Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi Kon-Trade = duże ryzyko !


Recommended Posts

Nie twierdzę, że wszystko co jedzie kurierem będzie uszkodzone zanim dotrze do odbiorcy :). Do mnie przywożą drzwi średnio 3 razy w tygodniu więc skala ewentualnych uszkodzeń jest znacznie większa pomimo samochodów przystosowanych do transportu tego typu asortymentu. Drzwi jadą prawie pionowo i są przypięte pasami na pace. Nic nie leży na nich i nie zgniata ich.

Jeśli producent wozi swoim transportem to OK ... tak czy siak - sprawdzić przed odbiorem i zapłatą nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...
Jestem użytkownikiem drzwi Kon trade od jesieni 2011 - wprawdzie seria Popular ale 1000zł też piechotą nie chodzi.Warunki -drzwi zamontowane jako zewnetrzne ,pod zadaszeniem w domku jednorodzinnym usytuowane na wschód . Aktualnie wewnątrz okleina kolor trzymają ok. ale ....na zewnątrz tragedia folia się złuszczyła z 50% powierzchni -nie wiem co z tym zrobić pomalować????Na nowe mnie nie stać.Moje wnioski są takie gdybym kupiła najtańsze drzwi stalowe z marketu byłoby to to samo /i chyba tak jest że to zwykłe chińskie drzwi po inną marką/Generalnie do domku , na zewnątrz nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko z drzwiami działa poprawnie, nie wypaczyły się itd., a nie masz budżetu na nowe, jest na to sposób. Spróbuj zedrzeć folię (bądź okładzinę) i pomaluj ją. Jeśli sama okładzina nie będzie schodziła, spróbuj wypolerować ją delikatnym papierem ściernym. Podobnie jak poleruje się samochód. Nie gwarantuję efektu, nie wiem w jakim dokładnie stanie są te drzwi i co jest pod spodem, jednak nie ma innego sposobu na poprawienie wrażeń wizualnych.

Zakup tanich drzwi chińskich jest bez sensu. Nie masz gwarancji ile wytrzymają, co będzie się z nimi działo. W między czasie zobacz oferty dobrych firm drzwi zewnętrznych, zobacz ile kosztują i zbieraj powoli pieniążki. Niektóre firmy mają "wyceniarkę" na swojej stronie, co zwizualizuje Ci koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Niestety to prawda kupowanie w firmie Kon-trade wiąże się z dużym ryzykiem. Kupiłem drzwi w tej firmie, kurier przyjechał do mnie o 22giej, podczas odbioru rozpakowałem częściowo jedną stronę i przez słabe oświetlenie i padający deszcz nie zauważyłem pęknięcia szybki z drugiej strony.

Drugiego dnia złożyłem reklamację lecz coś takiego w tej firmie istnieje tylko w teorii, reklamacja sięga tylko do momentu odbioru, gdy towar się weźmie to reklamacje nie są uwzględniane. Pan w tej firmie poinformował że naprawa będzie kosztować 100 zł, po czym ta suma w odpowiedzi mejlowej wzrosła do 150zł. Dla zdrowia psychicznego odradzam jakiekolwiek kontakty z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 7 months później...
Zamówiłem u Nich drzwi w czerwcu, miały dojechać do 2 tygodni, minęło już półtorej miesiąca i co tydzień słyszę że drzwi już są w drodze. Szkoda że Firma ma takie podejście do klienta bo oferowane przez Kon Trade drzwi prezentują się bardzo dobrze i z żalem zaczynam szukać innych.

 

Witam co do drzwi firmy Kon trade to musze cie zmartwic pewnie kontener z chin nie doplynol jeszcze do gdanska i i dlatego nie masz swoich drzwi.

