Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ok, już mam fakturkę z tymi szpilkami/ śrubami. Koszt całkowity za wszystko: 360,89

i tak:

Łącznik śrubowy odgięty typ L M16 x 350 oc. 28szt - 280,00 zł

Śruba PN82101 16x380 oc. 3,03kg - 57,99 zł

Śruba 8,8 PN82101 16x240 oc. 4,31kg - 79,52 zł

Podkładka M16 PN82030 ocynk 0,65kg - 10,73 zł

Nakrętka sześciokątna M16oc. kl.8 - 0,79kg - 11,06 zł

Podkładka kwadratowa M16 PN82010 ocynk - 0,46kg - 4,60

 

 

:) musze to zaraz przekopiowac i wpisac dod ziennika bo widze że przeoczyłam.

 

zalewamy strop jutro (takie sa plany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To trzymam kciuki za jutrzejsze zalewanie!!!! i czekam na relację :D

 

U nas szpilki wyszły jak pisałam, mąż się cieszy bo myślał, że mamy drogie :D

 

My zalewamy pod koniec tygodnia lub w poniedziałek, bo trzeba domurować jedną część ściany i położyć zbrojenie, wieńce i żebra już są, schody prawie zrobione, zostały tylko 3zabiegowe stopnie do zrobienia.

 

Dachówkę już wybraliście? bo w takim tempie to juz niedługo :D

A jakie ogrzewanie u was będzie? jaki komin systemowy wybraliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chwila i będziesz biegać po piętrze. no i piękny las Ci wyrósł na parterze. u nas chyba będzie strop drewniany. mąż się uparł i ciężko go przekonać. mamy kilku znajomych, co tak mają i nie narzekają. no i główny argument, że tani i szybko się zrobi. zobaczymy, jak to będzie. jeszcze daleko do tego etapu. na razie dostaliśmy pnb i niedługo zaczynamy.

powodzenia w jutrzejszym zalewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łazienek to u nas na górze będzie wanna, a na dole prysznic. Na górze niby można wcisnąć prysznic , bo widziałam takie rozwiązania ale wolę taki układ :) Czyli tak jak jest rozrysowane w projekcie, tylko u nas łazienka dolna będzie powiększona, mamy tam porobione zmiany bo rozwiązania były beznadziejne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wstawiała na dół prysznic a na góre wanne.Ale zastanówcie się.

A jeszcze jeśli mogę się wypowiedzieć na temat bidetu.Macie pilną potrzebę posiadania go??czy robicie bo urządzacie dom??

Zastanówcie się.Wg mnie szkoda miejsca tracic na bidet.Tyle lat się mieszka np.w mieszkaniu gdzie bidetu nie ma aż tu nagle budujemy dom i co wstawiamy??BIDET.I w rezultacie rzadko z niego korzystamy.Albo wcale.Mam znajomych którzy zrobili i załują.Ja u siebie robić nie zamierzam mimo ,że łazienka będzie duża.Przemyślcie to.Miejsce na bodet można zupełnie inaczej wykorzystać ,lepiej na pewno .Ale każdy robi co mu się podoba.

Obserwuje waszą budowe od początku i mocno kibicuje.U mnie dopiero fundamenty :/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danonku pytałaś o podłogówkę, co prawda ja laik ale coś tam wiem ;) najlepsze będą płytki bo najlepiej oddają to ciepło. Jak chcesz panele ( są specjalne) albo deski to chyba trzeba by było jeszcze jakiś dodatkowy grzejnik, bo sama podłogówka może wtedy nie dać rady :)

 

Super że już macie zalane!!!! jeszcze troszkę i daszek będzie rósł :)

 

Dachówka wybrana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą "specjalnością" paneli na podłogówkę to jakaś ściema- sprzedawcy nie potrafią wytłumaczyć czym się różnią od zwykłych.

A jeśli panele, to wystarczy zwiększyć ilość rurek (zmniejszyć odległości), zmienić prędkość przepływu i będzie ok.

