Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia Agi75


Agi75

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 664
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Agi :)

Dziękuję za miłe powitanie i przepraszam, że tak wpadłam bez kwiatka i "dzień dobry" ;).

 

Nie było szczególnego kontekstu - naprawdę :D. Lubię biały kolor w kuchni, ale Twoje wizualizacje i inspiracje w kolorze black są naprawdę piękne. Gdybyś tak zdecydowała ostatecznie, to wybór by mnie nie zdziwił. Rozumiem jednak Twoje obawy. Inwestycja w kuchnię, która w efekcie nie będzie cieszyła z perspektywą funkcjonowania w niej kilka lat robi swoje. Myślę jednak, że to kwestia dobrego fachowca. Jeśli takiego sprawdzonego/ poleconego nie masz, to może faktycznie nie warto ryzykować, albo szukać takiego do skutku.

 

Widzę, że kolejny kolor wchodzi do konkurencji i muszę przyznać, że na niektórych wizualizacjach nawet mi się podoba, ale nie potrafię sobie tego u Ciebie wyobrazić. Będziesz miała takie wizualizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianna cieszę się, że jesteś i naprawdę bukiet kwiatów byłby zbędny ;-) Postaram się wrzucić jakieś wizualki z frontami w kolorze cappucino.Na razie zamówiłam u stolarza większe próbki w 3 odcieniach tego koloru. Co do kuchni fornir + czerń to nadal jest moja pierwsza miłość i gdybym miała pewność , ze moja kuchnia będzie wyglądać tak jak na zdjęciach nie byłoby tych wszystkich kombinacji.Poza tym dzielnie kibicujące mi Duś i Elfir potwierdzają wyższość forniru nad białym lakierem.I to też mi nie pomaga.Kuchnia to nie małe pieniądze i dlatego tak boję się tej ostatecznej decyzji....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga nie kombinuj ! Juz nie raz się przekonałam, że pierwszy wybór to najlepszy wybór. Czarny z fornirem będzie wyglądać bosko , koniec kropka. Taką kuchnie pokochałaś i taką sobie spraw ! Zdecyduj się na usłojenie pionowe szafek to nie będziesz miała (Ty i stolarz) problemu ze zgraniem słojów. Gdyby nie to, że od 5 lat użytkuję kuchnię w fornirze (2 kolory - dół ciemny, góra jasny) to i może w domku bym sobie taką sprawiła. Ale wiesz jaka jest babska natura ;) - chcę odmiany to sobie strzelę białą i już :p

 

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agunia - a który to jest twój dom?

Bo wiesz, 1 dla wroga, 2 dla przyjaciela, 3 dla siebie. Ja wyszłam z założenia, że skoro ma się okazać dla wroga, to niech się skurczybyk przez całe swoje życie boryka z moimi marzeniami i ten 1 staram się robić wedle marzeń.

Doskonale rozumiem twoje dylematy, mój ojciec potrafił mi moją czarną kuchnię obrzydzać jeszcze na etapie montażu (a jak w ogóle okazało się, że ściana w tle ma być siwa... usłyszałam, że będę mieć granitowy katafalk obłożony fornirem w uroczej zimnej krypcie). Wiesz, że jestem zadowolona z tego, że postawiłam na swoim, więc nie będę Ci kadzić, ale najfajniejsze w tym wszystkim było, gdy widziałam, jak ona-wymarzona "rośnie w oczach" - najpierw szafeczki, potem więcej szafeczek, blat, zlew, kran, szkło, a potem gadżety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacoladka.....namawia mnie na fornir ta co sama go nie chce....hi, hi, hi :rotfl:

 

Duś ale cydny uroczy avatarek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To mój pierwszy dom i pewnie ostatni i naprawdę nie chciałabym żeby był jak dla wroga.Właśnie wróciłam od brata, który na pytanie jaką kuchnię by wybrał stwierdził , że w moim przypadku skłaniałby się ku białej ze względu na północno - wschodnie usytuowanie i niskie długie okno....Wydaje mu się , że fornir z czernią jeszcze bardziej przyciemnią to pomieszczenie.... Powiem Wam, że już sama nie radzę sobie z moimi myślami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś ale cydny uroczy avatarek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To mój pierwszy dom i pewnie ostatni i naprawdę nie chciałabym żeby był jak dla wroga.Właśnie wróciłam od brata, który na pytanie jaką kuchnię by wybrał stwierdził , że w moim przypadku skłaniałby się ku białej ze względu na północno - wschodnie usytuowanie i niskie długie okno....Wydaje mu się , że fornir z czernią jeszcze bardziej przyciemnią to pomieszczenie.... Powiem Wam, że już sama nie radzę sobie z moimi myślami.

Zgadzam się - avatarek Duś uroczy :).

Co do okna na północny wschód, to dość ważny argument. Widzę plus ciemnej w takim układzie - ewentualny brak zgrania usłojenia będzie mniej widoczny niż w jasnym pomieszczeniu :D.

Zrób sobie analizę SWOT swoich koncepcji ;). Wtedy zobaczysz czego jest więcej - plusów czy wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Gogle mnie do Ciebie przekierowały ;)

Szukałam w googlach coś na temat wąskiego poziomego okna w kuchni i mam do Ciebie Agnieszko pytanie, jak szerokie jest to Twoje okno w kuchni?

Nam architekci zrobili w projekcie na 50cm i nie wiem czy nie za wąskie (myślałam o 60cm)?

