Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowy klaudyny


Recommended Posts

Mnie też było trudno znaleźć projekt. W końcu sąsiadka zdradziła mi skąd wzięli swój (Anna Maria troszkę przerobiona) i się zakochałam z Ewelinie... a że trzeba było pójść na kompromis z mężem racjonalistą (teraz widzę że miał rację!!!) to przerobiłam Anetę ;)

 

Ja mam zdjęcia Oleńki 2 (są bardzo podobne)

http://forum.budujemydom.pl/index.php?act=attach&type=post&id=1872

http://forum.budujemydom.pl/index.php?act=attach&type=post&id=1892]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te zdjęcia, bo pierwotnie miała być u nas Oleńka 3, ale mój mąż wiercił mi dziurę w brzuchu, że w Oleńce za mały salon ( ok. 22 m kw ) no i po długich namowach uległam, choć jestem nieco przerażona jej wielkością . Ale cały czas sobie tłumaczę, że inne domy tradycyjne z użytkowym poddaszem mają takie same gabaryty, tyle że skosy zabierają metraż i np. ok. 200 m kw. lepiej brzmi, ale po podłodze jest wiele więcej...I też z tego względu zdecydowaliśmy się na taki projekt, bo ścianka kolankowa jest bardzo wysoka i całe poddasze użytkowe- jak w domu piętrowym:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Klaudyna jest mniejsza niż aneta w oryginale, a architekci po swojemu liczą te powierzchnie, więc ten sam dom może mieć różną powierzchnię ;) My podwyższyliśmy ściankę kolankową i też mamy przestronne poddasze, ale jednak skosy (jak wysoko by nie były) nie dają tyle miejsca co normalne ściany. Na pewno nie pożałujesz :) Kosztowny będzie tylko ten wykusz salonowy :( Ale za to jaki przestronny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
W sumie to dość duża...ale to szpilka mojego męża, bo ja chciałam mniejszą wersję!!!Kochana ty już masz dzieciaki prawie na wychodnym, a moje Łobuzy są jeszcze malutkie...A w tej kwestii nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, bo ja chcę mieć jeszcze jedno dziecko, a mąż marzy o jeszcze większej rodzinie:bash: Także każdy musi mieć swój pokój, więc tak wyszło... Choć nie wiem jak damy radę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej aga:bye:

jestem pod wielkim wrażeniem Klaudyny:yes: Pod wieeeelkim:D Naprawdę.

Chyba też słuszne zmiany planujecie, bo pomysł ze wspólną garderobą dla wejścia głównego i przez garaż słuszny, tylko... tych schodów żal:( Zawsze mi się marzył dom z takimi okazałymi schodami. Wy mogliscie taki mieć:) Ale po tych zmianach niestety takie zwyczajne chyba wyjdą:( Ale skoro tak ma być wygodniej, to chyba nie ma czego żałować;)

Będę kibicować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej aga:bye:

jestem pod wielkim wrażeniem Klaudyny:yes: Pod wieeeelkim:D Naprawdę.

Chyba też słuszne zmiany planujecie, bo pomysł ze wspólną garderobą dla wejścia głównego i przez garaż słuszny, tylko... tych schodów żal:( Zawsze mi się marzył dom z takimi okazałymi schodami. Wy mogliscie taki mieć:) Ale po tych zmianach niestety takie zwyczajne chyba wyjdą:( Ale skoro tak ma być wygodniej, to chyba nie ma czego żałować;)

Będę kibicować:)

 

Jakieś kompromisy muszą zawsze być...Ale chyba schody nie będą takie tragiczne... Podobają mi się takie

http://img683.imageshack.us/img683/8071/ms24schodydrewniane1mar.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ale i takie:

