Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 546
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

tak wygląda moja SZK parę dni przed zalaniem stropów.

Jak na razie pogoda dopisuje.

Jak tak będzie dalej to dach stoi na przełomie stycznia i lutego:no:

Zastanawiam się teraz nad dachówką; koramic a Robenem Monza Plus czarnobrązowa?

Jaką wybrałeś dachówkę Piotras102 ?

A jak wyglądają postępy budowy u Was wszystkich z forum?

Kto buduje teraz, a kto ma przerwę?

Ja planuję przyszłe swięta już w SZK :no:

 

<a href=http://img839.imageshack.us/img839/3272/35261917.jpg' alt='35261917.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siivaa wklejam obiecane zdjęcia klatki schodowej bez tej ściany http://img683.imageshack.us/img683/6963/27102011711.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/3711/27102011722.jpg mam nadzieję, że chociaż trochę obraz Ci się rozjaśni :)

 

...to fakt trzeba przyznać,że dach SzK jest ogromny i nie małą kasę wyda się na niego:(

Czapkaa a jeżeli chodzi o wnętrze salonu czy masz już zaplanowane mniej więcej jak bedą wyglądały Twoje ściany? Patrząc na Wasze zdjęcia i Twoje które ostatnio mi przesłałaś to napisz proszę jaki masz pomysł na tą wnekę? Chodzi mi o pierwszą fotkę i o wnękę ta białą między salonem a korytarzem:( Chyba,że cos już tam zmieniałaś:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witaj siivaa,

ta wnęka hmmm pierwotnie miała być to szafa wnękowa zamknięta szklanymi drzwiami, ale nie dopilnowałam budowlańców i niestety zrobili ją 60 cm w stanie surowym ;( a gdzie tynk obróbka drzwi i takie tam... chyba, ze zrobię ją 55-50 cm ale nie wiem czy jest sens czy taka głębokość spełni swoje znaczenie.

Teraz turla mi się po głowie pomysł zrobienia na zamówienie witryny jadalnianej i wpasowanie w to miejsce, tak żeby współgrało ze stołem jadalnianym. Ale ostatecznie decyzja nie została jeszcze podjęta. Na wszelki wypadek poleciłam elektrykowi położyć tam kabel i jak nic z moich planów nie wyjdzie to zrobimy jakieś półeczki k-g podświetlane, taki standardzik :p

Pytanie do wszystkich budujących: W jakiej rozpiętości cenowej wyszły Wam wyceny stolarki okiennej??

Zamawiacie takie jak w projekcie?? Grafitowe na zewnątrz?? My jesteśmy zdecydowani na plastiki właśnie grafitowe na zewnątrz, tylko w środku nie wiemy czy białe czy... no właśnie grafitowe, ostatnio nasunął nam się pomysł zrobienia od wewnątrz okleiną imitującą drewno-idealnie pasowały by do całości salonu a przede wszystkim schodów, ale właśnie nie wiemy hyyyyy???? :cry: :cry:

a może właśnie wybrać coś nie pasującego na pierwszy rzut oka i walnąć grafitowe i od środka???

Kurcze ale dylemat.... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

 

zastanawiam sie nad kupnem projektu szczęśliwa krina:-)

chciałabym jednak na początku zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości, może ktoś mógłby przesłać pare zdjęć jak wygląda domek z zewnątrz i w środku, ewentualnie adres w okolicach warszawy abym mogła zobaczyć dom w realu:-) byłabym bardzooooooo wdzięczna:-)

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

Jak tam budowy SZK ?

U mnie postój na etapie stropu z powodu mrozu.

Mam nadzieję, że chwilowy.

 

Czapkaa czy możesz mi powiedzieć czy przy przygotowaniach do stawiania/zamawiania więźby dachowej nie miałeś uwag, że niektóre belki – te największe (chyba te montowane dźwigiem na zdjęciu) są za grube i można by je było trochę „odchudzić” ?

