Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 546
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy tylko Julia&Greg buduje??

 

u nas już po tynkach, czekamy na hydraulika, żeby zrobił podłogówkę i lecimy z wylewkami

 

a i skończone szambo tzn oczyszczalnia (mam wrażenie, że my tak jakoś tak nie po kolei, wszystko od końca :p )

 

pozdrawiamy budujących

 

Hej Czapkaa,

u nas właśnie kończą się tynki, za chwilę podobnie jak u Ciebie ogrzewanie i posadzki.

Ale najciekawsze czyli wykończenie przed nami.

Może architekt od wnętrz?

Jak sobie z tym poradzicie?

My na razie oglądamy i myślimy.

Chyba wstrzymam budowę żeby dobrze zaplanować środek.

Jak zaplanowaliście instalacje w kuchni?

Mieliście projekt kuchni przed tynkami?

Pozdrawiam

Mariusztt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czapkaa i mariusztt !!

Mam do Was pytanie odnośnie ogrzewania.

My planowaliśmy dać na dole tylko ogrzewanie podłogowe, ale nasz budowalniec twierdzi, że sama podłogówka nie zda egzaminu (że woda bedzie sie lała po oknach itd.).

Proszę napiszczie mi jakie wy macie doświadczenia i opinie na ten temat bo ja w dalszym ciągu skłaniam sie tylko do zastosowania ogrzewania podłogowego na parterze.

Pozdrawiam!

Julia&Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Po 3 miesiącach poszukiwań projektu domu trafiłem na Szczęśliwą Krainę. Projekt ten optymalnie wpasowuje się układem w działkę i wizualnie nam się podoba. Czy realizatorzy tego projektu wprowadzali jakieś zmiany? Może ktoś powie coś o wadah tego projektu? Mocno myślę nad antresolą/pustką nad salonem tylko niestety odbije się to na powierzchni piętra. Ewentualnie może ktoś zna podobne projekty o trochę większej powierzchni?

 

JAki typ ogrzewania zaplanowaliście podczas projektu tego domu? Będę wdzięczny na odpowiedzi - szukanie projektu już trochę męczy, a zawsze mnie to pasjonowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jaca4:-)

My z meżem wybralismy SZK, wykonalismy kilka zmian w projekcie.

Zrobilismy antresole nad salonem, ogrzewanie podłogowe, Kominek z płaszczem wodnym, okno w spizarce, zamiast pomieszczenia gospodarczego zrobilismy garderobe z małym okienkiem, powiększyliśmy troszke łazienke kosztem szafy w wiatrołapie. Powiększyliśmy okno w kuchni, w pokoju na dole czyli nasza sypialnia zrezygnowalismy z okna balkonowego, tylko okno narozne. Na poddaszu okno w łazience, powiekszenie troszke łazienki , okna dachowe rozmiar większy. Wadą w sumie jest tylko jedna, że nie ma okna na dole w łazience, a tak to jest super domek, bardzo funkcjonalny. A jezeli chodzi o antrrsole, to uwazam ze super sprawa, i tak sa 3 sypialnie a salon optycznie wygląda zupełnie inaczej.

Także polecam projekt .

Pozdrawiam. Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jaca4:-)

My z meżem wybralismy SZK, wykonalismy kilka zmian w projekcie.

Zrobilismy antresole nad salonem, ogrzewanie podłogowe, Kominek z płaszczem wodnym, okno w spizarce, zamiast pomieszczenia gospodarczego zrobilismy garderobe z małym okienkiem, powiększyliśmy troszke łazienke kosztem szafy w wiatrołapie. Powiększyliśmy okno w kuchni, w pokoju na dole czyli nasza sypialnia zrezygnowalismy z okna balkonowego, tylko okno narozne. Na poddaszu okno w łazience, powiekszenie troszke łazienki , okna dachowe rozmiar większy. Wadą w sumie jest tylko jedna, że nie ma okna na dole w łazience, a tak to jest super domek, bardzo funkcjonalny. A jezeli chodzi o antrrsole, to uwazam ze super sprawa, i tak sa 3 sypialnie a salon optycznie wygląda zupełnie inaczej.

Także polecam projekt .

Pozdrawiam. Sylwia

 

Witaj Smok Sylwia

Napisz proszę jak powiększyliście łazienke na górze bo ja nie moge tego sobie wyobrazić. Będę wdzięczna za podpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jaca4

Podaj mi swoją poczte prywatną, to Ci przesle zdjecia.

My mamy budowe na etapie zalewania stropu. Projektanrt zrobił nam zmiany na postawie SZk takie jakie chcieliśmy. Antrersola jest nad salonem do drugiego okna w jadalni przed kominem w salonie. komkinek zostaje w tym samym miejscu co był. Z pomieszczenia gospodarczego zrobilismy garderobe, bo zbędne dla nas to pomieszczenie przy tak duzej kotłowni i garazu. Okna dachowe zostaja w takim samym miejscu tylko o rozmiar większe, nad antresola zostaja dwa okna dachowe otwierane na wajche.....Łazienka na gorze jest większa, ale to projektant nam pozmieniał. Musiałabym przesłac projekt wam, ale jak narazie nie mam dostapeu do skanera. Postram sie przesłac w tym tygodniu, to sobie dokładnie zobaczycie.

W razie jakis pytan prosze o kontakt. Domek jest bardzo funkcjonalny, a my z mezem tez bardzi długo szukaliśmy i to po jakims czasie bardzo męczy, także was rozumiem.

My budujemy sie 3 km przed Piotrkowem.

Pozdrawiamy serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam pytanie do wszystkich forumowiczów. Czy ktos z Was ma juz może koncepcje aranżacji kuchni?????

Wiem, że niektórzy z Was likwidowali spiżarnie, a niektórzy zostawili tak jak jest w projekcie.

Ja cały czas rozważam zlikwidowanie spiżarni i powiększenie kuchni, chociaż z drugiej strony spiżarka to potrzebne pomieszczenie. Juz sama nie wiem. Kuchnia nie jest zbyt duża więc aranżacja, rozmieszczenie sprzętów i mebli kuchennych musi byc naprawde przemyslana żeby całość wyszła i fajnie i przede wszystkim funkcjonalnie. Proszę podzielcie się swoimi pomysłami.

Pozdrawiam wszystkich !!!

Jula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

http://imageshack.us/photo/my-images/846/dsc07808z.jpg/

 

Witam wszystkich po dłuższej przerwie,

Jak widać na załączonym obrazku nasza chatka ma już okna:)i skończony dach.

Jesteśmy na etapie kończenia instalacji elektrycznej -a na dniach rozpoczną się prace hydrauliczne.

Niebawem posadzki.

Pozdrawiam wszystkich

Tylor:)

Edytowane przez tylor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...