Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jesteśmy zainteresowani tym projektem jednak chętnie byśmy chcieli się spotkać z kimś ktoś już jest szczęśliwcem posiadania szczęśliwej krainy chcemy zobaczyć dom i porozmawiać na ten temat z właścicielami.

Jeżeli ktoś będzie mógł poświecić trochę czasu w tym temacie proszę o kontakt [email protected] interesują nas lokalizacja z woj. mazowieckiego i ościenne.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 546
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy mozecie napisac ile wyniosl was dach tzn. Wiezba a ile osobno pokrycie z dachowki (calosc z oknami, folia i orynnowaniem)? Wahamy sie miedzy dachowka a blacha panelowa na rabek, nie wiemy czy do wyceny dachu z dachowki nie dojdzie jakas wieksza kwota :-/ ewentualnie gdyby ktos z woj.podkarpackiego bylby chetny do pochwalenia sie swoja SK na zywo, bylibysmy wdzieczni :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witaj,

 

więźba z deskowaniem i papa - 23 tys

okna dachowe - 14 tys

dachówka i gadżety - 18 tys

robocizna - 12 000

 

mniej więcej

 

 

Czy mozecie napisac ile wyniosl was dach tzn. Wiezba a ile osobno pokrycie z dachowki (calosc z oknami, folia i orynnowaniem)? Wahamy sie miedzy dachowka a blacha panelowa na rabek, nie wiemy czy do wyceny dachu z dachowki nie dojdzie jakas wieksza kwota :-/ ewentualnie gdyby ktos z woj.podkarpackiego bylby chetny do pochwalenia sie swoja SK na zywo, bylibysmy wdzieczni :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje dot. dachu☺ Czy drewno na dach trochę odchudzaliscie ? Zdecydowalismy się na dachówkę płaska Brassa Tegalit i z orynnowaniem, folia itp. wyniosło nas 48 tys. Bez roboty ale w tym okna fakro FTP u3 (o ile dobrze pamiętam) z markizami zewtetrznymi-14tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje dot. dachu☺ Czy drewno na dach trochę odchudzaliscie ? Zdecydowalismy się na dachówkę płaska Brassa Tegalit i z orynnowaniem, folia itp. wyniosło nas 48 tys. Bez roboty i bez wiezby ale w tym okna fakro FTP u3 (o ile dobrze pamiętam) z markizami zewtetrznymi-14tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Na jakie okno w kuchni się zdecydowaliscie? Z węższej strony, jeśli zrobi się otwierane to wydaje nam się, że będzie bardzo wąska szyba a jeśli szersze chcemy otwierane to węższe też takie musi być, żeby profile były na równym poziomie. Z szerszej strony chcemy otwierane-przesuwne tzw.patio, ale od frontu będzie widoczny 18 cm profil podzialu i też szyba nie wygląda tak efektownie:\ a chcę mieć w kuchni okno otwierane. Też mieliście problem z tym oknem? Napiszcie jak go rozwiązaliscie, szczególnie ci, którzy już mieszkają w SzK moze podpowiedza, jak byłoby i praktycznie i ladnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 3 weeks później...
Witam,czy moglibyście powiedzieć ile wyniosła Was budowa domu ? Koszt stanu surowego zamkniętego,oraz całkowity koszt (do zamieszkania) .Zastanawiam się nad tym projektem ,ale chciałabym mieć jakiś przybliżony koszt.

Pozdrawiam.

 