Obszerny temat na forum:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129585-POD%C5%81OG%C3%93WKA-samemu-jak-unikn%C4%85%C4%87-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie paneli na podłogówke to znajomi rok temu wprowadzili się do swojego domu.Na parterze mają płytki i panele w salonie i jadalni.Panele zwykle nie jakieś "specjalne". 33zł m2 :) piękne :) Nic się z nimi nie dzieje mimo chodzącej non stop podłogówki.

Moje zdanie jest takie ,że płytki na podłogówke ok ale mało to przytulne.Jakoś zimno tak to wygląda.z panelami jest znacznie milej.

A co do grzejników i podłogówki.To Ci sami znajomi mają na całym dole jedynie podłogówke a gorąco jest jak w piecu :) zero grzejników.Pozdrawiam.

Piszę o znajomych a nie o swoich doświadczeniach ponieważ mój dom dopiero się buduje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku, że wczoraj zalaliście wieńce a dziś już murowanie na nich idzie. Myślałam że trzeba odczekać chwile(przynajmniej 2 dni) a tu proszę ściany do góry. Jeżeli chodzi o bidet to koleżanka zamontowała u siebie w mieszkaniu i jest super zadowolona, na pewno jest wykorzystany. Maja małą łazienkę, bez wanny tylko z prysznicem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówkę już wybraliście? bo w takim tempie to juz niedługo :D

A jakie ogrzewanie u was będzie? jaki komin systemowy wybraliście?

 

jeszcze nie wybraliśmy, ale my będziemy mieć blachodachówkę (na pewno ciemno brązową)

ogrzewanie gazem

a komin systemowy to nie wiem jaki :) nie ja wybierałam, ale w dzienniku budowy są gdzies foty tych kominów

 

 

 

jeszcze chwila i będziesz biegać po piętrze. no i piękny las Ci wyrósł na parterze. u nas chyba będzie strop drewniany. mąż się uparł i ciężko go przekonać. mamy kilku znajomych, co tak mają i nie narzekają. no i główny argument, że tani i szybko się zrobi. zobaczymy, jak to będzie. jeszcze daleko do tego etapu. na razie dostaliśmy pnb i niedługo zaczynamy.

powodzenia w jutrzejszym zalewaniu.

 

zgadza się, już może nie tyle biegamy bo poddasze nie jest duże, ale chodzimy i podziwiamy :) nie wiem czy strop drewniany czy betonowy jest lepszy, ale jakoś wydaje mi się że lany jest chyba wytrzymalszy (ale może się mylę).

 

Co do łazienek to u nas na górze będzie wanna, a na dole prysznic. Na górze niby można wcisnąć prysznic , bo widziałam takie rozwiązania ale wolę taki układ :) Czyli tak jak jest rozrysowane w projekcie, tylko u nas łazienka dolna będzie powiększona, mamy tam porobione zmiany bo rozwiązania były beznadziejne ;)

 

my też chyba zostaniemy przy tym układzie że prysznic na dole wanna na górze. Też wydaje mi się to lepsze.

 

ja bym wstawiała na dół prysznic a na góre wanne.Ale zastanówcie się.

A jeszcze jeśli mogę się wypowiedzieć na temat bidetu.Macie pilną potrzebę posiadania go??czy robicie bo urządzacie dom??

Zastanówcie się.Wg mnie szkoda miejsca tracic na bidet.Tyle lat się mieszka np.w mieszkaniu gdzie bidetu nie ma aż tu nagle budujemy dom i co wstawiamy??BIDET.I w rezultacie rzadko z niego korzystamy.Albo wcale.Mam znajomych którzy zrobili i załują.Ja u siebie robić nie zamierzam mimo ,że łazienka będzie duża.Przemyślcie to.Miejsce na bodet można zupełnie inaczej wykorzystać ,lepiej na pewno .Ale każdy robi co mu się podoba.

