Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

suszenie prania, suszarki kondensacyjne - jakieś pomysły? :)


kai

Recommended Posts

O rany, ile zachwytów! A moja suszarka nówka sztuka nieśmigana (Siemens) stoi sobie grzecznie na pralce (też Siemens) i żadnej z nich po przeprowadzce jeszcze nie użyłam. :p

Pralka wiadomo - prosta w obsłudze. Ale suszarki nigdy nie miałam i zabieram się do niej jak pies do jeża. Po tym co przeczytałam, chyba energiczniej podejmę próby jej odpalenia.

:)

 

A te chusteczki to gdzie można kupić i gdzie w suszarce się je umieszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odpalaj odpalaj , bo to tak samo wygodne i przydatne urządzenie , jak każde inne np. lodówka , pralka , odkurzacz.

W wielu domach jeszcze zmywarka , a myślę , ze bardzo długo i suszarka będą uznawane za fanaberie ( nawet w duzym miescie niestety) , ale jak juz masz te urządzenia , to ciezko wyobrazić sobie swoj dom bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod wszystkim, o czym napisała zott36!

Dodam jeszcze, że ręczniki po suszeniu są bardziej puszyste niż wyprane w najlepszym płynie do płukania, ale suszone tradycyjnie.

 

Ja posiadam Boscha Logixx 8 Steam Perfect, polecam.

 

Aha, zdarzyć się może, że jakieś ubranko (dotyczy to głównie bawełny) może się skurczyć, ale to sporadyczne sytuacje i moim zdaniem, nawet mimo tej niedogodności warto zainwestować w suszarkę :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod wszystkim, o czym napisała zott36!

Dodam jeszcze, że ręczniki po suszeniu są bardziej puszyste niż wyprane w najlepszym płynie do płukania, ale suszone tradycyjnie.

 

Ja posiadam Boscha Logixx 8 Steam Perfect, polecam.

 

Aha, zdarzyć się może, że jakieś ubranko (dotyczy to głównie bawełny) może się skurczyć, ale to sporadyczne sytuacje i moim zdaniem, nawet mimo tej niedogodności warto zainwestować w suszarkę :yes:

 

a w jakiej cenie taka suszarka jesli można spytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłam suszarkę w weekend. I jestem zachwycona. :)

RE-WE-LAC-JA. W ciągu dwóch godzin miałam z głowy pranie, suszenie i po części prasowanie. Suszarka nie do końca poradziła sobie tylko z poszwą na kołdrę 200x220 cm. W jednym rogu pościel się zawinęła i tam nie do końca doschło. Ale ogólnie rzecz biorąc, jest cudownie. Wszystko suche, puszyste, pachnące...

Nie wyobrażam sobie teraz życia bez tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dorzucę, że nie ma co się obawiać postawienia suszarki gdzies dalej od pralki. Uprzedzona do suszenia bębnowego /posiadałam pralko-suszarke/ nie przewidziałam miejsca na takie urządzenie. Ale wiadomo...zdanie mozna zmienić:) I teraz pralkę mam w łazience na 1 pietrze / zabudowaną, pod blatem umywalkowym/, a suszarkę na poddaszu. I zaden problem! Pranie wyciągam do wiadra, smigam na górę, wrzucam wszystko do suszarki i już. Źaden wysiłek, zapewniam. I przy okazji potem do tego wiadra wylewam wodę z pojemnika i oczyszczam filtry. Zalety już omowiono, potwierdzam wszystkie. Ja tylko z posciela nie moge dojść do ładu - zawsze pognieciona, albo mokra, muszę potrenować. Urządznie naprawdę godne polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z chęcią sobie taki słupek z siemensa wstawiła ;) mam nawet extra miejsca na to zaplanowane. Tylko ostatnio posłuchałam parę opinii, że suszarka zżera dużo prądu i wody??? Jak odczucia w tym kontekście macie dziewczyny?

Wody ,suszarka nie pobiera , chyba , ze to pralko -suszarka.( to wtedy byc moze).

Co do prądu , nie zauważyłam szczerze Ci powiem skoku rachunków za prąd . Ja przy indukcji , suszarce ,akwarium , 2-3 komputerach + to wszystko co kazda ma w domu , placę ok. 200zł raz na 2 miesiące . Czyli 100zł miesiecznie. ( Piszę o mieszkaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, suszarka wodę oddaje, a nie pobiera. O prądzie się nie wypowiadam, bo na razie jedziemy na taryfie budowlanej, więc rachunki i tak mamy kosmiczne.

