Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u nas pomału, bo z kasą różnie, więc na razie jest tak jak jest. Kiedyś tam się ruszy, na razie bez większych zmian.

 

Tym się nie przejmuj, bo z kasą na tym etapie budowy to u każdego krucho :-) A na urządzanie domu ma się przecież całe życie :-)

Przeglądałam dziś dziennik budowy Waszej pchełki i myślę sobie, że naprawdę szybko uwinęliście się z budową :-) w maju SSO a od października już mieszkacie. I jak tu nie wierzyć, że jeśli się bardzo chce to można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Danonki - a zmieniło się coś dookoła domu?

My podobnie wystartowaliśmy i po 9 mcach zamieszkaliśmy. Radość mieszkania w domku -nie oceniona :-)

Do zrobienia jeszcze sufit i ocieplenie sufitu w garażu oraz kafelki w większej łazience. Tylko, że teraz bardziej nas na dwór ciągnie i kombinujemy z nasadzeniami, skalniakami, rabatkami.

A jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
z takich nowości, to tylko powieszony karnisz nad drzwiami tarasowymi i zasłonki (dla nas bomba, zrobię zdjęcia to pokarzę), suszarka sznurkowa w pralni (pom. gospodarcze na razie spełnia funkcje pralnio-suszarni), biała komódka w salonie, garaż przerobiony na firmę, zakupione kilka krzaczków i na razie posadzonych w dużą wspólną doniczkę. Zakupione przęsła - będziemy grodzić na razie pół działki. Mąż zrobił dzieciom domek i piaskownicę. Na podwórku, chcemy zamknąć tą część gdzie jest plac zabaw (aby nie rozchodziły się cichaczem po reszcie terenu gdzie domy itd reszty rodziny. Dzieci mają swoje jednoosobowe łóżeczka, zielony narożnik zrobił wyjazd z pokoju dzieci. Pomalutku, powolutku, ale każdy mały drobiazg cieszy jak cholera :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dorwałam na targu kilka sztuk kwiatków (takich jednorocznych), ale aby pod domem było trochę kolorowiej. Do doniczki z krzewami dodałam 2 aksamitki od mojej babci, która obiecała że jeszcze kilka mi sprezentuje :)

tak więc mamy jedną dużą donice 60L i 3 mniejsze - kolorowsze. Mam też kwiatuszka który zawiśnie na tarasie pod daszkiem chyba fioletowa petunia się zwie :) , ale muszę dopiero kupić zwisająca doniczkę w kolorze brązowym.

Zrobię foto to się pochwalę jak wyszło te moje amatorskie i pierwsze zetknięcie z ozdobnymi kwiatkami itd w doniczkach na dworze. W sumie ogólnie to żaden ze mnie ogrodnik, choć dziadek nim jest chociażby z zawodu, ale... mnie nigdy nie ciągnęło. może zacznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petunia wisi pod daszkiem tarasowym od 2 dni :)

a dziś kupiliśmy jeszcze jeden kwiatek, ale został na dworze i nie pamiętam jak się nazywa.

Kupiliśmy do niego okrągłą doniczkę, którą się pewnie na rogu tarasu postawi.

Mamy również kinkiety zewnętrzne sztuk 6 :) jedna para idzie do drzwi wejściowych. Kolejne dwie będą przy drzwiach tarasowych, a ostatnie dwie przy oknie dzieci (które też wychodzi na taras. Jeżeli mężowi się uda, to jutro je powiesi, a ja może zrobię jakieś aktualne zdjęcia i może coś naskrobię w końcu w dzienniku zamiast pisać tylko tu w komentach :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witaj Danonki,

nadal Wam zazdroszczę, że już mieszkacie. Szczególnie, że to już pierwsza rocznica stuknęła:stereo::popcorn::stirthepot: :wiggle:.

 

Taka to już prawidłowość, że jak się u siebie zamieszka i zmiany w domu nie takie spektakularne jak w czasie budowy to i do dziennika zagląda się rzadziej. Co zrobić, czasem to nawet nie ma kiedy zdania napisać jak jeszcze nowe obowiązki dojdą.

Ale super, a Wy jeszcze macie przecież górę do zagospodarowania i ogród więc jest co robić i będzie o czym pisać:lol:.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 6 months później...
  • 2 weeks później...

o jak miło, że ktoś się o nas pyta :)

 

A dziękuje bardzo, super się mieszka, ale nadal tylko na parterze.

