Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
ooo:) ta blacha wlasnie mnie interesuje i dokladnie ten kolor:) moj dach jest bardzo skomplikowany i duzo bedzie odpadu, ale mimo to wybieram blache :) dawno Pan kryl? Jaką cegłą robił Pan podmurówkę kominów? klinkierową pełna czy dziurawką? Mam prosbe, aby mi Pan wyslal jakies zdjecia Pana dachu na maila [email protected] prosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
tak właśnie o nią chodzi, mam dylemat bo nie wiemy co wybrać, a jeszcze nasz majster podpowiada, że przy naszym dachu to najlepsza byłaby dachówka tylko nie wiem jak to przedstawi się kosztowo za robociznę cena się nie zmieni bo mamy ustaloną cenę od całości z dachem tylko chodzi o koszt blachodachówki , z której będzie sporo odpadów i dachówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra blacha.

 

Jeżeli chodzi o dachówkę:

Sama musisz sobie przeliczyć, bo nie wiem jaki masz dach - dwuspadowy czy kopertówka, poddasze użytkowe czy nie.

W dachówce drogie są wykończenia (gąsiory itp)

Moje zdanie jest takie, że lepiej położyć bardzo dobrej jakości blachę niż byle jaką dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Bardzo proszę o poradę w sprawie. ww. wymienionych blachodachówek.

Firma wyceniła mi Rapid (mat) z orynnowaniem plannja siba na 21 tyś.,

natomiast Jokera (mat) z orynnowaniem Galeco na 19 tyś.

Podoba mi się profil obu blach dlatego taki wybór.

2 tyś. to niby nie duża różnica, a jednak jest i w sumie nie chcę przepłacić jeśli nie warto.

Przeczytałam wiele wątków na form odnośnie blachodachówek ale niestety bardzo mało jest opinii o rapidzie i jokerze, dlatego może jakiś fachowiec podpowie słuszne wyjście.

Bardzo dziękuję za wszelkie rady i opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiatczenia wiem ze Plannja jest jedna z najleprzych blach a do tego jeszcze metalowe rynny to już jest fajnie, pracowałem w firmie ktora sprzedawała blache na dach , niema to jak szwecka blacha wytłoczona w szwecji a nie w polsce, inne maszyny i inne tłoczenia, ja połozyłem na domie blache z budmatu też szwecką ale tloczoną w polsce, :), nie wiem jak leży po dopiero co skonczyli kłaść dekarze.

POLECAM PALNNJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo dziękuje za opinie :)

Właśnie z powodu miejsca tłoczenia blachy skłaniałam się ku Plannji, niestety jak mnie poinformował sprzedawca (oficjalny dystrybutor Plannji na Mazowszu) Rapid jest obecnie tłoczony w Polsce (?).

I właśnie co w związku z tym skoro Joker Blachotrapezu jest również tłoczony w Polsce tyle, że z blachy niemieckiej, dodatkowo obie blachodachówki różnią się powłoką (jednak obie to mat)? Jakieś pomysły?

Powoli mnie ta decyzja przerasta :)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo dziękuje za opinie :)

Właśnie z powodu miejsca tłoczenia blachy skłaniałam się ku Plannji, niestety jak mnie poinformował sprzedawca (oficjalny dystrybutor Plannji na Mazowszu) Rapid jest obecnie tłoczony w Polsce (?).

I właśnie co w związku z tym skoro Joker Blachotrapezu jest również tłoczony w Polsce tyle, że z blachy niemieckiej, dodatkowo obie blachodachówki różnią się powłoką (jednak obie to mat)? Jakieś pomysły?

Powoli mnie ta decyzja przerasta :)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

 

Mój pomysł jest taki, o ile pozwala na to Twoja konstrukcja, za 21 tys. rozejrzałbym się w dachówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...