Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł grzewczy z zamknietą komorą spalania-prośba o pomoc, radę!


Nadszyszkownik

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.Zwracam się Państwa z następującym problemem:mam poniemieckie mieszkanie w kamienicy, a w nim szacht wentylacyjny dużych rozmiarów czy mogę przez niego przeprowadzić układ przewodów współśrodkowych koncentrycznych powietrzno-spalinowym -kocioł grzewczy turbo z zamkniętą komorą?Wyprowadzenie oczywiście przez komin na zewnątrz. Szacht wentylacyjny to jedyny wentylacyjny szacht w kawalerce, która za czasów niemieckich była dużym 50 m pokojem.Przypuszczam, że można wykorzystywać przewody wentylacyjne ale czy można jednocześnie oprócz prowadzenia przewodów wykuć w tym samym szachcie otwór na kratkę wentylacyjną i tym jednym kominem załatwić wentylację oraz puścić przewód powietrzno-spalinowy?Byłabym niezmiernie wdzięczna za odpowiedz.

 

 

Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz tak zrobić gdy nie masz innego wyjścia ale przy wylocie tej wentylacji i komina musisz zachować odpowiednie odległości zgodnie z instrukcją od pieca a to nie będzie takie łatwe, wydaje mi się że prościej wywiercić nową dziurę na komin od pieca

 

Bardzo dziękuje za odpowiedź, z nową dziurą może być problem bo to kamienica jest niestety, musiałabym kuć na korytarz, a potem przez ostatnią kondygnację i strych na dach w sumie jakieś 5m, nie wiem czy ktoś by taki projekt zatwierdził, czy by się sąsiedztwo zgodziło- na rurę brzydką...

Wolałabym to puścić w szachcie wentylacyjnym (dodam,że używanym nie tylko przeze mnie-nie wiem czy tak można zmniejszać światło przewodów wentylacyjnych,a nawet jeśli tak to jaka powinna być ich minimalna wielkość?Wiem,że kombinuje jak koń pod górę ale jeśli nie ten rodzaj ogrzewania to czeka mnie montowanie nowej fazy na piec elektryczny co oznacza rozpizz... totalny w moim m.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...