 

Właśnie jestesmy na etapie poszukiwania ekipy, która ociepli nam poddasze.

Niedawno zrobiliśmy w dachu dwa okna i pokryliśmy dach jeszcze raz papą (tym razem czarną, termozgrzewalną) - nie kładlismy na razie blachy itd ze względów finansowych. Nie mamy jeszcze rynien, ale najwazniejsze, ze można już ocieplić górę i ją wykończyć.

Mamy juz kupione meble do naszej sypialni na poddaszu (łóżko, komodę, szafeczkę i 2 pułki) i posiadamy też wykładzinę, która na razie pójdzie na całe poddasze z wyjątkiem przedpokoju i łazienki. Mamy wannę i kibelek. Parapety są obsadzone i drzwi prawie też :)

Niebawem pewnie będę więcej pisała i relacjonowała, bo nareszcie będzie o czym.

Ach i zastanawiamy się czy robic z paneli schody a jak tak to jak :p

My musimy na chwile obecna robic na maksa ekonomicznie.

 

Poza tym jest fajnie, bo u siebie :) niebawem bedzie 2 lata jak Pchelka Danonkow jest zamieszkala :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witaj Danonki,

fajnie się zamieszkaliście. A jak dokończycie górę na dole znowu będą zmiany:D.

 

Już wam 2 lata minęło:eek:...Kiedy to było. Z drugiej strony my już za sobą mamy 7,5miesiąca a ja się czuję jakby wieki minęły. Tylko pudła z książkami przypominają nam, że nie tak długo mieszkamy:cool:.

 

To czekam na świeżą relację z poddasza.

 

Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odwiedzinki yaniseya. 2 lata dopiero miną za 10 dni :) może uda się do tego czasu już uznać podddasze za wstępnie skończone. Postaram się do tego czasu już uzupełnić dziennik aby wpisy następne były już na bieżąco. W każdym razie zmiany na parterze będą na pewno, bo ze spaniem przenosimy się na poddasze i salon nareszcie będzie salonem (bez ciuchów!), a obecny pokój dzieci przestanie być ich sypialnią, a tylko bawialnią + biurem naszym. Dużo jeszcze będzie do zrobienia, ale na razie musimy zakończyć sprawy z bankiem i zrobić to minimum :) Może jutro dodam nowe fotki z tego roku (o ile czas pozwoli). Zaraz luknę do Ciebie i mykam spać bo juz późno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danonki w końcu doczekaliśmy się fotorelacji i to jakiej w każdym pomieszczeniu jakieś zmiany. Bardzo podoba mi się taras, taki przytulny zaprasza do odpoczynku z kawą :-) Fajnie że udało się wam zrobić górę, czekam na zdjęcia... U nas też dużo zmian i ciągle obiecuję sobie że zamieszczę coś w dzienniku i nigdy nie ma czasu niestety... ale zawstydziłaś mnie swoja piękną fotorelacją więc i ja postaram się wstawić nasze nowości.

Pozdrawiam i czekam na więcej... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maldarec, koniecznie uzupełnij dziennik iu to fotkami :) ja też długo nie pisałam i nie pokazywałam, bo wydawało mi się że co może być takiego ciekawego w kupnie nowej komody czy lampki, ale! z czasem się tego trochę uzbiera i wtedy nawet te drobiazgi stają się bardzo interesujące. Tak mi się w każdym razie wydaje :) jak znajde dzis chwile to pokaze co jeszcze sie u nas nowego pojawilo, a potrem poddasze (ktore jest jeszcze nie skonczone ale juz blizej niz dalej ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejrzałam Wasz dziennik :) poczytać nie dałam rady ale tak skrupulatnie wszystko dokumentowałaś zdjęciami że i tak co nieco wiem :)

Fajną rodzinkę zobaczyłam i kolorowe ciepłe wnętrza. Piękny błękit w dziecięcym pokoju (co to za farba ?).

Mąż to złoto rączka :) Kuchnia jest śliczna... cudne dzieciaczki... :) będę obserwować kolejne kroki z przyjemnością :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mugatka :) jedyny błękit u nas, to ten w salonie :D o ile dobrze pamiętam to farba Dulux 'błękit nieba'. Dzieki za rewizytę i za ciepłe słowa. Kuchnia i mi sie bardzo podoba chociaż jeszcze wiele w niej do zrobienia. Mój mąż wiele potrafi i może zrobić, ale często mu sie nie chce :) trzeba wtedy namawiać skutecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...