http://img59.imageshack.us/img59/9562/schodywodarczyk1.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ciągle nie wiem na jaką gamę kolorystyczna się zdecydować, bo jeżeli chodziło o stolarkę to cały czas moje wizje szły w brązy, ale oglądając wasze inspiracje i realizacje coraz częściej zastanawiam się nad białą stolarką. Muszę o tym pomyśleć:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochhhhh, te drugie piękne:D (pewnie jestem nieobiektywna, bo ja z tych biało-szarych;)) Ale tak poważnie, to jesli biel też ci się podoba, to mieszaj. Ja tak właśnie planuję. Zabudowy raczej będą białe, bo nadają wnętrzu takiej świerzości, lekkości. Ciemne zbyt je wnętrze. Ale np. meble czy podłogę już wolę ciemne. Takie połączenie wygląda obłędnie:yes: I te drugie schody wtedy przepięknie by pasowały:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochhhhh, te drugie piękne:D (pewnie jestem nieobiektywna, bo ja z tych biało-szarych;)) Ale tak poważnie, to jesli biel też ci się podoba, to mieszaj. Ja tak właśnie planuję. Zabudowy raczej będą białe, bo nadają wnętrzu takiej świerzości, lekkości. Ciemne zbyt je wnętrze. Ale np. meble czy podłogę już wolę ciemne. Takie połączenie wygląda obłędnie:yes: I te drugie schody wtedy przepięknie by pasowały:yes:

 

Stąd te wątpliwości:bash: Zawsze chciałam mieć okna w kolorze orzecha, ale mam zbyt słaba wyobraźnię chyba bo wydaje mi się, ze do tego domu pasują po prostu białe... Już sama nie wiem... Co prawda to inny projekt ale ma zestawienie kolorystyczne, które mi się pierwotnie podobało:

http://img19.imageshack.us/img19/9250/elewacja.png

 

Uploaded with ImageShack.us

No może tylko tynk nie byłby biały tylko taka cieplejsza śmietanka...

 

Jak już wrzucam moje marzenia to jeszcze kuchnia do której wzdycham:rolleyes:

http://img340.imageshack.us/img340/1231/york0101.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

No i skrawek biblioteki....

http://img19.imageshack.us/img19/8253/f8eb4de40fea.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia, biblioteka - piękne, szczególnie w formie. Ale dla mnie właśnie przyciężkawe przez kolor. To samo w bieli wyglądałoby przepięknie. Ale niektórzy lubią ciemne pomieszczenia, lepiej się w nich czują i nie ma tu co polemizować. Moja jedyna rada: szukaj inspiracji, inspiracji i jeszcze raz inspiracji, aż ostatecznie się określisz;)

 

PS ale na drugim zdjęciu okna białe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia, biblioteka - piękne, szczególnie w formie. Ale dla mnie właśnie przyciężkawe przez kolor. To samo w bieli wyglądałoby przepięknie. Ale niektórzy lubią ciemne pomieszczenia, lepiej się w nich czują i nie ma tu co polemizować. Moja jedyna rada: szukaj inspiracji, inspiracji i jeszcze raz inspiracji, aż ostatecznie się określisz;)

 

PS ale na drugim zdjęciu okna białe;)

Ależ ty jesteś spostrzegawcza;) dlatego wciąż się zastanawiam...Wasze wątki dają dużo do myślenia...Ale nie ukrywam, że bardzo podobają mi się drzwi u Beauty, którą też odwiedzasz, czy jej szafa w holu...Ale biel to taka ponadczasowa elegancja!!! W mieszkaniu mam ciemne meble, ciemne drzwi i podłogi i wkurza mnie ( zwłaszcza przy moich chłopakach), że widać każdy okruszek, każdy najmniejszy kurz:mad: a biel jest chyba mniej wymagająca. Poza tym sztukateria tez lepiej wygląda z białą stolarką...Chyba muszę poszukać więcej inspiracji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam!!!

W związku z tym, że nic się nie dzieje z moja budową, bo czekam na PNB to może ktoś zechce mi pomóc... Mam problem z łazienka przy sypialni, bo chciałabym jakoś rozwiązać przejście do garderoby, które projektant przewidział przez łazienkę-co nie bardzo mi się podoba... Wstępnie narysowałam plan zmian ( przedstawiony w dzienniku) ale może ktoś ma inne propozycje:???: Wszelkie opinie mile widziane. A to oryginał:http://img687.imageshack.us/img687/581/45758708.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) Dawno cię nie było:o

Rozwiązanie wydaje mi się dość banalne... Masz ogromną (:jawdrop:) łazienkę - można z niej wykroić mały holik (zabierze ok. 1 m2;)) i dopiero z tego holu zrobić wejście do łazienki i garderoby. Oto mój (bardzo) prowizoryczny szkic:

