 8 lat temu według kryterium: najtańsza, która ma mniej niż 50 cm głębokości) na pralko-suszarkę od Electroluxa (EWW1476HDW). Najczęściej susze w programie do szafy, ładuje mniej już do prania, tak abym nie musieć się martwić, czy to nie za dużo do suszenia. Cały cykl pranie+suszenie trwa kilka godzin, ale nie muszę nic dotykać. Moje obserwacje:

1) dobrze wyciągnąć ubrania od razu po zakończeniu działania, inaczej ciepłe leżą na sobie i się gniotą

2) jeśli stosować 1, to jest mniej prasowania niż przy stosowaniu starej pralki i suszeniu na linkach (w domu lub na balkonie)

3) największa zaleta: wrzucasz brudne wyciągasz czyste i suche. Już kilka razy tak się złożyło, że udało się przechodzić kilka dni w tej samej koszulce, zakładając codziennie czystą: morał jest prosty- nawet jeżeli suszarka niszczy ubrania można mieć ich mniej i sumarycznie wydatki na ubrania bardzo nie rosną (ma się zawsze modny ciuch ;-))

 

Co do wyborów: nie widzę merytorycznych powodów aby na mniejszych mieszkaniach w blokach mieć suszarkę i pralkę oddzielnie. Może być to pomocne, jak ktoś ma np dużo różnorodnego prania, ale nie w warunkach typowej polskiej rodziny (niezbyt duże mieszkanie, 4-5 osób)

 

Co do wymiarów to specjalnie zmierzyłem: obecnie od ściany do czubka drzwiczek jest jakieś 58.5 cm, przy czym węże z tyłu zajmują jakieś 2 cm. Jak ktoś ma miejsce z boku to pewnie można je inaczej poprowadzić. U mnie też udało by się odzyskać te dwa cm, gdyby odpływ i krany były trochę inaczej zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...