Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej Piotras102 i Czapkaa,

czy zamawialiście okna z żaluzjami?

Jeśli tak to z jakimi?

Wewnętrznymi czy zewnętrznymi?

Jeżeli macie rolety czy podnosiliście w stosunku do projektu wysokość wnęki okiennej?

(o wysokość potrzebną na roletę)

Wg tego co zdążyłem się zorientować do okien narożnych pasują tylko rolety zewnętrzne typu "Integro", które są droższe od wewnętrznych.

Miałem też pomysł żeby rolety dłuższych części okien robić jako wewnętrzne, a krótszych jako zewnętrzne, co jest możliwe ale rolety będą się różnić od siebie profilami i zastanawiam się nad tym.

Nie wiem jakie ponieśliście koszty odnośnie okien ale przy pierwszym podejściu do wyceny (bez obmiaru) narożnego okna balkonowego z dwiema roletami zewnętrznymi, sterowaniem elektrycznym, pakietem trzyszybowym, na bazie profilu MS (podobno najdroższy na rynku) w kolorze antracyt klient wystrzelił ceną między 9 a 10 tys zł za jedno okno.

Co mnie lekko zmroziło.

A jak u Was wyszło?

pozdrawiam

Mariusztt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 546
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piotras102:

Słuchaj, a ta ściana w kuchni tak bez zmian w projekcie, konstrukcji? Mnie ona też denerwuje, ale mój wykonawca straszy kosztami i mówi, że nie mogę usuwać... A może on tylko tak mówi, ale nie jest to prawdą?

 

Co do okna w kuchni - to tak zwyczajnie obniżyć się nie da, prawda? Trzeba po prostu powiększyć otwór?

Edytowane przez wrzosennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras102:

Słuchaj, a ta ściana w kuchni tak bez zmian w projekcie, konstrukcji? Mnie ona też denerwuje, ale mój wykonawca straszy kosztami i mówi, że nie mogę usuwać... A może on tylko tak mówi, ale nie jest to prawdą?

 

Co do okna w kuchni - to tak zwyczajnie obniżyć się nie da, prawda? Trzeba po prostu powiększyć otwór?

 

Witam,

 

Co do ściany w KUCHNI (ta od str ściany zew.), koszt zwiększa sie o kilka złoty bo trzeba wrzucić kilka dodatkowych prętów zbrojenia NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU - ja to zrobilem i wszystko stoi, a koszt wyższy o ok 80 zł.

Obniżenie, czyli powiększenie :D Górna krawędź okna zostaje bez zmian - dolna idzie w dół. Bez tej zmiany dom z zew. zachowuje symetrie, ale kompletnie traci funkcje w wew.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej bardzo ładnie :)

Mamy pytanko jakich rozmiarów wstawiłeś okna w jakiej ilości i jaką dachówkę zamontowaliście ?

 

Hej Tylor,

okien w sumie będzie 11, dołożyłem okno w łazience o wymiarach 78x118.

Zastanawiałem się czy nie zmniejszyć wymiarów okien w pokojach do 78x118 ale zdecydowałem się pozostawić wymiary 78x148.

Raz, że różnica w cenie była niecałe 200 zł na oknie z kołnierzem, drugie, że żona chciała koniecznie większe okna :yes:

Jeśli chodzi o dachówkę to dałem Roben Piemont Antracyt.

Jest to nowy wzór dachówki z podwójnym zamkiem i o niższej fali, dzięki czemu ładnie się prezentuje na dachu SZK.

