Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich posiadaczy projektu Szczęśliwa Kraina a w przyszłości właścicieli ładnych domków. Czy ktoś ma wiedzę lub osobiste doświadczenie z rozsuwanymi drzwiami o takich rozmiarach jak w tym projekcie. Obawiam się o szczelność. Proszę o uwagi.

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 546
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich

 

Musimy się pochwalić ZAKUPILIŚMY PROJEKT SZK :wiggle:

 

A teraz do roboty z biurokracją:bash::bash::bash:

 

 

Piotras102 w miarę blisko mieszkacie Nas,my w Gdańsku:))) Jesteśmy w trakcie załatwiania projektu,jak zaczniecie szybciej budowę to zamierzam Was podejrzeć i Waszą SzK jak nie będziecie mieli nic przeciwko:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariola jednak kupujemy projekt,ruszamy ze wszystkim jak się uda jeszcze w tym roku,albo wiosną wczesną:))))

 

no to świetnie. cieszę się razem z Wami i mam nadzieję uczestniczyć w jego budowie na odległość. Zatem siivaa niniejszym nakładam na Ciebie obowiązek dokumentowania zdjęciami dosłownie WSZYSTKICH postępów budowlanych i mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz hihi. Ależ się rozbestwiłam;);) I szkoda, że budujesz się na drugim końcu Polski, bo pewno też bym wpadła na budowę. Tym bardziej zdjęcia są obowiązkowe.

Fajny ten nasz dom!

 

Julia&Greg - wielkie buziaki za rzuty. :wave::wave::wave::wave:Szczęśliwa kraina jest cudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to świetnie. cieszę się razem z Wami i mam nadzieję uczestniczyć w jego budowie na odległość. Zatem siivaa niniejszym nakładam na Ciebie obowiązek dokumentowania zdjęciami dosłownie WSZYSTKICH postępów budowlanych i mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz hihi. Ależ się rozbestwiłam;);) I szkoda, że budujesz się na drugim końcu Polski, bo pewno też bym wpadła na budowę. Tym bardziej zdjęcia są obowiązkowe.

Fajny ten nasz dom!

 

Julia&Greg - wielkie buziaki za rzuty. :wave::wave::wave::wave:Szczęśliwa kraina jest cudna.

 

Nie ma sprawy!

Mariola, przyłączam się do Twojego apelu kierowanego do siivy i ja również oczekuje z niecierpliwością na zdjęcia z realizacji SZ.K.

Siivaa, wychodzi na to, że będziecie pionierami, więc ... koniecznie dokumentujcie wszystkie postępy i dzielcie się z nami cennymi uwagami. :-):-):-)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras102 w miarę blisko mieszkacie Nas,my w Gdańsku:))) Jesteśmy w trakcie załatwiania projektu,jak zaczniecie szybciej budowę to zamierzam Was podejrzeć i Waszą SzK jak nie będziecie mieli nic przeciwko:))

 

Jasne jak tylko damy rade wczesniej, zapraszamy:):) Jesli macie jakies uwagi, wzkazowki co do SZK czekamy na uwagi. MY zmienilismy polozenie kominka na prawy rog salonu, powiekszylismy lazienke na parterze, oraz powiekszylismy spizarnie przez przesuniecie komina.

 

Pozdrawiamy:):):):)

 

Wytrwałości;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też przymierzamy się do budowy tego domu, ponieważ supre wygląda, a w środku jest "prawie idealny", więc na 90% będzie to ten projekt. Niestety budowa dopiero w przyszłym roku - tyle będzie trwało załatwianie papierów.

Może macie jakieś pomysły żeby wydzielić jeszcze jeden pokój (może być mały) na parterze? Myślę o zabudowaniu tarasu za garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też przymierzamy się do budowy tego domu, ponieważ supre wygląda, a w środku jest "prawie idealny", więc na 90% będzie to ten projekt. Niestety budowa dopiero w przyszłym roku - tyle będzie trwało załatwianie papierów.

Może macie jakieś pomysły żeby wydzielić jeszcze jeden pokój (może być mały) na parterze? Myślę o zabudowaniu tarasu za garażem.

 

cześć agrest_j :welcome:

dodatkowy pokój na parterze?

może w miejscu narzędziowni czyli pom. gosp. nr 7. W połączeniu z zamkniętym tarasem za garażem i z przesunięciem tylnej ściany garażu w głąb garażu, tak by ściana ta stanowiła przedłużenie po linii prostej ściany pokoju 6 - może stworzyć nawet fajny pokoik, ale niestety wejście do niego mogłoby być chyba tylko przez pokój 6.

