Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew firmy Blanco___ METRA 5 S Biały Silgranit PuraDur-----BIAŁY!!!


aniaitomek

Recommended Posts

Witam,

 

szukam opinii posiadaczy zlewów firmy ja w tytule, poniżej przykład

http://www.mizar.pl/Blanco/26469

 

Chodzi mi o brudzenie się tego zlewu, nie mówię o kawie, herbacie czy buraczkach... jak dla mnie komora, którą się użytkuje zachodzi brudem od wszystkiego, wg mnie ten brud się wżera, ponieważ powierzchnia zlewu nie jest gładka tylko chropowata...

Producent opisuje zlew jako łatwy w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć ściereczką!

Dla mnie bzdura!

Owszem nie widać zacieków jak na zlewach stalowych, ale... po ok. roku użytkowania dno komory jest prawie żółte w porównaniu z ociekaczem!

I niczym nie można jej doczyścić a już na pewno nie wilgotną ściereczką!

Od markowego zlewu za niemałą cenę oczekiwałabym więcej!

Czy mój przypadek jest odosobniony, czy tez jestem zbytnią pedantką ....ale czy biel nie powinna być biała! Po to kupiłam ten zlew!

 

Może w wypadku innych kolorów niż biały, nie ma tego problemu, tzn. problem jest, ale go nie widać ;-)

 

Czy tez macie taki problem, czy ktoś próbował to reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam biały zlew firmy Blanco i ten sam problem.

To mój najgorszy zakup kuchenny, mam go od 3 lat i właściwie raz w tygodniu muszę potraktować go domestosem bo niczym innym umyć się

tego nie da. Bardzo żałuję tego zakupu, bo to koszmarne czyszczenie lub wygląd bez czyszczenia szpeci mi całą kuchnię!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się pod tym podpisuję. Mam zlew Blanco Dalago 6 Silgranit PuraDur2 - biały . Zlew użytkuję 4 m-ce i czyszczę go non stop. Staram się aby nic w zlewie dłużej nie stało. Na początku było ok, ale teraz brud jest ciężko usunąć , mój najgorszy zakup!!!

A tak go opisuje producent:

"Silgranit PuraDur 2 to światowa nowość opatentowana przez Blanco. W tym tworzywie znajdują się cząsteczki odpychające wodę i zabrudzenia. Wytworzona przez nie powłoka ochronna zapobiega powstawaniu plam i osadu wapiennego. Dzięki temu czyszczenie i pielęgnacja są dziecinnie proste - wystarczy wilgotna ściereczka z odrobiną płynu do mycia naczyń"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
ja mam inne pytanie - biały jest jednolicie biały czy w jakieś kropki?

 

To zalezy jaki biały w jakiej firmie. Jednolita jest tylko i wyłącznie ceramika. W granicie zawsze znajdą sie mniejsze lub większe kropki. Wg. mnie najbielszy jest polaris w Schocku, jednak zdecydowana wiekszość to kolory białe szarawe/białe kremowe czy jak kto tam woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłam go oglądać w realu, wygląda super. Szkoda, że tak się brudzi :( ale i tak najprawdopodobniej na niego padnie wybór. Oglądałam wczoraj jeszcze Blanco w kolorze jasnoszary-wygląda prawie jak biały i alumetalic-nie odpowiada mi odcień szarości, jest raczej ciepły jakby z dodatkiem beżu. Może te informacje się komuś przydadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam biały ale firmy Franke, brudzi się ale mniej mnie to denerwuje niż zacieki na metalowym. Mój sposób na czyszczenie (znaleziony zresztą na tym forum) to miarka proszku do białego wsypana na noc, zalewam ciepłą wodą i następnego dnia zlew jest jak nowy, pozdrawiam.

Wypróbowałam na białym Blanco Dalago. Rewelacja!!! Zlew znowu jest biały :) :) Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...