Pozdrawiam

Mariusztt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Rozumiem bo myślałam że zmniejszyłeś ilość okien na koszt ich wielkości a to po prostu otwory w dachu są przeznaczone na dwa okna :)

My w łazience chyba zamontujemy 2 świetliki jeden nad wanną drugi nad umywalką :)

 

Wg mnie okien jest zbyt dużo a chcemy zamontować cieplejsze cały dom ma być ciepły takie o wsp. 0,8 nie 1,4 a to spory koszt za wszystkie okna dachowe ok 18 tyś uuuu boli :bash:

I co tu robić hmn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

18 tys za okna dachowe w SzK to cena ciepłego domu. My już mamy takie oj bolały :jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:, tak jak okna na parterze, izolacja ścian i dachu. W łazieńce na poddaszu da się zamontować okno, nad dłuższą ścianą. My też myśleliśmy o świetliku, ale światło z niego wygląda jak ze świetlówki:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy SZK

Niedługo załączymy zdjęcia dachu nasz domek już na tym etapie :)

I stąd moje pytanie czy robiliście już ścianki działowe na poddaszu ? Jest tam strasznie dużo słupów i ciężko zagospodarować pomieszczenia :)

Niestety przed zakupem projektu nie było widać a po to już było po jabłkach ale można było się spodziewac dach musi na czymś się trzymać szczególnie jeżeli nie ma ścianki kolankowej hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy SZK

Niedługo załączymy zdjęcia dachu nasz domek już na tym etapie :)

I stąd moje pytanie czy robiliście już ścianki działowe na poddaszu ? Jest tam strasznie dużo słupów i ciężko zagospodarować pomieszczenia :)

Niestety przed zakupem projektu nie było widać a po to już było po jabłkach ale można było się spodziewac dach musi na czymś się trzymać szczególnie jeżeli nie ma ścianki kolankowej hehe

 

Hej Tylor,

ścianki działowe na poddaszu mam już praktycznie wykonane.

Zrezygnowałem z dwóch garderób, ponieważ założyłem, że zabuduję wybrane powierzchnie pod skosami dachu na garderoby systemem szaf z drzwiami przesuwnymi.

Tym rozwiązaniem powiększyłem dwa pokoje, a miejsca na szafy i półki jest dosyć pod tymi skosami.

Trzeci pokój jest mniejszy od dwóch pozostałych

Układ ścian działowych wyszedł mi trochę inny, ze względu na wizje projektowe żony i dzieciaków :)

Udało mi się także trochę powiększyć łazienkę poprzez przesunięcie jednego z drewnianych słupów dachu.

Pozdrawiam

Mariusztt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W jaki sposób powstał WASZ taras i jakie były koszty ?

 

Hej Piotras 102,

taras był naokoło wymurowany bloczkami betonowymi i wylany betonem.

Wyszło chyba coś około 5 tys.

Dom jest trochę podniesiony do góry w stosunku do projektu i taras wyszedł mi także trochę wyżej.

Myślałem, że z tarasu wyjdę prosto na trawkę ale się nie udało.

Będzie z jeden stopień.

Pozdrawiam

Mariusztt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kończą tynki. Zaraz będziemy mieszkać :p:p:p:p:p

 

ooooooo ale lecisz.... u nas dopiero ocieplają poddasze.

 

Wygląda na to, że będziesz pierwszym, który się pochwali skończona Krainą - zazdroszczę.

 

Możesz wrzucić zdjęcie ściany z kominkiem, zżera nie ciekawość jak wygląda w nowym miejscu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jakiś czas temu dołączyłem do grona przyszłych posiadaczy SzK ale dopiero dzisiaj pokusiłem się o rejestrację na forum.

Moja budowa jest teraz dopiero na etapie termoizolacji fundamentów, także do niektórych jeszcze trochę mi brakuję.

 

Ze zmian jakie postanowiłem zrobić w projekcie to min. zlikwidowanie jednego komina (między kotłownią a łazienką) i powiększenie łazienki, ponieważ będziemy z żoną grzali prawdopodobnie pompą ciepła.

Druga to - powiększenie okna w kuchni oraz prawdopodobnie powiększenie samej kuchni kosztem spiżarni.

Także, jako jeden z niewielu, zdecydowałem się na budowę domu z silikatów, ale do tego etapu jeszcze troszkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...