Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !!!

Mam pytanie zmieniam pokrycie dachowe i chciałabym się uzyskać opinie odnośnie blachodachówki panelowej (np. firmy Mansard-Bis lub innej). Którą lepiej wybrać blachodachówkę panelową czy blachodachówkę w większych arkuszach ?

Za opinie z góry serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę jakiego producenta blachodachówki wybrać. Sprzedawcy reklamują szwedzkie blachy jako najlepsze. Czy te robione w Polsce są gorsze. Czy cena idzie w parze z jakością. Na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jestem zadowolony z ceglastego matu - zero połączeń arkuszy.

Firma sprzedająca- Blachprofil 2. Membrany wysokoparprzepuszczalne mają w dobrych cenach. Blacha płaska na obróbki też normalna cena.

Polecam orynnowanie Galeco- ciemny brąz PVC (pełne uszczelkowanie- bez problemów).

Jednak o ostatecznej decyzji radzę pomyśleć po kilku wycenach całościowych i wymiarowaniu zdejmowanym bezpośrednio z dachu.

Kolor dachu winien współgrać z otoczeniem. Nie zrobiłbym już np. zielonego dachu pośród otaczających łąk lub dużej ilości drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość Karol'a
Sama się zastanawiam jaką wybrać blachodachówkę, dlatego podtrzymuję ten post i również proszę o jakieś opinie. Natomiast znajomi odradzają mi Rauttaruki. Podobno widać na nich łączenia arkuszy? Czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to blachodachówki raczej z górnej półki.

Lindab ma w ofercie 2 profile blachodachówki (LPAL, LPAH)

Plannja ma 4 (Regent, Rapid, Royal, Regola)

Porównywać można Regent=LPAL

i Royal=LPAH.

Uważam że Lindab jest wart swojej ceny.

 

Kiedyś o tym pisałem

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=423962&highlight=#423962

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Planjję Regenta dopiero jeden sezon, więc co do trwałości na moim dachu niewiele mogę powiedzieć. Wszelkie gadania, że źle się składa, to brednie - :D ja lubie ponarzekać na majstrów, ale akurat dach mam ułożony b. ładnie.

Dach mam prościutki - dwuspadowy, gdyby było trochę łamań - pewnie wziąłbym Regolę, jest to jedyna na rynku samonośna blachodachówka - robi się ją w takich paskach, więc jest mało ścinków, niestety na prostym dachu wyszła za drogo.

Co do cen - brałem pod koniec kwietnia 2004 - cena z robocizną była 2 tys. niższa niż w Lindabie (w stos. do tej tańszej) a tylko 300 PLN wyższa, niż Sara z Budmatu - dach niecałe 200m2.

Kuzyn robił wyceny ze 2 tygodnie temu i teraz taniej wychodził mu Lindab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi, a może ktoś by się jeszcze wypowiedział na temat Blachodachówki Plannja Royal, bo myśląc o Plannji, po cichu myślałam właśnie o Royal i mam na myśli kolor ceglasty. Najbardziej interesuje mnie to, czy nie widać połączeń arkuszy. Ale oczywiście wszelkie uwagi mile widziane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...