Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak podłączyć piec z rozdzielaczem w takim przypadku?


KotSylwester

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem na etapie remontu piwnicy w domu i zrobiłem w niej instalację z grzejnikami. Piwnica nie jest mieszkalna ale będzie w niej garderoba, barek, warsztacik do majsterkowania itp. Trzeba będzie ją ogrzewać ale nie codziennie i nie musi tam być 21st. :)

 

Instalacja w piwnicy jest przygotowana pod piec gazowy. Zrobiłem osobny rozdzielacz a piec jest w pomieszczeniu nad rozdzielaczem. Tu problemu nie ma. Ale od 2 lat gazu nie używamy, tylko kominek ale kominek nie ogrzewa piwnicy. Aby nie włączać specjalnie dla piwnicy pieca gazowego, wymysliłem że mogę postawić piec typu moderator z hajnówki, czyli taki na drewno, węgiel itp. Piec musiałby stać ok. 7 metrów od rozdzielacza, natomiast rury od pieca do rozdzielacza mogę puścić tylko pod sufitem (będzie podwieszony, rur nie będzie widać) . Z tego co wiem naczynie wyrównawcze musi być w najwyższym punkcie układu, więc bez problemu mogę się przewiercić przy rozdzielaczu piętro wyżej i tam zrobić ów naczynie. Nie mam natomiast możlwości zrobienia go przy piecu.

 

Moje pytanie brzmi:

1. Czy nie ma problemu z wykonaniem takiej instalacji (odległość piec - rozdzielacz)

2. Jakie dokładnie rury puścić od pieca do rozdzielacza?

3.Czy wszystkie dodatkowe urządzenia typu wymiennik, pompka powinny być przy piecu czy mogą być przy rozdzielaczu?

4.Czy posiadacie zdjęcia podłączonych puieców tego rodzaju?

 

Obecenie robię remont pokoju między pomieszczeniem z rozdzielaczem a pomieszczeniem z piecem więc mam ostatni dzwonek aby puścić rury w suficie żeby już tam nic nie psuć :) Piec pewnie kupię i podłączę wczesną jesienią.

 

Dziękuję za pomoc.

 

Tutaj szkic:

http://img23.imageshack.us/i/instalacjepiecrozdziela.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...