 

http://i2.fmix.pl/fmi591/1737b7c4002623594e6547d7/zdjecie.jpg

 

Jedyny minus, to kolidujące drzwi, ale wystarczy w garderobie zrobić przesuwne, albo w ogóle z nich zrezygnować;)

 

Za to plusów tysiące:D Ogromna łazienka stanie się bardziej intymna. Na wejściu (w tym wypadku pod oknem) można zrobić umywalki i wannę, a za tzw. winklem - część sanitaną z prysznicem. Sytuację można odwrócić i drzwi zrobić na wprost sypialni (przy obecnym kibelku) i wtedy umywalki w miejscu obecnego prysznica, wanna wzdłuż okna, a sanitariaty naścianie sąsiadujacej z sypialnią...

 

Jeśli mogę coś dodać względem samej sypilani, to polecam ci zamienić miejsce łóżka na tę ścianę łazienkową (o ile się da;)). Dlaczego? Gdyż łóżko stojące bokiem do wejścia nigdy nie prezentuje się dobrze:no: Najładniejszy widok to zawsze ten na zagłówek - czyli daleko od wejscia;) Dodatkowa wada obecnego ustawienia - przy otwartych drzwiach każdy, kto wejdzie na pietro pierwsze co zobaczy to łózko - nie daj boże niezaścielone;) Po tej drobnej zmianie wchodzić się będzie na ładną część rekreacyjną sypialni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!! Wiedziałam Magda, ze na Ciebie moge liczyć:yes: A jezeli chodzi o łózko w sypialni to nie będzie na tej ścianie. Myślałam żeby je umieścić na ścianie na przeciw okna, żeby mieć po przebudzeniu widok na park:yes: Na tej ścianie nie bedzie komina jak na rysunku, bo kominek bedzie przeniesiony do pokoju kominkowego i chciałam drzwi wejściowe do sypialni przesunąć maksymalnie do prawej... Jak sądzisz, czy to dobry pomysł?

 

A w ogóle to wszystko idzie jak po grudzie...Wciąż mam problemy z PNB bo jakiś urzędnik w MPZP zapomniał zmienic mojej działki na budowlaną i widniała jako zieleń parkowa:mad: Ale przynajmniej jest czas zeby wszystko dobrze przemysleć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!! Wiedziałam Magda, ze na Ciebie moge liczyć:yes: A jezeli chodzi o łózko w sypialni to nie będzie na tej ścianie. Myślałam żeby je umieścić na ścianie na przeciw okna, żeby mieć po przebudzeniu widok na park:yes: Na tej ścianie nie bedzie komina jak na rysunku, bo kominek bedzie przeniesiony do pokoju kominkowego i chciałam drzwi wejściowe do sypialni przesunąć maksymalnie do prawej... Jak sądzisz, czy to dobry pomysł?

 

Mi się wydaje, że wtedy niewiele się zmieni, bo i tak będziesz wchodzić na bok łóżka i nikt nigdy nie zobaczy jego uroku:( A Ty będziesz to rozwiązanie przeklinać, bo gdy czegoś zapomnisz z garderoby będziesz musiała za każdym razem obiec łózko. Lepiej przemyśl mój koncept;) A z widokiem na park to też ściema, bo mając łóżko naprzeciw musiałabyś się całkowicie podnieść, żeby go zobaczyć;) Mając z boku widzisz park leniwie leżąc na boku:lol2:

 

Nie wiem czy chcesz takich rad, ale dam Ci jeszcze jedną:lol2:

Zrezygnuj z garderoby publicznej i zamień ją na długą zwyłą szafę 60 cm - będziesz miała tyle samo metrów bieżących wieszaków, a nie stracisz miejsca, za to zyskasz ogromną garderobę osobistą;) - zamiast 4,6 będzie miała 8 m2:D Teraz mam zaplanowaną taką garderobę jak ty (5 m2) i już wiem, że będzie za mała (a jest tylko MOJA, mąż ma osobną;))

Nie wiem czy jasno to opisałam:confused: Spróbuję zrobić wizualką;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...