Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

moim zdaniem ,od wejścia powienien iść wc,później szafka (słupek) zlew i wanna.Pomysł mój stąd ,że w tym słupku na pewno będą kosmetyki,szczoteczki itd.to za każdym razem trzeba będzie po nie podejść a tak będą zaraz obok zlewu a i kibelek schowany zaraz za ścianką jest intymniejszy niż tak jakby na środku.odpuście sobie ten bidet.jak dacie wszystko co wam się podoba to zrobi się miszmasz i wszystko tak na upych.a tak będzie estetycznie i ładnie moim zdaniem oczywi :)

przemyślcie też wanne narożną.Dużo trzeba wody zeby ją napełnić i żeby umyć to trzeba się nieźle nawyginać a czasami nawet do niej wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Pchełka prezentuje się super. Jakbym nie wiedziała, że to nieduży domek z wyglądu robi wrażenie całkiem sporego. Z jakiego programu korzystasz do planowania wnętrz?

 

 

dzieki :) rzuty itd robie w photoshopie, tak sobie sama planuje - meble itd biore z google.

 

Fajnie widzieć takie postępy i uśmiechy na waszych twarzach :-) Ekipa naprawdę porządna, moja zostawiła taki bałagan, że przez tydzień po nich sprzątaliśmy. Uważam, że dobrze rozmieściliście pokoje na poddaszu, wyglądają całkiem funkcjonalnie, nawet ten mniejszy pokój z wnęką, a to jest bardzo ważne w użytkowaniu. Co do okna w pokoju z wnęką to zrobiłabym dwuskrzydłowe, łatwiej będzie otworzyć i koniecznie kwaterę uchylną. Z zewnątrz Pchełka też się świetnie prezentuje i nie wygląda na taką małą. Styropian w garażu na posadzce połóżcie koniecznie może być i 5 cm ale musi być i dobrze jest też ocieplić ścianą garażu przylegająca do budynku np. 2 cm styropianu. My mamy taki pokój od garażu, który miał być ocieplony 2 styropianu ale nie daliśmy go i w zimie trudno było dogrzać ten pokój (teraz dołożymy ten styropian w jesieni :-)

 

dzieki za wiele cieplych slow :) tez coraz bardziej jestesmy przekonani, ze podzial pokoju na dwa mniejsze byl trafiony. Wielu osobom co nas odwiedza wlasnie ten pokoj z wneka sie bardzo podoba - ma podobno fajny klimat. Okna beda dwuskrzydlowe, takie zamowilismy. Jutro, po 4tygodniach przyjezdzaja i beda montowane :D tak wiec niebawem sie okaze czy wybor byl sluszny. Oba skrzydla beda uchylne w kazdym dwuskrzydlowym oknie (jedna str jest w standardzie, my z tego co pamietam doplacilismy 30-40zl aby i druga str sie uchylala). W garazu pewnie pojdzie na posadzce 10cm, a na scianie miedzy domem a garazem pojdzie 15cm (moze 10)

 

 

 

moim zdaniem ,od wejścia powienien iść wc,później szafka (słupek) zlew i wanna.Pomysł mój stąd ,że w tym słupku na pewno będą kosmetyki,szczoteczki itd.to za każdym razem trzeba będzie po nie podejść a tak będą zaraz obok zlewu a i kibelek schowany zaraz za ścianką jest intymniejszy niż tak jakby na środku.odpuście sobie ten bidet.jak dacie wszystko co wam się podoba to zrobi się miszmasz i wszystko tak na upych.a tak będzie estetycznie i ładnie moim zdaniem oczywi :)

przemyślcie też wanne narożną.Dużo trzeba wody zeby ją napełnić i żeby umyć to trzeba się nieźle nawyginać a czasami nawet do niej wejść.

 

dzieki za rady! przydaly sie i po zastanowieniu i my stwierdzilismy ze taki uklad bedzie najlepszy. bidet sobie odpuszczamy a wanna bedzie prostokatna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Elektryk trochę drogi mój wziął 2700zł za robotę w tym oczywiście rozdzielka i wszystkie punkty ,za materiał wyszło 3650zł w tym kabel do przyłacza (od płotu do rozdzielki) 5x10mm2 ok.25m ,kabel do instalacji domofonowej i napędu do bramy (to akurat samemu poprowadziłem )rozdzielka kompletna. Ten wasz elektryk to chyba jeszcze jakieś starej szkoły bo zauważyłem ze robił cała instalacje na puszkach pod sufitem tzn .puszka plus kabel do punktu i pewnie za każdą z tych puszek kasował i wyszło więcej materiał , teraz robi się na głębokich puszkach i w nich łączy kable i leci dalej od punktu do punktu omijając górne puszki. U nas w pchełce właśnie schną sobie tynki są cem-wap. wyszło ich 470m2 25zł/m,teraz jeszcze rozłożyć styropian rozprowadzić podłogówkę i wylewka robimy anhydrytowe i prawdopodobnie koniec w tym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max-maniacy, dzięki :) nam też się Pchełka podoba z oknami! a gdy zerwaliśmy folię ochronną i widać dobrze kolor palisander to tym bardziej jest fajnie :)

 

markow79, nie bardzo rozumiem "teraz robi się na głębokich puszkach i w nich łączy kable i leci dalej od punktu do punktu omijając górne puszki.". My mamy głębokie puszki i instalacja według wielu osób jest bardzo dobrze zrobiona. Instalacja nie jest przeciążona i każde pomieszczenie ma oddzielny bezpiecznik (nie licząc pralki, piekarnika, zmywarki bo tu każde urządzenie ma swój bezpiecznik). W każdym razie nie bardzo mogę sobie wyobrazi jak by to wyglądało z ominięciem górnych puszek, ale nie przeczę że masz racje :) no cóż, w najgorszym wypadku to po prostu wydaliśmy troszkę więcej pieniążków), ale instalacja i tu i tu powinna spisywać się b.dobrze. Poza tym ceny u nas mogą być większe za materiał, bo to jednak rzut beretem do Warszawy, a tu wszystko drożej wychodzi.

