Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektryczne karnisze


Jarek EM08

Recommended Posts

Witajcie forumowicze w budowlanej niedoli...

 

Wynalazłem w sieci coś takiego jak elektryczne karnisze. Ich idea tak mnie zafascynowała, że zacząłem zgłębiać ten temat i nawet poświęciłem temu tematowi swój ostatni wpis (96) w moim dzienniku wraz z 4 filmikami z YouTube.

 

Ma ktoś doświadczenia z takimi karniszami? Bo na pewno są różne firmy, które je wykonuje, różna jakość i co za tym idzie różna cena. Te produkowane przez Silent Gliss wydają się być całkiem porządne.

 

Cen za takie gadżety na razie nie znam, ale jak znam życie, jak je poznam, to się z wrażenia kopytami nakryję... i kupię...

Ponieważ w najbliższym czasie zabieram się za instalację elektryczną, planuję przynajmniej być zapobiegliwym i zamocować "na zaś" w ścianie puszkę, do której będzie się można z takim karniszem podłączyć.

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Pytasz o takie karnisze bo tylko jestes ciekawy jak działaja czy sam chcesz je kupic do domu ?

Ja widziałem takie karnisze na tej stronce http://www.zhouse.pl/index.php/sklep?page=shop.product_details&flypage=vmj_naru.tpl&product_id=138&category_id=13

Mysle ze jest to świetne rozwiazanie zwłaszcza do dużych pokoi,salonów,kiedy skupiamy sie bardziej na tym,zeby zasłony czy firany były zawsze upiete i rozwieszone w nienagannym stanie.Mnie sie ten pomysł bardzo podoba,ale musze tez przyznac,ze narazie skupiam sie bardziej tylko na samych roletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witajcie,

 

Pracuje w firmie, która zajmuje się produkcją tego typu karniszy. Na rynku jest obecnie około 6 systemów karniszy elektrycznych. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 

- maksymalna masa zasłony

- łatwość podłączenia (niekiedy wystarczy podłączyć karnisz do gniazdka 230 V, w innych systemach wymaga to dodatkowych zasilaczy i odbiorników radiowych)

- poziom hałasu (poniżej 45 dB)

- możliwość łatwego sterowania (przez kontakt ścienny lub pilot radiowy)

- względy estetyczne (zazwyczaj decydujące przy ostatecznym zakupie)

- gwarancja (nawet do 5 lat u zachodnich producentów)

- cena (od 1,5-6 tyś zł)

Edytowane przez Elfir
usunięto link reklamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 9 months później...
  • 3 weeks później...
  • 1 year później...
  • 2 weeks później...
  • 1 year później...
Witajcie forumowicze w budowlanej niedoli...

 

Wynalazłem w sieci coś takiego jak elektryczne karnisze. Ich idea tak mnie zafascynowała, że zacząłem zgłębiać ten temat i nawet poświęciłem temu tematowi swój ostatni wpis (96) w moim dzienniku wraz z 4 filmikami z YouTube.

 

Ma ktoś doświadczenia z takimi karniszami? Bo na pewno są różne firmy, które je wykonuje, różna jakość i co za tym idzie różna cena. Te produkowane przez Silent Gliss wydają się być całkiem porządne.

 

Cen za takie gadżety na razie nie znam, ale jak znam życie, jak je poznam, to się z wrażenia kopytami nakryję... i kupię...

Ponieważ w najbliższym czasie zabieram się za instalację elektryczną, planuję przynajmniej być zapobiegliwym i zamocować "na zaś" w ścianie puszkę, do której będzie się można z takim karniszem podłączyć.

 

:bye:

 

Długo zastanawiałąm się nad tym jakie karnisze elektryczne wybrać do domu, rzeczywiście w necie jest nadal mało informacji na ten temat. Przejrzałam wszystkie możliwe fora, przeczytałam sporo artykułów, przede wszystkim na gogle com, rozważyłam wszystkie "za i przeciw". W końcu kupiłam karnisze [spam] Nie żałuję i chyba nigdy nie będę żałowała! Efekt przerósł moje oczekiwania a do tego jaka wygoda. Nie zamienie ich nigdy na zwykłe karnisze czy też rolety! :)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...