Ta firma importuje z chin cale drzwi z futrynami i dotego bardzo kiepskiej jakosci szczegolnie linia stal pian uv a w polsce wstawia tylko szyby , Sprzedawalem te drzwi przez 2 lata malo mnie do bankructwa nie doprowadzili :) i prosze nie odbierac mojej wypowiedzi jako akt zemsty chce poprostu uprzedzic innych ludzi przez problemami poprostu firma kogucik terminy dostawy czasmi dochodzily 3 miesiecy nie mowiac ze nawet rame w drzwiach wokol szyby nie potrafili prosto zamontowac ,progi i ramki ze stali nierdzewnej rdzewieja, zeby wsawic klamki lub zamki trzeba byc wysposazon w wiertarke i frezy zeby przesowac otwory czasami nawet o 2 cm czesto jest tak ze nie da sie wyregolowac drzwi i nie dolegaja do futryn ale nie martw sie firma dorzuca gratis grobe uszczelki piankowe czarne do bialych drzwi albo zatyczki otworow motarzowych w kolorze debu oczywiscie terz do bialych drzwi i uwierz mi ze opisane przypadki nie bylu jednostkowe, ujol bym to ze to stala przypadlosc tych drzwi a najsmieszniej bylo ze na kartonach w jezyku polskim byl naklejki chinskie bo ktos zapomnial je sciagnac przed wysylka a do tego oczywiscie na kartonach opisane ze posiadaja iSO i inne certyfikaty z tegp co wiem od nich produkcie drzwi mieli dopiero uruchomic w tym roku planowali to na lipiec sierpien

Reasumujac jakosc tych dzrwi jest taka sama a moze nawet gorsza niz drzwi chinskich z kazdego Marketu w polsce w cenie za 600 zl a moze nawet te z marketu beda lepsze

 

pozdrawiam

 

,20151214_174435.jpg20151012_091411.jpg20151012_100139.jpg20151012_092911.jpg nie wspominajac o tym ze kazde drzwi porysowanane czesto bylo tak ze na 5 par 3 nadwaly sie tytlko do zwrotu . Szczeze radze omijac ta firme duzym lukiem szkoda waszych pieniedzy i czasu szkoda ze nie mozna tu wstawic zdiec bo mam bogata galerie zdiec reklamacyjnych a jednak mozna : ) no to wstawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Cena drzwi zewnętrznych od tej firmy -dobra patrząc na wzór i współczynnik przenikania ciepła...czy tylko przy przesyłkach jest problem z tymi drzwiami ? Czy ktoś wybrał się do siedziby firmy i na żywo zobaczył drzwi i je kupił?

A mógłbyś linka do tych dobrych parametrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 5 weeks później...

Wydaje mi się że trzeba być po prostu rozważnym przy zakupach od takiej firmy.

 

Mają różne produkty zaczynając od lepszej lub gorszej chińszczyzny - ich własna marka Taur i drzwi Stal Pian UV, mają niby wyprodukowane w Polsce Stal Pian UV PL, ale ciekawe który etap procesu produkcyjnego jest robiony w Polsce?

 

Są też powiązani z fabryką Polstar, której drzwi też sprzedają - model Capital. Fabryka widać nie duża ale rozwój firmy jest. Zarobili na imporcie z Chin to się*rozwijają.

 

Patrząc po cenach wychodzi mi coś takiego:

- Taur Stal Pian - chińszczyzna z pianą PUR 800-1000zł, brak parametru U czyli ta piana to taka na słowo honoru

- Taur Stal Pian PL - chińszczyzna z elementami obróbki w Polsce z pianą PUR 1000-1500zł, brak parametru U

- Polstar Capital - polski produkt ze styropianem (od 1100zł) lub PUR (od 1400zł) cyt. "Dla drzwi pełnych o grubości skrzydła 55 mm, nie mniej korzystny niż Ud = 1,2 W/K*m2, Dla drzwi przeszklonych o grubości skrzydła 55 mm, nie mniej korzystny niż Ud = 1,5 W/K*m2".

 

Ciekawe że przy Capitalpiszą "Produkt w 100% wyprodukowany w Polsce", a Stal Pian PL tylko "wyprodukowano w Polsce"

 

Dziwi mnie ich podejście do klienta, w końcu przy pewnej skali działalności nie warto sobie robić kiepskiej reklamy, a wymiana drzwi to nie powinien być duży koszt dla nich (przy imporcie z Chin pewnie marża jest rzędu 50-100%). Chyba że mają tragiczną logistykę i rozwalają sobie duży procent towaru, albo co gorsza nie prowadzą kontroli jakości w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...