Obserwuje waszą budowe od początku i mocno kibicuje.U mnie dopiero fundamenty :/ :)

 

nie jest to jakoś mocno nam potrzebne, ale na pewno się przyda. Zawsze to lepiej niż kucać w wannie czy brodziku prysznica ;)

ja nie mogę śledzić Waszej budowy, bo chyba DB nie założyliście, ale i tak mocno kibicuje :)

 

<blockquote data-ipsQuote="" class="ipsQuote" data-ipsquote-username="DEZET" data-cite="DEZET" data-ipsquote-contentapp="forums" data-ipsquote-contenttype="forums" data-ipsquote-contentid="154071" data-ipsquote-contentclass="forums_Topic"><div>Zamiast bidetu osobnego można kupić "nadstawkę" na wc zamiast deski- różne rodzaje i różne funkcje oferują. Gdzieś na początku swojego DB wrzuciłem fotkę.</div></blockquote>

 

fajne to się wydaje, jeszcze tylko musimy rozważyć jak to cenowo wyjdzie. Ja widziałam wc z takim ala bidetem dodatkowo zamontowanym w muszli np u lekarzy ginekologów. Łazienka na górze będzie wąska 160cm, ale długa na 4metry, więc może zamiast kombinować to zwykły wc i bidet wstawimy

 

Danonku pytałaś o podłogówkę, co prawda ja laik ale coś tam wiem ;) najlepsze będą płytki bo najlepiej oddają to ciepło. Jak chcesz panele ( są specjalne) albo deski to chyba trzeba by było jeszcze jakiś dodatkowy grzejnik, bo sama podłogówka może wtedy nie dać rady :)

 

Super że już macie zalane!!!! jeszcze troszkę i daszek będzie rósł :)

 

Dachówka wybrana?

 

my tez laiki i powoli dopero sie w temacie orientujemy. Tez slyszalam ze plytki najlepsze przy podlogowce, ale i panele tez sa ok. sa podzielone zdania co do tych specjalnych na podlogowke, a cena jest duzo wyzsza niz zwykle. W salonie, kuchni, hallu bedzie podlogowka i tylko jeden grzejnik w czesci salonu gdzie okno i bedzie czesc jadalna. Zastanawiamy sie jeszcze tylko czy nie zrezygnowac z podlogowki w lazienkach. Tam bedzie mozna zamontowac takie duze grzejniki lazienkowe, na ktorych dodatkowo mozna powiesic np wilgotny recznik

Dachowka, jak wyzej napisalam, nie wiemy :) na pewno ciemno brazowa blachodachowka i mozliwe ze jej od razu nie zalozymy. bedzie pelne deskowanie dachu + papa a blachodachowka jak kasy starczy :)

 

Z tą "specjalnością" paneli na podłogówkę to jakaś ściema- sprzedawcy nie potrafią wytłumaczyć czym się różnią od zwykłych.

A jeśli panele, to wystarczy zwiększyć ilość rurek (zmniejszyć odległości), zmienić prędkość przepływu i będzie ok.

Obszerny temat na forum:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129585-POD%C5%81OG%C3%93WKA-samemu-jak-unikn%C4%85%C4%87-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w

 

nie mialam czasu wejsc w linka ale na pewno to zrobie. Jeszcze jest chwilka aby zdecydowac sie na konkretne panele, ale na pewno rady z linku sie przydadza (jak np wymienionwe przez ciebie zwiekszenie ilosci rurek czy zmienic predkosc przeplywu. Dzieki za link :)

 

odnośnie paneli na podłogówke to znajomi rok temu wprowadzili się do swojego domu.Na parterze mają płytki i panele w salonie i jadalni.Panele zwykle nie jakieś "specjalne". 33zł m2 :) piękne :) Nic się z nimi nie dzieje mimo chodzącej non stop podłogówki.

Moje zdanie jest takie ,że płytki na podłogówke ok ale mało to przytulne.Jakoś zimno tak to wygląda.z panelami jest znacznie milej.

A co do grzejników i podłogówki.To Ci sami znajomi mają na całym dole jedynie podłogówke a gorąco jest jak w piecu :) zero grzejników.Pozdrawiam.

Piszę o znajomych a nie o swoich doświadczeniach ponieważ mój dom dopiero się buduje :)

 

dzieki, super wiesci! bardzo fajny post ktory tymbardziej potwierdza ze dobrzer iz chcemy panele i podlogowke :) i fajnie ze panel za 33m2 sie sprawdza. Jakos te powyzej 100zł cena nie zachecaja.

