Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hoxter haka proszę o opinie


malkul

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 year później...
  • 1 year później...

Witam,

 

Odgrzebuję temat.

Widziałem ostatnio na targach w Bielsku wkłady Hoxtera. Zewnętrznie wyglądają dużo lepiej niż konkurencji jeśli chodzi o jakość wykonania, detale i design. Natomiast chciałbym zasięgnąć opinii jak zachowują się w praktyce. Szczególnie interesuje mnie opinia osób, mających doświadczenia z ciepłymi kominkami i akumulacją oraz wodne z buforem wodnym.

Bardzo proszę o opinię użytkowników i osoby z branży kominkowej, które mogą coś więcej napisać, na temat wkładów Hoxtera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dobry i udany wyrób. I to nie pojedycze modele, ale cała gama modeli jakie oferują.

Jak dla mnie lepszy jakościowo niż Brunner w tej chwili.

Jedyna wada dla ewentualnego przyszłego użytkownika to ta że cenowo też ich prześcigają w niektórych modelach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Forest-Natura, Dziękuję za opinię. Porównywałem cenowo Hoxter ECKA 67/45/51WLh i ECK KAMIN 57/67/44 Brunera. Wydaje mi się że są tożsame do porównania. Rozmiarowo są bardzo podobne. Różnica cenowa na korzyść hoxtera jest duża, hoxter jest około 1000 euro tańszy. Czy te modele ECKA też są udaną linią?

Dlaczego uważasz, że są lepsze niż Bruner? Lepiej wykonane? Lepsze materiały? Czy chodzi o coś innego? Jaka jest żywotność takiego wkładu? Słyszałem, że przy dobrym użytkowaniu około 25 lat. Czy to realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepszy jakościowo niż Brunner w tej chwili.

.

Szanowny kolego - bardzo odważna opinia, zastanawiam się na jakiej podstawie wysnuta. Mam informację od producenta, że urządzeń firmy Brunner kolega zbyt dużo nie zamontował, a tym bardziej nie serwisował. Chyba, że kolega zaopatruje się innymi niż oficjalne kanały dystrybucji. Na szkoleniu w Eggenfelden nie spotkaliśmy się nigdy. Może Hoxter to dobry produkt, nie wiem, nie montowałem i nie odpalałem go jeszcze. Natomiast dotykałem, macałem i wnikliwie analizowałem konstrukcje. Mam klika wątpliwości, przede wszystkim prowadnice drzwi zostały skopiowane z innej znanej marki, a z doświadczenia wiem, że akurat to rozwiązanie jest jednym ze słabych punktów. Przy intensywnej eksploatacji wymaga dość częstego serwisowania.

Za to na Brunnerze pracuję od kilku lat i w zasadzie oprócz okresowej wymiany uszczelek nie mam żadnych problemów. Sam proces spalania a co za tym idzie czystość są według mnie jest idealne, o innych walorach nie będę się rozpisywał...

I żeby nie było wątpliwości - miesięcznie uruchamiam 3-4 szt różnego rodzaju urządzeń tej firmy, tak więc jako takie doświadczenie z nimi mam.

Przyłączam się do pytania:

Dlaczego uważasz, że są lepsze niż Bruner? Lepiej wykonane? Lepsze materiały? Czy chodzi o coś innego? Jaka jest żywotność takiego wkładu? Słyszałem, że przy dobrym użytkowaniu około 25 lat. Czy to realne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może Hoxter to dobry produkt, nie wiem, nie montowałem i nie odpalałem go jeszcze.

Jednostronna troszkę opinia w takim razie.

Na szkoleniu w Eggenfelden nie spotkaliśmy się nigdy.

I co z tego ... Przecież wiesz dobrze Margod że jak ja tam jeździłem to Ty jeszcze nie myślałeś o kominkach akumulacyjnych ;)

 

Jakość to nie tylko samo urządzenie ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jednostronna troszkę opinia w takim razie.

 

I co z tego ... Przecież wiesz dobrze Margod że jak ja tam jeździłem to Ty jeszcze nie myślałeś o kominkach akumulacyjnych ;)

 

Jakość to nie tylko samo urządzenie ...

Pozdrawiam.

Tyle, że w tamtych czasach akumulacja to były jakieś mrzonki, produkt praktycznie niedostępny finansowo dla Polskiego klienta. Idea fajna, ale niesprzedawalna. Zresztą nawet dziś niewiele osób stać na połączenie niemieckiego paleniska z austriackim systemem ciepłej zabudowy.

Ponad to od tego czasu w Brunnerze bardzo wiele się zmieniło, wiele rozwiązań zostało udoskonalonych.

 

Tak, opinia jednostronna bo nie znam na tyle Hoxtera aby jednoznacznie stwierdzić, że jest lepszy od innego. Doskonale wiesz, że nie uważam go za zły produkt ( mimo wszystko ;))

Rozmawiałem na temat prowadnic z właścicielami firmy. Oczywiście twierdzą, że nie ma żadnego problemu z tym elementem. A ja z doświadczenia wiem, że to rozwiązanie bywa zawodne, szczególnie gdy ktoś intensywnie eksploatuje kominek. Zobaczymy za kilka lat, gdy pierwsze sprzedane sztuki klienci zaczną używać zgodnie z przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w tamtych czasach akumulacja to były jakieś mrzonki, produkt praktycznie niedostępny finansowo dla Polskiego klienta. Idea fajna, ale niesprzedawalna.

