Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Tylor oraz wszyscy budujący SZK:no:

W następną środę zaczynamy z mężem budowę naszej SZK, patrząc na Twój dom widzę, że zmiany jakich dokonałeś są podobne do tych, które my planujemy poczynić. Będę wdzięczna za pomoc i odpowiedzi na moje pytania, interesują mnie opinie również innych forumowiczów, za wszystkie dobre rady będę wdzięczna:

1. Również zaplanowaliśmy okno w łazience na piętrze, na jakiej wysokości znajduje się sufit nad wanną? czy nie ma problemów ze zbyt niskim dachem w tym miejscu? My myśleliśmy o tym, zeby podnieść dach nad łazienką trochę wyżej.

2. Na jakiej wysokości zamontowałeś okna w kuchni i jaką wysokość mają one same? Są chyba większe niż w projekcie.

3. Nie widać komina nad kotłownią, czy zastosowałeś u siebie piec gazowy kondensacyjny?

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 546
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Marysia2:-)

Powiem Ci, że fajnie to wszytsko wyszło. Teraz mamy własnie problem jak rozwiązac balustrade, mój mąż bardzo by chciał drzewo z szybą, ale ja niebardzo bym chciała, bo nie bedzie mi sie chciało tych szyb myc;-) A wy jaki macie pomysł i na balustarde i na schody????

Pozdrawiam Sylwia Smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, bardzo fajny ten projekt. Dopiero na niego wpadłam, ale rok temu jeszcze nie wiedzieliśmy o jego istnieniu.... więc p. indywidualny. Chcieliśmy po pierwsze wszystkie okna od podłogi, po drugie zero balkonów, tylko taras, po trzecie salon wysoki na dwie kondygnacje, po czwarte salon otwarty na kuchnię. Lubimy odwiedziny i spotkania, więc bieganie pomiędzy kuchnią a resztą pomieszczeń odpadało. No i proszę, widzę, że nasz układ jest baaardzo podobny do SZK :) tylko schody mamy z korytarza na prawo, a nie z salonu.

 

Antresola: szkło nam się marzyło czyste, bez barierek. Ale ceny rozkładają na łopatki, niestety :( Wnętrza nowoczesne, więc myślimy o czymś lekkim i prostym. Drewno raczej nie. Znalazłam coś takiego: homeideasmezzaninephilippineswhite-1b01c5a832a9b7dd3fe79299d0e42da3_h-290x290.jpg. W bieli. Myślę, że jest lekkie i nie przytłacza za bardzo wnętrza. Ale cały czas trwają dywagacje, szkło czy fajna kuchnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Was ponownie,

 

Właśnie skończyli nam robić dach. Mam pytanie do osób, które są już bardziej zaawansowane w budowie, co dalej?

Jaką stosowaliście dalszą kolejność, np.: Okna (PCV), Instalacje, Tynki, Wylewki, czy może jakaś inna.

Chciałbym przykładowo wstawić już teraz bramę garażową, ale przecież posadzka w garażu będzie jeszcze podniesiona o jakieś 15 cm. Zastanawiam się jak w takim przypadku ustala się wysokość i osadza bramę na docelowej wysokości.

 

Btw. dach prezentuje się tak:

2012-08-21 14.32.28.jpg2012-08-21 14.33.25.jpg2012-08-21 14.34.34.jpg

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wpierw otynkowaliśmy w środku, potem wstawialiśmy okna. Oka są szczelne i trudniej potem o wysychanie.

Tu mój domek, nie mam na razie wrzuconych aktualnych zdjęć, a prace są już duuużo bardziej zaawansowane, gdyż mamy już założoną elektrykę i wod-kan., tynki wewnętrzne, wylane posadzki i teraz zabierają sie za elewację. W międzyczasie będą instalować kaloryfery:D Może uda nam się wprowadzić jeszcze w tym roku!

 

http://pokazywarka.pl/szk_wlkp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł :D

 

u nas kolejność była taka:

- okna

- elektryka

- tynki

- odkurzacz centralny

- oczyszczalnia

- hydraulik (część rur była położona na etapie chudego)

- wylewki

- elewacja

 

Teraz kończy się elewacja, odprowadzenie deszczówki, tarasy.

Już niebawem wstawiana będzie brama, drzwi wejściowe i wyjściowe http://emotikona.pl/emotikony/pic/04icon_rotfl.gif oraz rozpocznie się akcja poddasze (wełny, srełny, plyty, stelaże gipsy i sripsy - już mi niedobrze :sick: )

 

My na pewno nie wprowadzimy się w tym roku http://emotikona.pl/emotikony/pic/0cray.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

u mnie kolejność robót podobnie jak u Czaapki:

- okna i brama garażowa

- elektryka

- hydraulika

- tynki

- odkurzacz centralny

- ogrzewanie podłogowe i reszta ogrzewania z piecem kondensacyjnym włącznie.

