Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka lampa do bielonej boazerii?


Aga-Białystok

Recommended Posts

Doradźcie proszę, bo już zwątpiłam :) Potrzebuję dwie sztuki do sypialni z bieloną boazerią, zdjęcie poniżej. Co prawda to sypialnia, ale lubię mocne światło, więc punktowe czy nastrojowe 20W odpada ;) Wydaje mi się, że musi to być coś prostego w formie, aby nie konkurowało z pasami boazerii, ale też nie zwykły plafon, żeby jednak jakiś charakter ta lampa miała. Kolory pozostałych ścian jak na zdjęciu: szary i kremowy. Dodatki/meble oliwkowe, kremowe, szare. W jednym z tych kolorów wyobrażam sobie lampę, ale jestem otwarta na sugestie. Wysokość pomieszczenia ok. 2,5m. Jakieś propozycje? :) :)

lamp 004..JPG

Edytowane przez Aga-Białystok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Joliska! Podoba mi się! Zwłaszcza ta pierwsza i ta w pokoju dziecięcym, świetnym tak na marginesie. A może wiesz gdzie mogę coś w tym stylu kupić? Bo znalazłam tylko taką za 220funtów....

http://modculture.typepad.com/.a/6a00d83451cbb069e20120a4df4a30970b-pi

 

Ta z 'innych mebli' jest wykonana z brązu, więc cena pewnie podobna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impressionen i Car-moebel mają czarne i białe z House Doctor, ale cena w granicach 200 euro :(

 

Za 1260 koron szwedzkich w sklepie http://www.inmyhouse.se/lampor/

 

http://www.inmyhouse.se/shop/thumbnails/shop/12649/art49/h2383/4752383-origpic-47be12.jpg_0_0_100_100_300_448_75.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anadziula, jaksie, Miszaki, joliska, dziękuję dziewczyny! I proszę o więcej! :D Ottava fajna, ale moim zdaniem zbyt surowa jak na sypialnię. Bardziej ją widzę w pokoju nastolatka, kuchni, pomieszczeniach przechodnich....

 

Zależy w jakim stylu ma być sypialnia , nic o tym nie piszesz , więc trudno doradzać.

 

Wydaje mi się, że do takiego tła pasuje tak niewiele lamp, że nie chcę dodatkowo ograniczać się stylem. Zresztą czasem jeden dodatek nawet w kompletnie odmiennym od reszty stylu daje fajny efekt, więc tak jak napisałam, jestem otwarta na wszelkie propozycje :) Bardziej ograniczam się kolorystyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Madula, postaram się wkrótce cyknąć więcej fotek. Deski sosnowe. Część robiłam caponem, a potem lakierobejcą bondex kolor 'półmat biały', część samą lakierobejcą bez caponu, a część jakąś fancy białą lakierobejcą wodną. Wniosek: najlepszy efekt uzyskałam malując samą lakierobejcą bondex. Śmierdzi jak diabli i trzeba dobrze wietrzyć, ale pod wodną drewno bardzo pociemniało, obecnie po 1.5 roku praktycznie nie widać efektu bielenia, a rozpuszczalnikowa trzyma jak kładziona wczoraj. 2.5l kosztuje około 100zł. Tu masz link: http://www.dyrup.pl/diy/indoor/lakiery/universal%204530.aspx

Ostatnio bieliłam też drzwi i ponieważ jest to świeża sprawa to nie wiem jak z ciemnieniem, ale efekt jest najlepszy, bo niemal zupełnie matowy i bardzo naturalny. Kładłam 2-3 warstwy białego impregnatu Altaxin Q i potem wodny matowy Harzlack. Plus: nie śmierdzi. Fotki znajdziesz na końcu wątku o malowaniu drzwi sosnowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dzisiejsze szalone czasy... Mówisz-masz! Cykając fotki przyjrzałam się tej części malowanej wodną lakierobejcą i stwierdziłam, że jednak się nie przyzwyczaję. Korzystając z faktu, że dziś jestem w domu i mam fachowca zarządziłam przemalowanie :D Więc tu masz przed i w trakcie nowego malowania:

boa 032..JPGboa 033..JPG

 

A tu inne ujęcia gotowej, malowanej bondexem:

small 002..JPGboa 035..JPGboa 034..JPG

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :D również poszukuję podobnej lampy, również do bielonej boazerii na skosach :)

my sosnowe deski pomalowaliśmy białą akrylową farbą do drewna, rozcieńczoną wedle uznania (więcej wody --> bardziej widoczne sęki itd) a na to ewentualnie lakier wodny. Tak samo potraktowaliśmy parapet. Zależało nam na "białej bieli" ;) a te lakierobejce, które sprawdzalismy były raczej żółtawe, taka kość słoniowa, czy coś.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...