Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrać??????????????????


myszka84

Recommended Posts

Witam .

Ja mam z Pleszewa piec, facet (firma?) nazywa się Tilgner - nie chce mi się iść do kotłowni, żeby dokładnie to sprawdzić :)

Generalnie miałowy, ale można palić wszystkim - chociaż ja palę tylko miałem.

9 rok już leci i żadnych problemów, więc z czystym sumieniem polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój jest prawie na wszystko (poza miałem) kocioł Kielar ECO2 z zasobnikiem ( mam go 3 sezon) nic zasadniczego mu się nie zepsuło - ale nie polecam.

 

Jak pali się w kotle dobrze podajnikiem z ekogroszkiem czy też miałem to np. kuleje spalanie na dodatkowym (awaryjnym) palenisku, węgla, drewna albo koksu. Jak na tym drugim palenisku tak jak u mnie pali się świetnie i jest duże i wygodne to kuleje spalanie ekogroszkiem z podajnika.

 

Wniosek jak coś jest do wszystkiego tzn. że jest do niczego -- ja osobiście byłbym przy wyborze kotła za specjalizacja kotła pod konkretny typ paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kocioł z Pleszewa i nie narzekam. Tam jest tylu tych producentów że napewno można trafić na partaczy. Nie ma co kupować kotłów od garażowych spawaczy. Swój kocioł kupiłem od firmy gizex która ma kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji. Kocioł beta z podajnikiem na ekogroszek, pellet ale i z dodatkowym rusztem do węgla lub drewna. Na sterowniku wystarczy zmienić rodzaj paliwa i przełączamy się między np. ekogroszkiem a węglem. Nie jest to może kocioł z najwyższej półki no ale w tej cenie nie znalazłem nic lepszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...