Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia Agi75


Agi75

Recommended Posts

ja mam taki zestaw:

mikrofala - HMT 85MR53

piekarnik - HBA 36B650

płyta - PIF 651R14E

lodówka - KIS 38A51

zmywarka - SMV 50E10EU

okap - DWB 095751

 

wszystko jest z Boscha.

żaden ze sprzętów mi nie podpadł - zmywara i lodówka bardzo cichutkie, nie przeszkadzają w korzystaniu z salonu (mam otwarta kuchnię), piekarnik ma sporo programów-gotowców, z których rzeczywiście korzystam (mikrofala cię nie interesuje, a ja i tak korzystam z niej tylko do robienia grzańca i rozmrażania mięsa, więc pomijam). nie żrą prądu jakoś dziko, rachunek za prąd nie wywołał zawału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga - no to niewiele Ci pomoge w tym temacie. Myslałam, ze masz powystawianych przynajmniej po 2 kandydatów i potrzebujesz porady który lepszy/ładniejszy. Ja tez mam z tym ogromny problem.... I tez mnie to czeka powiedzmy "niedługo". Ja wiem jedno - nie będę szaleć bo: Zmywarke kupowałam 4 lata temu -kupiłam "wypas" jak na tamte czasy i......korzystam góra z 2 z ośmiu programów (zmywarę zabietam ze sobą do nowej kuchni więc przynajmniej ten wybór mam za sobą ;) ). Mikrofali używam tylko do podgrzewania więc może być najzwyklejsza - byle była ładna ;) Płytę kiedyś upatrzyłam sobie z TEKA ale symbolu nie zapisałam - w każdym bądź razie będę kupować płytę w prostokącie więc- chwała Bogu- wybór mniejszy. Piekarnik uzywam bardzo rzadko - ciast w zasadzie nie piekę -od czasu do czasu jakieś mięsko .... Jedynie to że musi miec termoobieg. Najwięcej pochylę się nad lodówką - ma być wolnostojąca side by side - i tu dobrze by było żeby była z kostkarką, żeby była cicha (kuchnia otwarta na salon) i żeby nie pożerała duzo prądu....

Sama widzisz że niewiele Ci pomogłam ;) Ale sama będę tu zaglądać i podczytywać co dziewczyn polecają. Wieczorkiem "namierzę" wybory duś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko podpowiem - na podforum o agd, w wątku o sprzętach kuchennych udziela się na prawo i lewo użytkownik popey111 (czy jakoś tak). to osoba, która wie na ten temat rzeczywiście dużo i może ci podpowiedzieć bardzo fajne rozwiązania (zasugerowac lepszy sprzęt porównywalny cenowo, czy wyprowadzić cię z przekonania, że jakaś opcja jest ci bezwzględnie konieczna czy choćby odradzić producenta z uwagi na kiepski serwis). jak już coś wybierzesz i będziesz się zastanawiać pomiędzy konkretnymi produktami, warto tam zajrzeć i zapytać, co sądzi o celowanych sprzętach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś dzięki. Własnie analizuję z doskoku ten watek z panem popey. Ale dochodze do wniosku, że on kazdemu radzi tylko na podstawie opisów w karcie technicznej bo pewnie pracuje w jednym ze sklepów handlujacych AGD. A ja bym chciała usłyszeć opinie takie jak Twoja.Doświadczyłaś, mieszkasz, użytkujesz więc wiesz. Podoba mi się Twoja zmywarka.Dodam ją na listę.A powiedz , czy bardzo wyje na zakończenie pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja, popey ci doradzi, czy sprzęt który wybrałaś to najlepsza opcja w swojej klasie i cenie, ale siłą rzeczy - nie przetestował ich wszystkich osobiście.

