Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

co do CO (ale takze CWU i wentylacji)


jołbrader

Recommended Posts

witam

rozważnia jak w topiku tak lekko interdysyplinarnie ale nie do końca bo jedno z drugim dosc dokładnie sie wiąze

warunki brzegowe

budynek z uzytkowym poddaszem(wymuszone przez działke), jeden komin i tak bedzie (kominek), gazu nie ma

ogrzewanie

dwie kubatury ok.210m3 mieszkalna i 100 m3 garaż , obie o niskiej akumulacyjnosci (szkieleciak)

generlanie "stale" ogrzewana kubatura mieszkalna, kubatura garazu mozliwa znaczengo obnizenia temeperatury w momencie duzego zapotrzebowania na ciepło (mrozy) a tak to w zalezonosci od potrzeb =mozliwosc szybkiego podniesienia temp.

tempertura w czesci mieszklanej to ok 24 (moja temp. komfortu )

acha samochod parkuje "pod chmurka" , garaż jest dla motocykli

cwu

srednie zuzycie CW to ok 200 litrów /doba (2 osoby+kot)

inne

czesto gesto przez 12 godzin jedynym mieszkancem bedzie kot

bardzo chetnie wysłucham wszelakich sugestii zwłasza osób rozsadnych takich henok, j-j, piczman, an-bud (szacun panowie)-sorki jesli kogoś z wielkich pominałem

przy rozważaniam mozna brac pod uwage ze wszystko robie "tymi rencami" (nie chcem ale muszem ) i dotycza mnie tylko koszty zakupu kluczowych podzespołów

buda jest na etapie planu wiec wszytko jest do przemyslenia .(no moze nie wszytko działka narzuca pewne ograniczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...