Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mój pomysł jest taki, o ile pozwala na to Twoja konstrukcja, za 21 tys. rozejrzałbym się w dachówkach

Dzięki za pomysł, też o tym myślałam po przeczytaniu wielu wątków z forum, z tym, że mój dom to parterówka, powierzchnia dachu 250 m2 i z tego co mówił dekarz więźba pod dachówkę okazała się trochę za słaba dlatego boję się ryzykować (w sumie od początku skłanialiśmy się ku blachodachówce, co teraz okazało się nie do końca słuszne, marne pocieszenie, że to pierwszy dom).

 

Opinie zebrane od dekarzy,a także wyczytane na forum,że z Plannją robioną w Polsce sa problemy np. przy składaniu.

No to mnie zmartwiłeś, mąż już zamówił Plannje.

Nie pozostaje mi nic innego jak opisać swoje doświadczenia z tym "polskim" Rapidem po ułożeniu. Mam nadzieję, że okaże się pozytywnym wyjątkiem :/

Wszystkim wielkie dzięki za opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł jest taki, o ile pozwala na to Twoja konstrukcja, za 21 tys. rozejrzałbym się w dachówkach

Dzięki za pomysł, też o tym myślałam po przeczytaniu wielu wątków z forum, z tym, że mój dom to parterówka, powierzchnia dachu 250 m2 i z tego co mówił dekarz więźba pod dachówkę okazała się trochę za słaba dlatego boję się ryzykować (w sumie od początku skłanialiśmy się ku blachodachówce, co teraz okazało się nie do końca słuszne, marne pocieszenie, że to pierwszy dom).

 

Opinie zebrane od dekarzy,a także wyczytane na forum,że z Plannją robioną w Polsce sa problemy np. przy składaniu.

No to mnie zmartwiłeś, mąż już zamówił Plannje.

Nie pozostaje mi nic innego jak opisać swoje doświadczenia z tym "polskim" Rapidem po ułożeniu. Mam nadzieję, że okaże się pozytywnym wyjątkiem :/

Wszystkim wielkie dzięki za opinie.

 

Czyli z góry powieliłaś mit, że blacha będzie tańsza :D , no to przepadło, a o Plannję się nie martw składa się normalnie, ino nie każdy dekarz sobie z nią radzi

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ruukki kupowaną w styczniu, ale nad Plannją też się zastanawiałem i to właśnie Rapidem. Dystrybutor powiedział że tylko model Smart jest tłoczony w Polsce, robią arkusze na wymiar, a w przypadku reszty modeli kupuje się typowe arkusze jakie przychodzą że Szwecji i niestety jest większy odpad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) o Plannję się nie martw składa się normalnie, ino nie każdy dekarz sobie z nią radzi

Pozdrawiam.

Dzięki za słowa otuchy mam nadzieję, że ten "mój" dekarz sobie poradzi i faktycznie będzie jak mówisz :)

 

Dystrybutor powiedział że tylko model Smart jest tłoczony w Polsce, robią arkusze na wymiar, a w przypadku reszty modeli kupuje się typowe arkusze jakie przychodzą że Szwecji i niestety jest większy odpad.

Hmm.. Może coś się zmieniło od stycznia sama nie wiem, ale mi dystrybutor powiedział, że Rapid i owszem w Polsce jest tłoczony z tym, że robią arkusze na wymiar..

No cóż pożyjemy, zobaczymy..

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wybrałem Bratex, Prelaq Nova, płaciłem ok 29 zł za metr. Dekarze, którzy robili mówili, że super blacha. Powłoka w Prelaq Nova jest 2 razy grubsza niż w zwyłym poliestrze, ciężej ją zarysować. Sprawdzałem i gwoździem nie jest wcale tak łatwo dostać się "do żywego". POza tym powłoka jest jakby śliska, dzięki temu powinna się mniej brudzić i śnieg powinien mieć ułatwioną drogę zjazdową :-)

Zamki spasowane bardzo ładnie. Jestem bardzo zadowolony. Plannja była w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy w wyborze blachodachówki.Czyj produkt najlepiej wybrać?

Do 40zł za m2 jakiego producenta blachodachówki byście polecili!

 

Dla mnie blachodachówka ma dwie poważne zalety (reszta to ułatwienia): jest lekka i tania. Jeśli zaczynamy szukać konkretnej, najlepszej itp. to ta druga zaleta odpada. Ja kupiłem najtańszą jaką znalazłem (Krol) i na razie jestem zadowolony. Czy miałem rację przekonam się pewnie za 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Bratex, Prelaq Nova, płaciłem ok 29 zł za metr. Dekarze, którzy robili mówili, że super blacha. Powłoka w Prelaq Nova jest 2 razy grubsza niż w zwyłym poliestrze, ciężej ją zarysować. Sprawdzałem i gwoździem nie jest wcale tak łatwo dostać się "do żywego". POza tym powłoka jest jakby śliska, dzięki temu powinna się mniej brudzić i śnieg powinien mieć ułatwioną drogę zjazdową :-)

Zamki spasowane bardzo ładnie. Jestem bardzo zadowolony. Plannja była w podobnej cenie.

 

 

Za tą cenę to chyba blacha z bratexu ale tylko model tzw Bratex ekonomi mam rozumieć?

Co jeszcze oprócz plannji byście polecili?

Acha jeszcze jedno z jakiej blachy jest tłoczona plannja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest Budmat Aria

http://www.budmat.pl/gfx/ariaa.jpg

Wysokie przetłoczenie, mało wydajne, dosć droga ale....ładna :wink: :lol:

 

Szukaj blach z fabryk SAAB.

 

 

No i trafiłeś .Wstępnie właśnie zdecydowałem się na blachodachówkę Aria z Bud-matu.

Co sądzicie o blachach z bud-matu,czy są one coś warte?

A druga sprawa ich blachodachówki są tłoczone z blachy SSAb czy SAAB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...