 

co do mojej zmywary - po robocie piszczy, dosyć przenikliwie (ale z pokoju obok nie usłyszysz no chyba że jest środek nocy a ty masz super lekki sen) i w cyklach co 15-20 min, jesli ją olejesz. u mnie są 3 dżwięki, ale jeśli mnie nie myli pamięć - można ustawić 1 sygnał (sprawdzę w instrukcji jak będę w domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja zmywarka na koniec piszczy 3 krotnie no chyba ze ktos raczy ją wyłączyc po 1 sygnale ;) Ale u mnie można przyciszyć ten pisk i nie jest uciążliwy :)

Podoba mi się piekarnik , który wybrałaś - i cena też :) Szukaj dalej a ja zgapię bo na samą myśl o tych wyborach dostaję gęsiej skórki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga ja mam właśnie płytę bosch PIE651R14E i jestem zadowolona. Buczenie, o którym strasznie dużo czytałam wcześniej jak wybierałam sprzęt jest zależne od używanych garnków. Mam tefala ignenio i wtedy jest ciuchutko, ale np mam jeden garnek ssw germany i buczy jak diabli. Jedyne czego mi brakuje to to, że buster pomimo, iż jest na wszystkich polach równocześnie może być załączany tylko na 2 poziomych i to czasami przeszkadza, bo ja często bustera używam i muszę wtedy przekładać jeden garnek. Natomiast w ogóle mi nie przeszkadza, że pola nie mają osobnego włączania, opanowałam szybkie przeskakiwanie:):) Jakby co to pytaj.

Piekarnik 2w1 też polecam mam samsunga.

Zmywarka u mnie wprawdzie 45 ale bosch jest cichutka, sygnalizator dźwiękowy zakończenia pracy można wyłączyć, bo rzuca światełko na podłogę podczas pracy.

Lodówkę wybrałam electroluxa i zadowolona nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem jak to jest z tym termoobiegiem, czy on jest konieczny jak rzadko się piecze ?

Akukuuu a co to jest ten buster? Boże jaka ja niewyedukowana jestem :-(

Naberia na razie drzwi sa zafoliowane a że rzadko jestem na budowie to się im nie przyglądałam.Mój mąz za to twierdzi, ze są stanowczo za drogie jak na taką "dyktę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga- buster to najszybsza możliwa moc na danym polu grzewczym, używając go np woda na ryż zagotuje się w garnku w kilkanaście sekund. Bardzo się przydaje do zagotowania wody. Przyznam się, że jak u mamy na gazie gotuje czasami i czekam, aż mi się woda zagotuje to krew mnie zalewa :) W tym boschu jest fajnie bo buster mają wszystkie pola ( w niektórych płytach tylko jedno lub 2) ale równocześnie możesz tak jak pisałam tylko 2 używać. Wyższe modele, a co za tym idzie droższe nie maja już takich ograniczeń. Co do lodówki to ja wybrałam jeden z tańszych modeli, bo uznałam, że lodówka to lodówka ma chłodzić i żadnych bajerów nie potrzebuję i teraz żałuję. Miała spełniać 2 warunki być cicha i mieć niskie zużycie prądu. I jest tylko mam często wodę w komorze na warzywa...dlatego się nie polubiłam z electroluxem:/

nie zazdroszczę Ci tych wyborów, pamiętam, że miałam już w pewnym momencie dość i prawie gotowa byłam byle co kupić byle by mieć to z głowy...ale się opamiętałam i znowu zaczęłam czytać i szukać:)

 

naberia u mnie ingenio cichutko, mam tez jeden garnek z olkusza i on juz jest trochę głośniejszy, ale naprawdę buczy to dopiero ten ssw germany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agi, dla mnie np w lodówce było ważne, żeby miała komorę na wędliny - przydaje się bardzo! i żeby nie trzeba było rozmrażać (no frost) w chłodziarce i zamrażarce. Mam gorenje i jestem zadowolona. Booster na płycie się bardzo przydaje - tak jak pisała Akukuuu - zaoszczędzisz dużo czasu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu słuzy komora na wędliny ? :eek: że niby dłużej zachowują świeżość ?? Czy to działa na wszystkie wędliny czy tylko te naprawde naturalne (bez konserwantów). Bo fakt - takie zwyczajne wędliny to w 3 dniu potrafią być obślizgłe i cuchnące, fuuuuu......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta komora nazywa się cool&fresh i wędliny dłużej zachowują świeżość. Tzn. w ogóle nie robią się obślizgłe, jak już to się lekko zesychają... Tam jest chyba niższa temperatura i może coś inaczej z wilgotnością. Ale co jeszcze mi się podoba w tej komorze - że zapach wędlin lub np. ryby wędzonej zostaje w komorze, a nie cała lodówka jest nim przesiąknięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...