 

 

Jestem w szoku, że wczoraj zalaliście wieńce a dziś już murowanie na nich idzie. Myślałam że trzeba odczekać chwile(przynajmniej 2 dni) a tu proszę ściany do góry. Jeżeli chodzi o bidet to koleżanka zamontowała u siebie w mieszkaniu i jest super zadowolona, na pewno jest wykorzystany. Maja małą łazienkę, bez wanny tylko z prysznicem.

 

nie wiem ile trzeba odczekac, ekipa nie czekala dlugo, ale chyba wiedza co robia (mam nadziehe). Co do bidetu to faktycznie pewnie zależy od upodoban i potrzeby korzystania. Przypuszczam ze i ja bede korzystala jak bidet bedzie :) troche miejsca jest, wiec moze i on spokojnie sie zmiesci :)

 

 

Danonki,brawo jestem pod wrażeniem ,tempo prac i ,,czystość budowlana'' - super.Fajnie się ogląda takie zdjęcia i wasze zmagania z budową.

 

dzieki Chester

 

 

wszystkiego najlepszego dla dwulatka :)

 

dwulatek slicznie dziekuje :)

Edytowane przez Danonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w sypialniach planujemy założyć kaloryfery (pod każdym z okien).

zastanawiamy się tylko czy w pokoju na parterze dawać podłogówkę czy tez kaloryfer, bo to zaraz obok salonu, kuchni i holu gdzie ta podłogówka będzie, ale chyba zostaniemy przy kaloryferze.

W kuchni, salonie i holu chcę podłogówkę i mocno się przy tym upieram (mogę nawet zrezygnować na to konto z podłogówki w łazienkach), gdyż nie ma za bardzo gdzie umiejscowić kaloryferów. Jedyne miejsce to okno w salonie gdzie będzie część jadalna przy kuchni a to mało. Nie chce zabierać sobie żadnej ściany na dodatkowy kaloryfer, bo i tak jakoś dużo miejsca nie mamy a np umiejscawiać go na ścianie od spiżarni, gdzie będzie na samym wejściu do kuchni to mi się nie uśmiecha - na dzień dobry będzie kaloryfer widać. Musi być tam podłogówka i kropka :) + ten jeden przy oknie.

 

nam już dach się powoli zaczyna robić, ale jest to super sprawa. W końcu widac prawdziwy charakter tego domu, kształt i robi się taki fajny pchełkowy klimat. Może jedynie szkoda, ze te pustaki są takie szare i mało ładne to nasza pchełka jest taka trochę ponura, ale to chwilowe - otynkujemy ją niebawem i bedzie już ładniutka, jaśniutka i taka cacuni.

Jutro ekipa przyjeżdża, porobią 3dni i wyjeżdżają 2maja wieczorem i wracają dopiero 7maja. Tak więc będziemy mieć 4dni przerwy na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym chciała podłogówkę w całym domu. mąż chce tylko na parterze, a na górze kaloryfery. niech mu będzie. chociaż czytałam, że to dodatkowe kombinowanie przy grzaniu, bo inna temperatura na podłogówkę a inna na grzejniki potrzebna. ale jak chce, to niech się bawi.

wracając do tematu wanny i prysznica. rozważaliście może opcję - wanna z parawanem? ja mam tak teraz w mieszkaniu i jest super. wannę mam dużą z płaskim dnem (ravak rosa) i na jednej ścianie deszczownicę, a na wannie szklany parawan na zawiasie. są też parawany składane w harmonijkę. kto chce bierze prysznic, a kto chce leży w kąpieli. fajna sprawa, jak nie ma wystarczająco miejsca na jedno i drugie. polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowanie na całego, jak tak dalej pójdzie to w grudniu się wprowadzicie :-)

Nawiązując do ostatniej wypowiedzi na temat wanny to my też chcieliśmy kupić wannę z parawanem żeby na górze mieć i wannę i prysznic ale okazało się że są dosyć drogie, no może oprócz chińskich modeli ale tego nie chcieliśmy. I w sumie okazało się że jeden prysznic na dole i wanna na górze w zupełności wystarczają. A z bidetu nie rezygnuj za nic w świecie, nawet nie wiesz jak się przydaje przy małych dzieciach :-)

Pozdrawiam i kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...