Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dysperbit na chudziak pod podłogówkę?


mtsw466

Recommended Posts

Witam nie mam opcji z położeniem papy na chudziaka. Jak inaczej lub w jakiej kombinacji zaizolować podłogę na której będzie ogrzewanie podłogowe.Czy dysperbit można stosować pod takie ogrzewanie? Chodzi o ulatniający się zapach i rozpuszczanie styropianu. Widziałem gdzieś piankę pod panele a na to folia budowlana 0,2mm x 2. Dom mam wyniesiony około 80 cm na piachu folię 0,2 i 15 cm betonu B20. Posadzka raczej pewne. Woda gruntowa tylko czasami podchodzi 30 cm od powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijam. Mam już rozłożoną inst. ele. w peszlach wzdłuż ścian po podłodze i dodatkowo rozprowadzone rurki do wody również w peszlach. Popaliłbym peszle przy grzaniu papy. Mam pomysł taki żeby dać w kolejności - 1. dysperbit, 2. pianka taka jak pod panele ale grubsza 0,5cm klejona ze sobą taśmą dwustronną, 3. folia budowlana pod instalacje, 4. druga folia budowlana tym razem na instalacje lub pod w zależności od chęci, 5. styro w dwóch warstwach, 6. folia budowlana a tam gdzie podłogówka folia srebrna, 7. jastrych. Więcej nie będę kombinował. A, a folię mam jeszcze pod 15 cm chudziakiem B20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wciagniesz folie pod instalacje to sprobuj dac pape zamiast folii - pod instalacjami przyklej zwykla pape podkladowa na dysperbicie a reszte termozgrzewalna

 

z pianka bym nie kombinowal pod panele - zabezpieczy niby folie przed przebiciem ale czy aby na pewno, jak zareaguje na wilgoc to wielka niewiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...