- wylewka

Obecnie ocieplenie dachu, rigipsy itd. i przygotowanie do wykończenia wnętrz.

Chyba się zdecydujemy na projektanta wnętrz.

A u Was jak z wykończeniem?

Sami czy z pomocą projektanta?

pozdrawiam

Mariusztt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym przykładowo wstawić już teraz bramę garażową, ale przecież posadzka w garażu będzie jeszcze podniesiona o jakieś 15 cm. Zastanawiam się jak w takim przypadku ustala się wysokość i osadza bramę na docelowej wysokości.

 

 

U nas najpierw przyjechał Pan Bramowy pomierzył, wyliczył

potem my mierzyliśmy, liczyliśmy (w międzyczasie milion razy zmienialiśmy zdanie :mad: ),

stanęło na tym, że najpierw robimy ocieplenie garażu, tynki i wylewki potem brama.

 

I bardzo dobrze, że się tak stało, ponieważ w efekcie wysokość posadzki podniosła się o 23 cm (Bramowy stwierdził, że czołgiem można na nią wjeżdżać :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusztt

 

niestety nie wystarczy nam już kasy na projektanta http://emotikona.pl/emotikony/pic/0girl_cray2.gif i sami oddajemy się radosnej twórczości. Dniami i nocami jest tylko jedna czynność http://emotikona.pl/emotikony/pic/21icon_search_mad.gif

 

A najgorsze są łazienki...

wszystko nam się podoba tak samo http://emotikona.pl/emotikony/pic/0pleasantry.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusztt,

 

a tak w ogóle to ile dajesz ocieplenia, wełny na poddaszu?? i jaką technika zabudowujecie, my już zgłupieliśmy...

Miało być klasycznie, stelaże i inne takie aż tu nagle pojawiają się fachowcy i proponują najpierw płyty osb a na to k-g, że to może ciut drożej, ale lepiej i że nie pęka... :(

Czytamy, opinie są różne zarówno o jednym sposobie jak i o drugim, wiesz coś o tym??

Bo ja już nic nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Czapkaa,

Nam buduje sprawdzony i solidny deweloper i wpierw ocieplił dach wełną, potem założył metalowe stelaże a teraz wrzuił na go gk i wygląda solidnie.Tylko ścianki kolankowe ociepliliśmy dodatkowo styropianem. Moja siostra ma tak samo u siebie w domu i od pięciu lat nic się złego nie dzieje. Moim zdaniem nie powinno.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Sylwiu,

Teraz będę kombinować jak tą antresolę zmieścić - Widzę, że słupki podpierające kontrukcję dachu zmieniły swoje położenie w Twoim przypadku.

Co do rozwiązania pokoju 18/19 to również mam w planie coś takiego. No cóż - trzeba działać :) JEszcze raz dzięki !

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tylor oraz wszyscy budujący SZK:no:

W następną środę zaczynamy z mężem budowę naszej SZK, patrząc na Twój dom widzę, że zmiany jakich dokonałeś są podobne do tych, które my planujemy poczynić. Będę wdzięczna za pomoc i odpowiedzi na moje pytania, interesują mnie opinie również innych forumowiczów, za wszystkie dobre rady będę wdzięczna:

1. Również zaplanowaliśmy okno w łazience na piętrze, na jakiej wysokości znajduje się sufit nad wanną? czy nie ma problemów ze zbyt niskim dachem w tym miejscu? My myśleliśmy o tym, zeby podnieść dach nad łazienką trochę wyżej.

2. Na jakiej wysokości zamontowałeś okna w kuchni i jaką wysokość mają one same? Są chyba większe niż w projekcie.

3. Nie widać komina nad kotłownią, czy zastosowałeś u siebie piec gazowy kondensacyjny?

Marta

 

 

Odpowiadając na Twoje pytania nie robiliśmy żadnych zmian

Rzeczywiście w łazience jest nisko na tą chwilę czekamy jak wyschną tynki aby móc zabudować poddasze płytami G-K zmierzymy i podamy wysokość nie chcieliśmy zaburzać wizerunku zew. SZK

Okna kuchenne bez zmian wysokość wg projektu

Komina nie mamy ponieważ jest rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna został tylko jeden komin od kominka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwio, czy wyście przekonstruowali także dach? wydaje mi się, że u mnie są dużo grubsze belki... i przez to bardzo drogie niestety... :-x

U nas po czasie pewien fachowiec powiedział nam, iż takie dachy robi się w dużo większych domach i nam wystarczyłaby skromniejsza konstrukcja :/

 

 

nam fachowiec powiedział dokładnie to samo ;/

 

ale są i plusy tej sytuacji, w dobie huraganów i tajfunów takiego dachu nam nie zerwie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...