Druga opcja to pokój tuż przy wejściu, w kotłowni 11. Kotłownię można by przenieść do pom gosp. 7. Wejście z garażu musiałoby wtedy być wprost do korytarza 8. Ale o tej opcji trzeba byłoby porozmawiać z projektantem, bo wiąże się to z przeniesieniem komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam:))

Czy ktoś juz zacząl budowe SZk? Czy sa juz jakies fotki do wklejenia?:)

Mariolu ja złozyłam juz pozwolenie na budowe i jak sie uda to zaczniemy budować jeszcze we wrzesniu aby zamknac stan surowy przed zima a resztę wiosna,no ale zobaczymy jak tam z kasą:( Zmieniłam w projekcie tylko kuchnię,wywaliłam jedną sciane aby kuchnia była otwarta na salon z mozliwością zrobienia barku,a resztę zostawiłam bez zmian:)

A co tam u Ciebie,jak tam plany z budową?

 

Pozdr:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariolu ja złozyłam juz pozwolenie na budowe i jak sie uda to zaczniemy budować jeszcze we wrzesniu aby zamknac stan surowy przed zima a resztę wiosna,no ale zobaczymy jak tam z kasą:(

A co tam u Ciebie,jak tam plany z budową?

hip hip :wave:

Siivaa posłałam Ci wiadomość na priva

 

Coś cichutko tutaj, chyba wszyscy ciężko pracują na swoich budowach. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie po dłuższej nieobecności,

W przyszłym tygodniu zrywamy humus. Plan na ten rok, to zadaszyć Szczęśliwą Krainę i otwory okienne zabić dechami. W przyszłym roku reszta i jak wszystko pójdzie dobrze, to Boże Narodzenie w nowym domu. Będzie się działo :).

Trzymajcie kciuki.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności :)

Mniej więcej od tygodnia jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pozwolenia na budowę, hehe :):):).

Jesteśmy również po rozmowach z budowlańcami, także wiosną przyszłego roku będziemy zaczynać.

 

P.S. Do Kris 775 - koniecznie opisuj nam przebieg budowy.

 

Jeżeli chodzi o doświetlenie łazienki na górze to bardzo dobry pomysł - my też planujemy wstawić tam okno a zlikwidować w garderobie :)

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki zaczną się robić od najbliższego piątku :).

Zaczynam od koparki, geodetów i zbicia domku narzędziowego :)

 

Jakie macie pomysły na dach? Jaki planujecie rodzaj pokrycia?

Pozdro

 

Witaj Kris,

czy możesz powiedzieć jaki koszt budowy przewidujesz na stan surowy otwarty/zamknięty?

Czy rzeczywiście będzie to jak w katalogu około 260 tys netto?

A cały dom zamknie się w kwocie ok. 450-500 tys?

Od ostatnich odwiedzin na forum w kwietniu ciągle zmagam się z wyborem projektu mimo, że ten projekt podoba się mi i żonie najbardziej.

Zastanawiamy sie także nad parterowym domem ze względu na łatwość komunikacji.

Wybrałem z żoną wstępnie dwa inne ale funkcjonalność (i wygląd) "Szcz. kr." dla nas najlepsza.

Zresztą znajomym pokazujemy na początku inne projekty, a na koniec Szcz. kr." i bez namysłu wskazują tylko ten projekt.

Tak więc chyba nie mam wyboru :)

Ten projekt wraca do mnie jak bumerang.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

My z mężem też się nad tym projektem zastanawiamy. Na pierwszy rzut oka jest dla nas idealny, też pod względem wizualnym (podoba nam się jego nowoczesna stylistyka). Tylko - po drugim rzucie oka - już nie jesteśmy tak bardzo co do niego przekonani.

Raz - że projekt salonu jest dla nas dziwnie ustawiony, więc do przeróbki. Dwa - połączona garderoba w 2 sypialniach u góry nie wydaje się być dobrym pomysłem. Nie podoba nam się też idea kotłowni tak bardzo z przodu (wolelibyśmy tam pracownię czy też biuro). I nie ma pralni, więc trzeba by coś na nią przerobić. Także - my musielibyśmy wprowadzić sporo zmian w projekcie...

 

Co do kosztów - wstępnie pokazaliśmy go człowiekowi, który buduje domy pod klucz i wycenił go sporo niżej niż Murator :) Oczywiście pod warunkiem, że sami się w budowę zaangażujemy,a nie zostawimy wszystko wykonawcy (w sensie zakupu materiałów, poszukiwanie ekip itepe).

 

Z przyjemnością będę zaglądać do tego wątku - może znajdzie się ktoś z podobnymi przeróbkami, bo mimo wszystko - jest to na razie nasz numer 1.

 

A odpowiadając na pytanie powyżej - my planujemy gont, bo to nam się najbardziej podoba :)

Edytowane przez skida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...