 

A jakie piece stawiano w Polsce dawniej? Ja za dziecka pamiętam tylko akumulacyjne....

To od parunastu, może trochę więcej, modne nastały spalarki do drewna, czyli wkłady kominkowe (paleniska z szybą) podłączone bezpośrednio do komina...

Ale powiem tak, od jakiegoś czasu, ekonomia i jakość spalania, zdecydowanie zaczynają dominować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie toczą spór o oryginał i kopistę ....

Faktem jest że kilka lat temu technika akumulacyjna oparta o odpowiedni wkład +nowoczesna masy akumulacyjne była jeszcze w Polsce mało popularna wśród wykonawców .

Palme pierwszeństwa w popularyzacji marek B + O należy pozostawić u kolegi Rolanda .

Za wprowadzenie masowości takich rozwiązań odpowiada kolega Jacek , ze wszystkimi tego plusami i minusami, który napchała w rynek swojego betonu .

 

Dla mnie osobiście kominek to WIDOK OGNIA I CIEPŁA OBUDOWA , wszelkie wełnowce z czarną szybą to po prostu porażka .. i tyle

 

Forest ma z jednym racje , w latach 90-tych proponowaliśmy klientom kominki CIEPŁE z kafli i szamotu ....często słysząc że " z Bartyckiej specjalistyczne firmy tak nie robią .."

Czasy się zmieniły i w świadomości coraz większej grupy klientów zaistniały kominki ciepłe i akumulacja

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest nie ważne, każdy swoje % chwali, ktoś dostał 2% więcej na daną markę i ze szmatławca z czarną szybą robi towar excl.... i na forum to promuje. Tyczy to się każdego i każdej marki. ZDR ma R, FN ma K, E ma U itd itp. A Kowalskiego to nie interere. On chce dobry wkład w dobrej cenie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A Kowalskiego to nie interere. On chce dobry wkład w dobrej cenie

Więc "żeńmy" wszystkim dobre wkłady Piazzetta za dobrą cenę ...

 

No dobra ...

Wkłady dizajnerskie z dużymi szybami podnoszonymi do góry - Brunner (bo w większym wyborze)

Wkłady "normalne" z szybami otwieranymi na bok - Hoxter, bo bije solidnością wykonania zwykłych wkładów ww. firmę, odkąd nie ma już w Brunnerze RF a próbuje się się wcisnąć ludziom że KK to szczyt techniki ... takich KK to mamy "na pęczki" w innych firmach za połowę ceny.

Woda - to zależy jaka - ale powiedzmy że remis ze wskazaniem na Brunnera, dlatego że znowu ma większy wybór możliwości

Piecówka (typowa) - obecnie nie do przyjęcia w przypadku firmy Brunner na tle tego co robili kiedyś ... Hoxter jej po prostu nie ma

Sterowanie - ani jedno ani drugie ... najzwyczajniej w świecie Tatarek ...

Serwis ... no tu już na temat Brunnera powiedziano dużo ... generalnie jak się coś dzieje to zaczynają się dopiero jaja i 3-4 miesięczne terminy oczekiwania aż cokolwiek z Niemiec raczy być dostarczone. W przypadku Hoxtera i kogoś, kto mieszka w BB - ma wszystko na miejscu.

 

Jest jeszce inna rzecz ... za to co Pan Brunner wypisuje publicznie o polskich wyrobach i instytutach (cieszących się poważaniem nawet poza granicami naszego kraju) w jakich badane są palenska, dużo branżowców już przestało handlować tą marką. W Czechach jest podobnie, a nawet dużo "weselej" w tej chwili po jego ostatnich publikacjach. Tak fatalnego marketingu jaki sobie robi własciciel firmy w branży poza granicami Niemiec i tak nacjonalistycznie nastawionej polityki firmowej nie ma w innych firmach. Wydaje się że Pan Brunner zapomina że część produkcji dla swojej firmy ma w naszym kraju ...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wkładasz w moje usta że żenię piazzette.

Owszem mam w ofercie te wkłady ale nie wciskam ich jak Ty kratke każdemu tłumacząc że to najlepsze wkłady na świecie. Najlepsze bo najtańsze i ponoć rodzime.... Oprócz piazzetty mam spartherma, brunnera, hoxtera i urządzenia kilkudziesięciu innych producentów.

Człowieku skończ swoją małą wojnę bo tracisz w oczach ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mam pojęcia o jakiej "wojnie" piszesz ...

Skoro masz w ofercie zarówno Brunnera jak i Hoxtera, to wypowiedz się które wkłady są wg Ciebie lepsze. Zrób to merytorycznie w oparciu o swoje dośwadczenie zawodowe.

Doradź Malkulowi skoro o to prosi ... może jak mądrze doradzisz to i coś mu sprzedasz przy okazji ...

Jak na trazie to "wszystko masz" i "wszystko sprzedajesz", tyle tylko że o niczym nie potrafisz sensownie napisać poza to co pisze w "deteerce", instrukcji obsługi lub na opakowaniu ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...