Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moi drodzy, mam działkę na której stoi woda, dzieje się tak ponieważ pod warstwą humusu i 2 metrowej ziemi jest glina a działka jest w dołku, w marcu chce zacząć budować, ale do dziś nie wiem jak wylać fundament w wodzie żeby nie stracił swoich właściwości, dodam że nie ma kanalizacji deszczowej żeby tą wodę gdzieś odprowadzić. Obecnie działkę podnieśliśmy o jakieś 0,8 m, ale fundament musi być posadowioy na gruncie rodzimym ( czyli w wodzie ) jakiego typu rozwiązanie zastosować, może ktoś z was miał podobną sytuację lub jakieś doświadczenia???

Czekam na POMOC!!!!

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/15435-woda-na-poziomie-zero/
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj gruby żwir od gruntu nośnego do wysokości lustra wody (otoczaki + gruby piach). Ubijaj to warstwami co dwadzieścia centymetrów stopą wibracyjną i/lub łychą koparki. NA tym możesz śmiało fundament robić (ławę). Ja miałem torf i lotne piaski i tak zrobiłem. dodatkowo możesz wykonać tzw. podłogę na stropie (quasi płytę fundamentową): na fundamencie jest wieniec i strop leżący na gruncie zazbrojony fi 10 co krzyżowo co 30 centymetrów. Będzie działać.
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/15435-woda-na-poziomie-zero/#findComment-251322
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi,

wykonawca twierdzi że nie jest to problem, odpompywuje wodę i zalewa, dokładnie nie wiem jak to robi, natomiast widzialem dom który wybudował na stawie tzn w miejscu gdzie był naturalny staw płytki około 50 cm, ale dom 400 m2 stoi i ma sie dobrze, obawiam sie tylko cena na poziomie 30 tyś za fundament jak na tak trudne warunki wydaje mi sie trochę mało, będę negojował 5 lat gwaancji, firma jest znana na rynku częstochowskim, więc myslę że nie da ciała?!!!

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/15435-woda-na-poziomie-zero/#findComment-251378
Udostępnij na innych stronach

Nie radziłbym szukać innej działki za wszelką cenę. Zwróć uwagę na ilość tematów dot. wys. poziomu wody. Idzie wiosna poziom się podnosi. Glina zalegająca stosunkowo płytko jest zjawiskiem powszecnym np w okolicach W-wy. W piątek chciałem wykorzystać zimową pogodę (zmarznięty grunt) i zacząłem wozić ziemię do podniesienia poziomu działki (Piastów/Pruszków). Kamaz zakopał się po samą ośkę i musiał być wyciągany przez fadromę. Wodę widać w koleinach. Dookoła jednak stoją domy i wszyscy mają wodę około 1 m od poziomu zero. miejscowi każą w ogóle się nie przejmować (inspektor, budowlaniec) i nawet nie robić badania bo szkoda pieniedzy. Fundament będę stawiał w lipcu razem z drenażem na wszelki wypadek, jak będzie woda to niech się sami martwią (inspektor i budowlaniec są z Piastowa).

zibibyk - 30 tyś płacę za robociznę za cały stan surowy (w sumie trochę więcej dojdzie).

jeje

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/15435-woda-na-poziomie-zero/#findComment-251766
Udostępnij na innych stronach

moje 30 tyś na fundament to 12 tyś robocizna i 18 tyś materiały, w cenie jest też zebranie warstwy wierzchniej (nawiezionej około 70 cm na grunt rodzimy) o tyle podniosłem działkę i przesypanie jej na jej dalszą część rdzenie betonowe izolacja pion poziom docieplenie styropianem stopy pod słupy zasypanie z ubiciem poziomu 0 obsypanie scian wokół i płyta betonowa na iwierzchu, no i oczywiscie zbrojenie, ściany z betonitów grubości 38 i 25?

czy to w miare realna cena?

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/15435-woda-na-poziomie-zero/#findComment-252286
Udostępnij na innych stronach

zibibyk - w relacji do moich warunków chyba twoja cena rozbocizny jest dosyć wysoka. Za twój zakres (bez zdejmowania humusu) zapłacę około 5 tyś i dodam, ze mam ekipę profesjonalną - i jednocześnie choć fundament mam w rzucie prostokąta to z szalunkiem, zbrojony i wylewany. Mam nadzieję, że za materiały zapłacę też mniej. Ale ostatecznie o cenie decyduje każdy przypadek konstrukcyjny, wiec niczym sie za bardzo nie sugeruj, powodzenia, jeje
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/15435-woda-na-poziomie-zero/#findComment-252807
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek z elblaga
jest w polsce tak miejscowosc neidaleko elbląga nazywa sie raczki elbląskie leza one na - 1,8 metra pod poziomem moza woda w okolicy stoi wszędzie a ludzie sie jednak buduja niektozy stawiaja domki na palach a niktozy robia wymiane gruntu w miescie elblag poziom wod jest na glebokości ok 30 cm i mimo to stawia sie budynki 10 pietrowe
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/15435-woda-na-poziomie-zero/#findComment-255189
Udostępnij na innych stronach

A jak Gruba jest warstwa gliny?

Może warto zrobić kilka przewiertów jeśli to np 1m i zostawić w nich rury żeby przepuszczały wodę do niższych warstw? To tylko taki pomysł. Nie wiem czy to zadzuiałą i ile trzeba by zrobić przewierceń.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/15435-woda-na-poziomie-zero/#findComment-255355
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...