Powiedz czy nie ma problemu z aranżacją przez to okno? I czy Twoje okno sie otwiera? (u mnie ma być fixem)

Przepraszam za ilość pytań, pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię anawii :-) od razu odpowiem też na pytanie Pinacoladki: w kuchni oprócz tego długiego okna jest jeszcze małe zaraz obok. Okno długie ma wymiar 300cm na 70cm. Jest oczywiście fixem.Otwiera sie to mniejsze okno obok. Nie wiem jak mi sie będzie funkcjonowało przy takim długim niskim oknie ale sama je wymyśliłam, bo bardzo takie chciałam mieć :-) Anawii gdzieś w wątku pokazywałam okno na klatce schodowej , które ma wymiar 50cm x 300cm.

 

Wracając do kuchni.... za poradą Julianny spisałam plusy i minusy kazdej wersji i ...nie uwierzycie.....nie znalazłam rozwiązania :-( Nadal kombinuję, choć na dzień dzisiejszy skłaniam się ku białej .... Jutro wrzucę wersję białą z górnymi szafkami w fornirze dąb natura i całą cappucino z czarnymi blatami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klatce to może być 50cm wysokie, ale w kuchni to chyba trochę za wąskie ?

U mnie okno ma mieć 250cmx50cm, chcę je poszerzyć o 10cm, a tu u Ciebie 70cm :o

Już sama nie wiem jak ma być, aby było dobrze...:confused:

A jak wysokie będziesz miała szafki nad tym oknem?

Edytowane przez anawii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do projektowania kuchni, to ja mam jeszcze daleką drogę, ale słyszałam, że czarne blaty w kuchni są nie praktyczne tzn.wszystko na nich widać, okruchy, rysy...

Tak tylko Ci przekazuje co kątem oka gdzieś przeczytałam.:p

Białe kuchnie są super, ale nie wiem czy brałaś pod uwagę też odcienie szarości,łączone z białym np.białe na dole szare do góry?

Ale to tylko moje sugestie, mam nadzieję, że nie namieszałam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Reni! No dawno Cię nie było. Rok temu gdybałam nad kuchnią i łazienkami bo musiałam podjąć decyzje co do ustawienia głównych instalacji a teraz kombinuję już nad końcowym efektem i jak widzisz nie daję sobie rady.Wpadaj więc jak najczęściej bo wszystkie rady są nieocenione.

Anawii co do czarnego blatu to Reni mogłaby wypowiedzieć się na ten temat :-) Mi się czarny granit zawsze podobał i tak już zostanie.kwestia tylko kolorystyki frontów i co za tym idzie podłogi.

Anawii z szafek nad oknem zrezygnowałam, będzie nad nim tylko półka. A szafki nad tym mniejszym okienkiem mają 70cm wysokości.

 

Wrzucam wersję białej kuchni z górnymi szafkami w fornirze i drewnianą podłogą:

http://images49.fotosik.pl/1283/a444a4f16566a9fegen.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/1320/8ee941a030164540gen.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/1142/f0f2db8b62108c66gen.jpg

 

I kuchnię z frontami cappucino

 

http://images43.fotosik.pl/1330/f525e83d37a373b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam fajne przykłady kuchni capucino.Moze lepiej oddadzą to co ja mam w planach. Podobna sytuacja jak u mnie .Fronty szaro-bezowe i czarny blat ze scianą międzyszafkową....I jak Wam się podoba?

 

http://tamizo.pl/projekty/wnetrza/macz_foto_01.jpg

http://tamizo.pl/projekty/wnetrza/macz_foto_02.jpg

http://tamizo.pl/projekty/wnetrza/macz_foto_03.jpg

http://tamizo.pl/projekty/wnetrza/macz_foto_13.jpg

 

czy ktoś wie co jest na podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie zadanie odrobione ;). Nawet pluso-minusy nie rozwiązały dylematu, a tu nowe wersje w natarciu ;).

Te kuchnie cappucino są ładne, ale dla mnie niestety nie ładniejsze od białej czy czarnej :). Wprowadzają taki element "niedookreśloności", ale to tylko moja subiektywna ocena.

Na Twoich wizualizacjach najlepiej prezentuje się czarna kuchnia, ale to tylko wizualizacja. Wydaje mi się, że ta ostatnia opcja (z bielą) w rzeczywistości wyglądałaby bardzo ładnie mimo, że na wizualizacji nie jest aż tak ładna jak ta ciemna. Interesująco godzi ze sobą wszystkie kolory, które chcesz wykorzystać. Dla mnie jest to opcja do przyjęcia, choć mam wątpliwości co do podłogi. Jej praktyczność w kuchni jest powszechnie znana, poza tym będziesz z pewnością chciała szukać takiej podobnej do frontów - na pewno chciałabyś taką podłogę na całej przestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Julianna tak to już ze mną jest....niezdecydowana do bólu.Na podjęcie decyzji mam jednak tylko czas do połowy następnego tygodnia więc zegar tyka..... No własnie...podłoga...kolejny strup.Ponieważ na całym dole mam ogrzewanie podłogowe to musiałabym dać płytkę drewnopodobną...niestety.Dlaczego w ogóle takie rozwiązanie brałam pod uwagę? Bo chciałam ocieplić to wnętrze w przypadku gdybym zdecydowała się na białą kuchnię. Przy kuchni cappucino podłogę wolałabym zbliżoną do tej co na wizualkach i tyko półwysep podkreślony byłby przez pas "drewna" biegnący pod nim i wchodzący w korytarz tej samej szerokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...