Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

Radzę zastanowić się na dachówka cementową np firmy Braas. Dach kryty dachówką to dach stabilny, cichy, długotrwały, niejednokrotnie tańszy no i w/g mnie ładniejszy. W przypadku pozostania jednak przy blachodachówce doradzałbym pokrycia panelowe z posypką mineralną np Powetekk firmy Isola. Mało odpadów, podwyższona żywotność, dach cichy i bardzo estetyczny. Jedyna wada to cena. Życzę rozsądnych wyborów i satyswakcji z dachu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Robię przebudowę domu. Zdecydowałem na pokrycie go blachodachówką. Prawie już kupiłem blachodachówkę PRUSZYŃSKI.

Jednak mój dekarz bardzo ją odradza - ponoć bywa niedokładnie przycięta i czasami trudno ją spasować.

Proponuje bardziej blachodachówki BALEXMETAL lub RUUKKI.

 

Jaką blachodachówkę zastosować?

 

Pozdrawiam i dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek29 napisał

... Zdecydowałem na pokrycie go blachodachówką. Prawie już kupiłem blachodachówkę PRUSZYŃSKI.

Jednak mój dekarz bardzo ją odradza - ponoć bywa niedokładnie przycięta i czasami trudno ją spasować.

Proponuje bardziej blachodachówki BALEXMETAL lub RUUKKI. ....

w 2005 roku zdecydowałem się na blachodachówkę KRON Pruszyński, zero problemów, dekarze aż sie dziwili ze tak pasuje, łaczeń prawie wcale nie widać dobrze trzeba sie przypatrywać gdzie jest łączenie.

Powodzonka zyczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oboje przedmówcy mają racje. ja jednak gorąco polecam blache ruukki sklada sie dobrze, jest twardsza niz inne , ładna powloka i kolor. kron pruszynskiego rowniez elegancki z tym ze duzo słabszy mechanicznie. przy wciaganiu na dach mala nieuwaga i blacha przegieta. na dachu rowniez miekka , chodzenie po niej nawet z koniecznosci bywa klopotliwe.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Przejzalem całe forum (chyba cale forum) :lol: i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie a mianowicie.

Jaka blachodachówke wybrac na dach wielospadowy i bardzo skomplikowany (tak powiedzial ciesla ktory robi mi wieźbe) powierzchnia dachu prawie 310m2 mam do wyboru:

- firma Kroll blacha z powłoką Colorcoat HPS200 z 30 letnią gwarancją

- firma Plannja blachodachówka Royal z powłaką HardCoat z 15 letnią gwarancją.

Prosze powiedzcie ktora z tych dwoch byscie doradzili i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem która lepsza ale mogę napisać parę słów o Plannj.

U moich rodziców już jest 9 lat na dachu i absolutnie nie ma żadnych oznak korozji czy jakiego kolwiek uszkodzenia. Nawet niedawno przy sprzątaniu działki znalazłem ścinek tej blachy wyjęty z ziemi, i .... był czyściutki bez rdzy :D

 

A u sąsiada po 5 latach blacha ma korozje na brzegach, nie wiem jaka ale wiem dlaczego, bo cieli mu przecinarką, a tak nie wolno !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...