Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja ma Plannja Regola (odcinki 4m poprzecznie ułożone) kolor czarny mat, super wygląda nie widać żadnych łączeń, niektórzy mylą z dachówką, jedyna produkowana w Szwecji nie w Polsce, jest super i nie założyłbym innej kolejnym razem.

 

czy moglbys podzielic sie jakims zdjeciem, jak wyglada na Twoim budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROYAL vs LINDAB LPAH

Dzisiaj rozmawiałem z dekarzem specjalizującym się w blachodachówkach.

O LINDABIE LPAH powiedział, że składa się najlepiej ze wszystkich znanych mu blachodachówek i tak jest - nie ma lepszej pod tym względem na rynku bez dwóch zdań. Ktokolwiek raz robił LINDABEM wie o czym mówię. Dekarza mającego pierwszy kontakt z LPAH może zaskoczyć inny sposób nabicia pierwszej łaty i sposób połączeń wzdłużnych arkuszy (przed łaceniem warto żeby blachodachówka była już na budowie - chodzi o możliwość przymiarki).

 

O składaniu ROYALU wypowiedział się mało pochlebnie.

Opinia ta nie dotyczy absolutnie innych blachodachówek Plannji - REGENT, RAPID i samonośna REGOLA.

Trzeba przyznać, że wyraźnie przechylona wysoka fala ROYAL'u może się bardziej podobać. Może połączenia nie będą widoczne?

Budowa to sztuka wyborów, gdzie wszyscy dookoła mówią co innego, a reklama też robi swoje.

 

Pozdrawiam

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROYAL vs LINDAB LPAH

Dzisiaj rozmawiałem z dekarzem specjalizującym się w blachodachówkach.

O LINDABIE LPAH powiedział, że składa się najlepiej ze wszystkich znanych mu blachodachówek i tak jest - nie ma lepszej pod tym względem na rynku bez dwóch zdań. Ktokolwiek raz robił LINDABEM wie o czym mówię. Dekarza mającego pierwszy kontakt z LPAH może zaskoczyć inny sposób nabicia pierwszej łaty i sposób połączeń wzdłużnych arkuszy (przed łaceniem warto żeby blachodachówka była już na budowie - chodzi o możliwość przymiarki).

 

O składaniu ROYALU wypowiedział się mało pochlebnie.

 

Potwierdzam opinie o Lindabie, to samo słyszę od znajomych dekarzy. Co do Royalu, trzeba potrafić go układać, dolna krawędź nie może iść w jednej linii, na łączeniu powstaje "ząbek" (to właśnie ze względu na specyficzne pochylenie fali), wtedy nie widać łączeń między arkuszami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Firma Blach-Dom oferuje teraz w ciekawej cenie blachodachówkę aluminiową. Nie mogę niestety nigdzie znaleźć rzetelnego porównania blachodachówki stalowej i aluminiowej, ponieważ słyszałem o alu różne nieciekawe plotki.

Bardzo proszę o info na w/w temat od kogoś kto się na tym zna :)

Za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby z góry dziękuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkurencyjnym składzie budowlanym powiedziano mi, że np. blachodachówka aluminiowa jest mało plastyczna, nierozciągliwa i krucha oraz że -cytuję- za parę lat zrobi się z niej sito, bo tworzą się mikroszczeliny -koniec cytatu.

I co ty na to Panie Kolego.

Ja uważam że to głupota, ale chciałbym poznać też innych zdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachodachówkę to najlepiej falistą lub trapezową; dlaczego blacha ma udawać dachówkę ???; i blacha i dachówka są dobre na dach ! Tak samo jak bym parapetów z aglomarmuru nie założył, ani plastykowych desek, no ale to moje zdanie. A z blachą to tak: jak jest zrobiona z niej blachodachówka to siła rzeczy jest tam więcej gięć i to nie jest lepiej !

Aha : i margaryny zamiast masła też nie jem (to nawet po mnie widać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dlaczego blacha ma udawać dachówkę ???...

 

A dlaczego nie? Bo moim zdaniem może - bo niektórym się taki wzór podoba a wolą bądź muszą blachę? Jest popyt to jest i podaż. A skoro jak sam piszesz blacha jest dobra na dach to dlaczego zabraniać pewnych wzorów?

 

plannja, lindab - dobre ale najdroższe..no i jeszcze ruukki.

z polskich chyba godny polecenia jest budmat, coś złego słyszałem kiedyś o pruszyńskim, ale może mi się przesłyszało :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dlaczego blacha ma udawać dachówkę ???...

 

A dlaczego nie? Bo moim zdaniem może - bo niektórym się taki wzór podoba a wolą bądź muszą blachę? Jest popyt to jest i podaż. A skoro jak sam piszesz blacha jest dobra na dach to dlaczego zabraniać pewnych wzorów?

 

plannja, lindab - dobre ale najdroższe..no i jeszcze ruukki.

z polskich chyba godny polecenia jest budmat, coś złego słyszałem kiedyś o pruszyńskim, ale może mi się przesłyszało :wink: :wink:

Też słyszałem niekoniecznie pochlebne opinie o Pruszyńskim. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...