Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spartherm varia 2rh w salonie


rafalmix

Recommended Posts

Do tego co powiedział Forest dodam jeden szczegół. Zabrania się instalacji

kominków nie mających szczelnej komory spalania przy wszelkich

mechanicznych zabawkach wentylacyjnych . Po co ? Ano po to ,by móc ten

szczelny wkład ,w sposób odseparowany (szczelny),podłączyć do

czerpni zewnętrznej. Wszystko gra do momentu otwarcia drzwi we wkładzie.

 

Compi , regulacja na otwartych drzwiach kominkowych wydaje mi się bez sensu.

Możesz mnie dokształcić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie dokształcić ? :)

 

Ciebie? Ty w tym wątku jesteś jak krynica mądrości, więc raczej nie muszę, hehe. Miałem na myśli regulację kanału wywiewnego, może nawet nie regulację co chwilowe odcięcie. Mogę to chyba zrobić poprzez przepustnicę zamykaną cięgnem, lub pełną automatykę. Wydaje mni się, że całkowicie nie muszę wyłączać reku. metodą prób dojdę do doskonałości. Wtedy będę mógł cię dokształcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie? Ty w tym wątku jesteś jak krynica mądrości, więc raczej nie muszę, hehe. Miałem na myśli regulację kanału wywiewnego, może nawet nie regulację co chwilowe odcięcie. Mogę to chyba zrobić poprzez przepustnicę zamykaną cięgnem, lub pełną automatykę. Wydaje mni się, że całkowicie nie muszę wyłączać reku. metodą prób dojdę do doskonałości. Wtedy będę mógł cię dokształcić.

 

Krynica mądrości mówisz.... powiem tak : źródła też czasem wysychają :D

 

O reku i WM tyle wiem co przy kominkach wyłapałem . Pewno to nie mało

ale przecież wszyscy dopiero się tego uczymy .

 

Brunner ma taki sterownik co to kompatybilny z WM jest , ale Pan Brunner

lata swoim odrzutowcem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co powiedział Forest dodam jeden szczegół. Zabrania się instalacji

kominków nie mających szczelnej komory spalania przy wszelkich

mechanicznych zabawkach wentylacyjnych .

 

No właśnie, ja byłbym wdzięczny za raking szczelnych wkładów do ceny powiedzmy max 6.5 tys. Najlepiej, z jak najwiekszą szybą i ewentualnie takim fajnym design-em jak Mila (proporcje szyby). Będę wdzięczny za rady.

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 years później...
Witam

Mam zamiar u siebie w salonie zainstalować kominek Spartherm varia 2rh (w miejscu zaznaczonym na żółto).

Nie wiem czy robić dodatkowe rozprowadzenie powietrza na poddasze, może pociągnąć tylko rurę w pionie. W domu będzie zainstalowany rekuperator o max 300 m3h. Może rekuperator da rady w rozprowadzeniu ciepła na poddaszu.

Dom wybudowany będzie z porothermu 30 + 20 cm ocieplenie, dach 30 wełny, podłoga 15 – 20 cm.

A tak ogólnie co sądzicie o tych kominkach, szukając po internecie nie znalazłem negatywnych opinii.

Pozdrawiam

Rafał

Tylko nie Spartherm!!! Mam zakupiony Varia Bh 3s kupiony przez Spartherm Polska wkład za ok 15 tys. podczas palenia ok 40 min następuje blokada drzwiczek podnoszonych. Serwis był już 4 razy, rozkłada ręce. Teraz jak mają wymienić wkład przestali odbierać moje telefony oraz brak odpowiedzi na wezwania pisemne. Pisałem nawet do właściciela ma to gdzieś. Czyli jak już nam zapłacisz to mamy ciebie w d.... !!. Sprawa przekazana do adwokata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...