Pozdrawiam

Mariusztt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więźba hmmm temat rzeka :p :P oczywiście, że mieliśmy uwagi...liczne :p

Problem rozwiązał się sam, gdyż drewno na więźbę, a raczej jego część podarowali nam rodzice, a pan tartaczny wyciął im wg projektu. I tak musieliśmy domówić resztę takich samych wymiarów.

Aczkolwiek nie ukrywam, że jak zamawialiśmy te grube 400 kg kloce, to pan tartaczny na widok wymiaru zrobił oczy jak 5 zł komentując skąd on weźmie takie drzewo :p . Ale znalazł :wiggle:

Jeśli mogę podsunąć jakiś pomysł to znajdźcie najpierw wykonawcę dachu i z nim dogadajcie każdy szczegół. My właśnie tak byśmy teraz zrobili, na pewno "odchudzilibyśmy" te krokwie, a tak bele jak kolosy i jeszcze mnóstwo drewna zostało (żaden słupek z projektu, oprócz tych dwóch nośnych, u nas na poddaszu nie stoi).

Jest i plus takiego obrotu spraw...żadna wichura nam tego dachu nie zerwie :D: lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na budowie też przestój przez ten mróz.

No ale skoro jest zima, to musi być zimno :razz:

 

Dom stoi :p, dach leży :p czekamy jeszcze tylko na montaż kolektorów, okna zamówione a tak poza tym cisza, spokój, jednym słowem stagnacja... ;)

 

Szukamy drzwi i bramy garażowej i tu jest trochę emocji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydraulik i elektryk zaklepani :D

 

w gruncie rzeczy dobry taki przestój, jest czas wtedy na myślenie, bo jak wszytsko leci ciurkiem i emocje biorą górę to nie zawsze sprawdza sie to w praktyce i często jest czego żałować

 

pozdrawia wszystkich przyszłych mieszkańców Szczęśliwej Krainy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Czapkaa,

dzięki za odpowiedź na temat więźby.

Wykonawcę dachu już mam i to on mi zaproponował odchudzenie tych największych "kloców"

Ale będę to uzgadniał z kierownikiem bud.

Generalnie jestem b. ostrożny

Jak zaznaczył Piotras102 trzeba na takie zmiany bardzo uważać.

 

Elektryka i hudraulika będę także na dniach uzgadniał.

 

Jakie okna wybraliście dwu czy trzyszybowe?

Kolega od okien podpowiada mi, że różnica w parametrach niewielka ale za to w cenie znacznie większa i raczej nie opłaca się brać trzyszybowych.

Czy okna narożne wybraliście z roletami?

Jeżeli są takie. Nie sprawdziłem tego jeszcze.

Ilość danych technicznych, klas, parametrów i dodatków do okien jest strasznie duża.

Jakbym komputer kupował.

Wybraliście jakiegoś znanego polskiego producenta?

Pozdrawiam

Mariusztt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nam brakuje tylko tynków wew, i możemy kombinować z wnętrzami. Obiecuje jak tylko znajdę chwilę wrzucę fotki

 

Pozdrawiam

 

piotras102

czyli najpierw zrobiliście wylewki??

 

okna,

system KBE 6-cio komorowy, pakiet trzy=szybowy U=1,1, a drugi to U=0,8 nie wiem który to który, mają być ciepłe Rw=30 i ciche :p

okna to greenline

 

ale wiesz, u nas było na odwrót różnica w cenie była, ale nie aż taka wielka, za to jeśli chodzi o parametry to była znaczna.

 

Rolet u nas niet. Zdecydowaliśmy, że będą tylko te drewniane na elewacji do zaciemniana. Natomiast w zamian pokusiliśmy się o instalację alarmową, czego pierwotnie miało nie być.

 

Oczywiście, że ostrożność przy wszelkich zmianach w projekcie to podstawa, dlatego najpierw takie rzeczy trzeba uzgadniać z kierownikiem. My raz popełniliśmy błąd i sami zadecydowaliśmy o stropie, drżę do tej pory czy nic się nie wydarzy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...