Nie licząc kosztu działki, przygotowania terenu, studni glebin. i przygotowania 40 m drogi, dom wyniosl okolo 250 tys (fundamenty, murowanie, wszystkie instalacje, okna, dach konstrukcja i dachowka, wylewki, tynki, welna mineralna wszystko z robota), myślę, ze jeszcze pojdzie ze 150tys. (???mam nadzieje, ze nie wiecej!:sick:) do stanu, zeby mozna sie bylo wprowadzic tzn. jeszcze plyty k-g gora + kilka scianek k-g na gorze, gładzie, elewacja, taras, podjazd, drzwi wewnetrzne i zewn, schody podwieszane, podlogi, malowanie, kominek, kuchnia...... i milion malych rzeczy, ktorych pewnie nie jestem jeszcze swiadoma...:/// :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc kosztu działki, przygotowania terenu, studni glebin. i przygotowania 40 m drogi, dom wyniosl okolo 250 tys (fundamenty, murowanie, wszystkie instalacje, okna, dach konstrukcja i dachowka, wylewki, tynki, welna mineralna wszystko z robota), myślę, ze jeszcze pojdzie ze 150tys. (???mam nadzieje, ze nie wiecej!:sick:) do stanu, zeby mozna sie bylo wprowadzic tzn. jeszcze plyty k-g gora + kilka scianek k-g na gorze, gładzie, elewacja, taras, podjazd, drzwi wewnetrzne i zewn, schody podwieszane, podlogi, malowanie, kominek, kuchnia...... i milion malych rzeczy, ktorych pewnie nie jestem jeszcze swiadoma...:/// :mad:

Dzięki wielkie za odpowiedź. Ja działkę też będę musiała kupić,wiec koszty mnie zjedzą !

Zastanawiam się,czy będzie mnie kiedyś stać na budowę tego domu mając 2300 wypłaty,już na czysto. (chcę budować sama,nie mam partnera)

Dodam,że nie zależy mi ,aby wejść do w pełni wyposażonego domu, na początek wystarczy salon,łazienka i kuchnia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Ja działkę też będę musiała kupić,wiec koszty mnie zjedzą !

Zastanawiam się,czy będzie mnie kiedyś stać na budowę tego domu mając 2300 wypłaty,już na czysto. (chcę budować sama,nie mam partnera)

Dodam,że nie zależy mi ,aby wejść do w pełni wyposażonego domu, na początek wystarczy salon,łazienka i kuchnia.

Pozdrawiam.

 

łazienka i kuchnia to największe koszty po stanie deweloperskim :) poza tym z ciekawości i bez złośliwości - po co budować dom 150m dla jednej osoby? :) my mamy 4osobową rodzinę i dom chcemy 110-120m z prostym 2spadowym dachem, bez załomów wykuszy itd, żeby jak najbardziej okroić koszty budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łazienka i kuchnia to największe koszty po stanie deweloperskim :) poza tym z ciekawości i bez złośliwości - po co budować dom 150m dla jednej osoby? :) my mamy 4osobową rodzinę i dom chcemy 110-120m z prostym 2spadowym dachem, bez załomów wykuszy itd, żeby jak najbardziej okroić koszty budowy :)

 

Może dlatego,że myślę przyszłościowo ? To,że teraz nikogo nie mam,nie oznacza ,ze za kilka lat będzie tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 1 month później...

Przede mną kolejne wyzwanie - okna narożne. Większość forumowiczów budując ten dom albo zrezygnowali z okien narożnych albo wstawili okna zwykłe, które po prostu mi się nie podobają. Zastanawiam się nad zastosowaniem okien klejonych bez słupka co o tym myślicie??

[ATTACH=CONFIG]357957[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Przede mną kolejne wyzwanie - okna narożne. Większość forumowiczów budując ten dom albo zrezygnowali z okien narożnych albo wstawili okna zwykłe, które po prostu mi się nie podobają. Zastanawiam się nad zastosowaniem okien klejonych bez słupka co o tym myślicie??

[ATTACH=CONFIG]357957[/ATTACH]

 

Grzesio 75 wielki plus za narożne:)Na moje oko,to całym urokiem tego projektu jest właśnie specyficzność okien oraz drewnianych elementów elewacji zewnętrznej.

Również zdecydowałam się nie zmieniać tego elementu i wszystkie okna mam wg.projektu. Na górze jednak dodałam 3 szt.Jeśli chodzi o trzyszybowe -to bełkot marketingowy-zwraca się po 20-30 latach,wystarczy to sobie policzyć biorąc różnice w parametrach przenikalności względem ceny okien. Na temat klejonych nie mam zdania, nie brałam pod uwagę:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...