Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakie ogrodzenie do parterówki?


Recommended Posts

Witajcie,

 

Jestem na etapie ogrodzenia i powiem szczerze, że mam niemały mętlik w głowie.

 

Proszę o informację jakie ogrodzenie proponowalibyście do domu parterowego jak poniżej:

PICT0057.JPG

 

Wcześniej zastanawiałem się nad ogrodzeniu klinkierowym z przęsłami metalowymi jednak nie weim czy nie będzie to wyglądało zbyt masywnie. Dlatego też pomyślałem o czymś takim zamontowanym na podmurówce (bez murowanych słupków).

 

http://www.rakowo.pl/galeria/ogrodzenia-plaskownika-1-b.jpg

 

Być może ktoś z Was ma coś podobnego?

Prosze o opinie, komentarze, zdjęcia......

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ,,wizja": słupki stalowe 80x80 . Forma ogrodzenia prosta ,ale w podwójnych pasach,nie na kształtowniku. Dół bym zagęścił szpicem. Ozdób metaloplastycznych nie dawałbym. Ewentualnie jakieś proste formy . Na murek dolny: wylewka + rolka z klinkieru w kolorze elewacji. Ogrodzenie w kolorze dachówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka z klinkieru w moim słownictwie: ułożenie na gotowej wylewce jednej warstwy cegły klinkierowej (zakończenie murka). Jeżeli nie ,,kumasz" to odezwij się na p.w. dam adres na swoją strone www i zobaczysz.

 

"kumam" :) pierwszy raz spotykam się z tym nazewnictwem stąd pytanie.

linka do www możesz wkleić - zawsze przydadzą się dodatkowe inspiracje :p Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek nie za wysoki to i płotem nie masz co za wysokim przywalać. Jeśli cię na to stać to podmurówka z cegły, ale wtedy jeśli ma być dobrze to trzeba porządnym fundamentem przywalić ( i nie ma co wierzyć tym którzy mowia ze nei trzeba ). Podmurowka z cegly wyglada swietnie pod warunkiem ze bedzie dobrze zrobiona. Chyba kazdy zna widok bialych soli ktore wychodza z zapraw. Gdyby mi cos takiego sie stalo bardzo zalowalbym wydanej na to kasy. Moim zdaniem warto zastanowic sie nad ogrodzeniem wykonanym w całości ze stali, a pod przęsłami ułozyc jakies kamyki, kostke granitową albo jakieś ozdobne krawężniki. Jak szukalem do siebie ogrodzenia to namierzylem cos takiego:

http://img715.imageshack.us/img715/9333/ogrodzenieameryka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej dzieki wielkie - własnie coś podobnego sobie wyobrażałem!!

 

Oczywiście fundament będzie solidny, bo nie mam zamiaru za parę lat się zastanawiać dlaczego mi się płot pochylił w jedną bądź drugą stronę. Oczywicie w to wszystko wpakuję resztkę prętów karbowanych, które pozostały jeszcze z czasów budowy....

 

Teraz pozostaje jeszcze ustalić, jaka mniej-więcej wysokośc ogrodzenia jest odpowiednia - tak myslę, 150-160cm chyba wystarczy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko cięzko będzie do koloru elewacji dobrać harmonizujący kolor klinkieru. No bo jaki? typowa "cegła" nie będzie pasować do niczego (ani do elewacji, ani do dachu) różne odmiany "sahary" też nijak się z cytrynową elewacją nie zgrają... Chyba że któryś z czarnych odcieni typu tybet lub carbon:

http://www.crh-klinkier.pl/gfx/oferta/cegly/small/Carbon.jpg

http://www.crh-klinkier.pl/gfx/oferta/cegly/small/Tybet-cieniowany.jpg

Zdecydowanie bardziej pasowałyby mi tam białe sztachety. Lub jeszcze inaczej - ciemnozielone sztachety :) ale wtedy musiałyby być jakieś ciemnozielone dodatki na domu typu okiennice albo osłonki do skrzynek na kwiaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko cięzko będzie do koloru elewacji dobrać harmonizujący kolor klinkieru. No bo jaki? typowa "cegła" nie będzie pasować do niczego (ani do elewacji, ani do dachu) różne odmiany "sahary" też nijak się z cytrynową elewacją nie zgrają... Chyba że któryś z czarnych odcieni typu tybet lub carbon.

Zdecydowanie bardziej pasowałyby mi tam białe sztachety. Lub jeszcze inaczej - ciemnozielone sztachety :) ale wtedy musiałyby być jakieś ciemnozielone dodatki na domu typu okiennice albo osłonki do skrzynek na kwiaty...

 

Cały czas się zastanawiam.......eeeeh te przeklęte kolory..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...