 

DEZET, jeszcze SSZ chyba nie ma, drzwi brakuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie odnośnie okien tarasowych.Zauważyłam ,że nie są pełne tylko dzielone w poziomie.Mam nadzieje,że wiecie o co mi chodzi , nie wiem jak to się fachowo nazywa a i słow mi brak to chyba wpływ mojego przeziębienia :)

Chodzi mi o to czy drutex nie robi pełnych okien ze względu na wysokość okna?? a może robią takie okna ale wtedy nie dają gwarancji.Ale przecież jest tyle domów które mają pełne duże okna bez zadnych podziałów więc już sama nie wiem jak to jest...

napiszcie proszę czy Wam tak zaproponowano czy to może Wasz wybór??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie odnośnie okien tarasowych.Zauważyłam ,że nie są pełne tylko dzielone w poziomie.Mam nadzieje,że wiecie o co mi chodzi , nie wiem jak to się fachowo nazywa a i słow mi brak to chyba wpływ mojego przeziębienia :)

Chodzi mi o to czy drutex nie robi pełnych okien ze względu na wysokość okna?? a może robią takie okna ale wtedy nie dają gwarancji.Ale przecież jest tyle domów które mają pełne duże okna bez zadnych podziałów więc już sama nie wiem jak to jest...

napiszcie proszę czy Wam tak zaproponowano czy to może Wasz wybór??

 

Też mam drzwi (właściwie to jest okno) tarasowe z poprzeczką. Musiała być ze względu na to, że są uchylno-rozwierne i dodatkowo usztywniają ramę.

Wysokość na jakiej się znajduje dopasowana jest do dolnej krawędzi sąsiadującego okna- podobnie jak u Danonków.

Myślę, że jest też jakiś aspekt bezpieczeństwa- poprzeczka może służyć do pchnięcia drzwi ( z zewnątrz nie mam klamki)- szyby raczej bym nie naciskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my musielismy miec poprzeczke gdyz mamy niestandardowe drzwi tarasowe, wyzsze niz normalnie sie daje (235cm).

 

bez poprzeczki byloby niebezpiecznie itd.

 

Wczesniej chcialam drzwi tarasowe bez poprzeczki, a teraz sie ciesze ze takie z poprzeczka zamontowalismy (jakos wizualnie bardziej mi pasuja :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu WOW! Ja muszę ukraść to tempo!!! :)

 

nie oddam! :D

 

co najwyżej pożyczę na trochę ;)

 

 

Super domek się prezentuje z tynkami :) już jest tak domowo :D

 

prawda? od razu przytulniej się zrobiło :) nawet ten pokoik z wnęka od razu wydaje się większy i fajniejszy :)

Pewnie poddasze i tak kończyć będziemy w przyszłym roku, a teraz zajmiemy i wykończymy tylko parteru.

Edytowane przez Danonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipa zabezpieczyła okna

 

oj tak, tempo mamy niezłe i na szczęście mamy farta (puki co) do fachowców i tego co oni robią.

Czyli, że po początkowych niepowodzeniach na etapie projektu i kredytu (chwilowych) teraz idzie wszystko jak po maśle, prawda? Moim zdaniem tak jest o wiele lepiej, o biurokracji zapomina się po jakimś czasie, a ważniejsza jest jakość robót. A ekipy macie naprawdę super (odpukać w niemalowane), my psioczyliśmy prawie na każdą (ale może dlatego że budowało dwóch inżynierów?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Danonki - tempo macie zabójcze. Na moje oko spokojnie przed świętami zamieszkacie w swojej Pchełce :yes: Fajnie :p

Swojego czasu jeszcze byliśmy tuż za Wami, ale widać macie szczęście do terminowych ekip. My na tynki czekamy miesiąc, a i tak mamy pod górkę.

No i kosztowo wszystko Wam tak ładnie wychodzi. Czy w tej kwocie za wylewki jest też ułożenie styropianu? Ile położyliście warstw i w sumie ile cm, jeśli mogę podpytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusiaka, my w tej cenie mieliśmy położenie styropiany, w domu na parterze 15cm, na poddaszu i w garażu 5cm.

Normalnie liczą sobie 33zł za m2, ale że my z tej samej firmy braliśmy tynki (tylko inna ekipa robiła), to szef zszedł nam o 2zł z metra.

Jak coś to u nas robiła tynki i wylewki firma SKUZA.

 

jutro już będzie można wejść to wezmę aparat i zrobię kilka zdjęć. mam też kilka fotek gdy fachowcy robili wylewki to też coś wrzucę (ale już jutro).

Jak na razie idzie dobrze, tata zauważył że w kilku miejscach np tynk jest trochę krzywo, ale ja np tego nie widzę :) mi się wszystko bardzo podoba!

aha, jedyny minus który zauważyła ekipa od wylewek, to schodek pierwszy będzie ok 2cm wyższy, a ostatni ok 1cm niższy. Trudno, mi to akurat nie przeszkadza ;) no i elektryk długo wszystko robił, ale na szczęście reszta fachowców robi wszystko szybciutko i moim zdaniem dobrze.

 

martaibartek, dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...