Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

folia pod wełną? w jakim celu?


papuch

Recommended Posts

Wtiam, jestem na etapie docieplania poddasza i kładzenia regipsów. Niestety teraz robimy wszystko już raczej metodą gospodarczą bo kasa na ekipy się wyczerpała. Moje pytanie- po co daje się folie pomiędzy wełną a regipsami? Czy to konieczne? Czy regipsy będą oddychać jak się da tą folię?

pytanie nr 2 - mąż musiał zdjać w kilku miejscach wcześniej założoną wełne (15 cm) teraz ta wełna ma 18 cm bo się rozprężyła wiadomo - co robić : czy upchnąć ją i docisnąć żeby znowu miała swoje 15 cm i na to dalej dołożyć 5 cm wełny co w sumie będzie 20 cm. Czy zostawić ją rozprężoną na 18 cm i nie kłaść już tej dodatkowej 5 cm? Nie chodzi tu o oszczędność tylko o to co i w jakim celu. Czy wełna jeśli się rozpręzyła to straciła swoje walory ciepłne czy odwrotnie?

WIem że może banalne są te pytania ale proszę o radę.

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtiam, jestem na etapie docieplania poddasza i kładzenia regipsów. Niestety teraz robimy wszystko już raczej metodą gospodarczą bo kasa na ekipy się wyczerpała. Moje pytanie- po co daje się folie pomiędzy wełną a regipsami? Czy to konieczne? Czy regipsy będą oddychać jak się da tą folię?

pytanie nr 2 - mąż musiał zdjać w kilku miejscach wcześniej założoną wełne (15 cm) teraz ta wełna ma 18 cm bo się rozprężyła wiadomo - co robić : czy upchnąć ją i docisnąć żeby znowu miała swoje 15 cm i na to dalej dołożyć 5 cm wełny co w sumie będzie 20 cm. Czy zostawić ją rozprężoną na 18 cm i nie kłaść już tej dodatkowej 5 cm? Nie chodzi tu o oszczędność tylko o to co i w jakim celu. Czy wełna jeśli się rozpręzyła to straciła swoje walory ciepłne czy odwrotnie?

WIem że może banalne są te pytania ale proszę o radę.

pap

 

Folię się daje w celu nie dopuszczenia do migracji pary z pomieszczenia do izolacji. W pomieszczeniach suchych wg niektórych można jej nie dawać.

Rozprężona wełna (szklana - wiadomo) zmienia nieznacznie swoje parametry izolacji i to nie koniecznie na minus w zależności od warunków raz będzie na minus, a raz na plus). Nie jest to pytanie banalne bo mało kto wie jak to jest naprawdę. Jeśli nominalna grubość tej wełny była 15cm to lepiej ją upchnąć i dołożyć kolejną warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz 'sporo byków do poprawki" to poproszę o konkrety. Nie jesteśmy z mężem budowlańcami i bazujemy na radach budowlańców z okolicy i tego forum. Wybacz ale ogólniki mnie nie zadawalają.

Co do korytarza to jest tam strych użytkowy. Na podłodze ma być wełna- ta zdjęta z dachu która była zawilgocona miesiąc temu- 18 cm na grubość. Ocieplenie na dachu jest jeszcze nie wykonane a ta folia paraizolacyjna nie wiem czy jest konieczna nad korytarzem. Jeśli jest to ok - damy ją . Ale jak mówi zbigmor nie zawsze jest ona konieczna. Już doczytałam jaka jest funkcja folii paro izolacyjnej. Mąż ciągle ma obawy co z parą która się przedostanie pod regips i osiądzie na tej folii - gdzie ona odparuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie wszędzie gdzie mogę daję folię. Wydatek nie jest duży, a może za jakiś czas będzie się chciało w pomieszczeniu postawić nawet głupi czajnik i parowanie może być całkiem spore... Fachowcem nie jestem, ale już zdążyłem zauważyć, że większość oszczędności daje spory wydatek po jakimś czasie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack- znowu piszesz tak żeby mieć sporo wątpliwości (chyba właśnie tak lubisz) co za lipa przy nadprozach? lipna podmórówka którego okna? komin cieknie bo krycie sobie a komin.... o co chodzi? Jeśli widzisz błąd w obróbce komina bez wejścia na komin to jesteś niezłym wróżbitą. Jak dotąd w sprawie komina odkryto błąd taki że są z dziurawki i nie zakończone czapą z blachy. Jeśli widzisz coś jeszcze to napisz - bo kilku speców było na dachu i to była ich opinia. Ale twoją wersję sprawdzę tylko niech będzie bardziej szczegółowa.

CO do płytek -to anhydryt był grzany od początku stycznia więc skoro jest już koniec lutego to chyba wygrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...