Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja zewnętrzna starego domu


pablo-poz

Recommended Posts

W tym przypadku zdecydowanie odradzam styropian. Grzyb na ścianach niemal pewny. Chyba, że planujesz odnowić izolację poziomą i jesteś pewny wilgotności ścian. Co do grubości to twój wybór. 15 cm trochę cieplej i trochę drożej, 12 cm na odwrót. Nikt nie powie ile cieplej, a ile drożej, a jeśli ktoś będzie przekonywał do jednego rozwiązania to po prostuwydaje mu się, że wie.

Podkreślam, że moje rady dotyczą przekazanych przez ciebie w tym poście informacji. Przy innym domu rady mogłybyć inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym, czy faktycznie na pewno przy użyciu styropianu będzie grzyb. Z tego co słyszałem montując styropian nakleja się go na "placki" kleju. Tzn., na większości ściany istnieje jakaś przerwa pomiędzy murem a styropianem... Być może istnieją też jakieś sposoby aby umożliwić jakąś ograniczoną wentylację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian klei się na placki plus wianek dookoła płyty. Jaki ma sens ocieplać ścianę a potem wentylować przestrzeń pod płytą?

Ostatnio mnożą się wątki tych, którzy stare domy ocieplili styropianem i pojawił im się po jakimś czasie grzyb.

Nie jestem wrogiem styropianu, ale zawsze powtarzam - na stere mury wełna, a nie styropian.

Opór dyfuzyjny ma maleć od wewnątrz pomieszczenia do zewnątrz, a nie odwrotnie. Kiedyś było to oczywiste, a współcześni fachofcy o tym zapomnieli.

Oczywiście można inaczej, ale trzeba to robić z głową. Na pewno znajdą się tacy, którzy stere domy ocieplili styropianem i nie mają problemu, ale większość z nich jeszcze nie ma problemu, część nie pisze prawdy, a część ma po prostu warunki i dom nadający się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...