 

A wczoraj wrzuciłam czarną partię prania do suszenia. Sweterek, który już spisałam na straty (bo stary, powyciągany i jakiś taki przyklepany) dostał nowe życie. Jest mięciutki i puszysty jak nowy. Jeszcze raz napiszę - jestem zachwycona.

:D

 

Edit:

Jedna uwaga. U mnie suszarka stoi w kotłowni - i dobrze, bo pomieszczenie bardzo się nagrzewa. Znajomi myślą o wstawieniu suszarki do spiżarni, co według mnie jest fatalnym pomysłem. Zamiast suchego i chłodnego pomieszczenia będą mieć tropiki, czyli gorąco i wilgotno. Przynajmniej w czasie, gdy suszarka pracuje.

Edytowane przez Darcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużycie prądu też mnie interesuje;) póki co mam w planie kupić suszarke w klasie a lub a+, 1,58 lub 1,9 kWh/cykl, to chyba najmniej prądożerne modele w te chwili w dostepnym dla mnie przedziale cenowym.

 

Darcy, jak bardzo nagrzewa się pomieszczenie? bo ja chcę suszarkę mieć w zamkniętej szafce - chyba nie ma przeciwskazań, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, jak bardzo nagrzewa się pomieszczenie? bo ja chcę suszarkę mieć w zamkniętej szafce - chyba nie ma przeciwskazań, co?

 

basbur, robi się trochę jak w saunie, ale tylko w czasie pracy suszarki. Powiedzmy, że temperatura jest o jakieś 4-5 stopni wyższa niż w innych pomieszczeniach. Nie wiem, czy zabudowa w szafce jest przeciwwskazaniem. U mnie suszarka stoi na pralce w kotłowni, niczym niezabudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez nie zauważyłam wzrostu rachunków za prąd, a poza tym policzyłam sobie przed zakupem :-) w excelu, że przy mocy mojego żelazka i jego czasie pracy - i przy braku prasowania po zakupie suszarki A+ - następuje co najmniej kompensacja :-) zużywanego prądu.

Potwierdzam dużą ilość ciepła w czasie suszenia. U mnie słupek Siemensa stoi w kotłowni niezabudowany i po sobocie, gdy pracuje ciągle - jest tam wręcz gorąco (a nie mam tam grzejnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam siemensa WT46W561BY klasa enegetyczna A

http://www.siemens-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/suszarki/WT46W561BY.html?source=browse

mam ją już 1,5 roku, po mnie ten sam model kupiła siostra, mama i 4 znajome :D

jestem bardzo zadowolona, suszarka stoi obok pralki w łazience, zabudowane jedynie blatem z góry i bokami, ale zostawione są przerwy, bo musi być przepływ powietrza, facet z serwisu powiedział,że nie można jej zamknąć w szczelnej szafce, używam jej często, suszę prawie wszystko, mimo,że na większości metek napisali,że nie nadaje się do suszarki :D jakieś 80% rzeczy zaraz po suszeniu ładnie składam i do szafek i nie muszę ich prasować

 

jedyny minus tego modelu to taki,że nie można jej podłączyć do stałego odpływu wody(ponoć dlatego,że ma pompę ciepła, ale nie znam się na tym) więc co 1-2 suszenia trzeba opróżniać pojemnik na wodę, ale przy tych wszystkich plusach suszarki to to znika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się nad nią zastanowię w takim razie. porównam ją jeszcze szczegółowo z 'moim' electroluxem i podejmę decyzję;)

 

a napiszcie, czy jest jakaś ilość miejsca konieczna do zapewnienie takiej suszarce od tyłu? bo chciałam dosunąć ją do ściany i ewentualne wolne przestrzenie zapewnić jej po bokach.

 

a, jeszcze jedno - czy pranie wyciagnięte z niej pachnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to suszarka z tyłu wygląda jak pralka , dlatego bez problemu będziesz mogła ją dosunąć do ściany.

Co do zapachu prania , to naprawdę zależy . Zalezy czego uzywasz w jakich ilościach . Czasami nie pachnie wcale , innym razem lekko plynem do prania lub płukania.

Natomiast ubrania z suszarki nie mają specyficznego lub brzydkiego zapachu ( jak ktoś mi kiedyś sugerował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...