Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

Za dach ok 250 mkw, balchy ok 300 mkw, rynny, 4 okna i wyłaz, zapłaciłem ok 18500 za materiały.

 

Jak dobrze pamiętam to blacha ok 28 zł. Przedstawicieli Bratex-a znajdziesz w necie. Na allegro swego czasu też coś było.

Tania blacha kosztowała ok 21 zł. Róznica na samej blasze nie jest tak duza, myślę że warto kupić lepszą. Dodatki kosztują sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Za dach ok 250 mkw, balchy ok 300 mkw, rynny, 4 okna i wyłaz, zapłaciłem ok 18500 za materiały.

 

Jak dobrze pamiętam to blacha ok 28 zł. Przedstawicieli Bratex-a znajdziesz w necie. Na allegro swego czasu też coś było.

Tania blacha kosztowała ok 21 zł. Róznica na samej blasze nie jest tak duza, myślę że warto kupić lepszą. Dodatki kosztują sporo.

 

Czy ktoś doświadczalnie zna różnicę w trwałości między markową i tanią blachodachówką? Interesuje mnie czy ta różnica to może być 40 (dla drogiej) lub 30 lat (dla taniej) do wymiany, czy może większa?

Notabene kiedyś pokrywano dachy zwykłą blachą i leży ona do dzisiaj. Znam przypadki osobiście dwudziestokilkuletnich dachów ze zwykłą blachą i właściciele nie planują wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam wywiad na temat blachodachówek. Tak jak wszyscy piszą najlepsze są z SSAB. Mają ją firmy Bratex, Bud-mat , Plannja. Najlepsze opinie ma Plannja. Nawet osoba pracująca w składzie budowlanym i sprzedająca Bud-mat polecała Plannję (której oni nie sprzedawali!!!), a bratex kazała sobie odpuścić z powodu kiepskich maszyn do tłoczenia. Wybrałam Plannję

http://www.plannja.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam wywiad na temat blachodachówek. Tak jak wszyscy piszą najlepsze są z SSAB. Mają ją firmy Bratex, Bud-mat , Plannja. Najlepsze opinie ma Plannja. Nawet osoba pracująca w składzie budowlanym i sprzedająca Bud-mat polecała Plannję (której oni nie sprzedawali!!!), a bratex kazała sobie odpuścić z powodu kiepskich maszyn do tłoczenia. Wybrałam Plannję

http://www.plannja.com

 

głupoty gada, miesiąc temu pokryliśmy dom blachodachówką Bratex Hestia PrelaqNova, żadnego problemu z tłoczeniami, składa sie tak jak powinna, mój dekarz, facet z doświadczeniem w wielu materiałach, choć większośc ostatnio ma zleceń w balchodachówkach (np.pare lat temu kilka sezonów krył w USA kościoły i inne budynki sakralne, często miedzią), Bratexem robił pierwszy raz chwaląc sobie materiał, widziałem też jego poprzedni dach, gzdie blacha miala włąsnie złe tłoczenia na zamkach, z wiekszej odległości ładnie, z bliska pokazał mi o co chodzi i już widać poszczególne arkusze, choć niewiele, za to tam gdzie robił sam inwestor (taką przybódówkę-garaż przy domu gość chciał sam pokryć żeby taniej było) to już masakra,z daleka widać każde łączenie arkuszy blachy

w sumie z blachy i dachu jestem zadowolony, w porównaniu z tymi tanimi powlokami rzeczywiście trudniej ją zarysować, wygląda porządniej, gwarancje ma na 30 lat, oczywiście wątpię że z niej skorzystam, ale oparłem sie poniekąd na fakcie że jeżeli ktos daje 30lat (blachy SSAB) to musi być znacznie pewniejszy jakości swojego wyrobu niż ten co oferuje lat 10, różnica w cenie w moim przypadku była jakieś 6zł na m2, czyli coś ok 1300zł, uznałem to za warte tej blachy, widzę natomiast jeden mankament mojego dachu: wolałbym ciemniejszy kolor czy odcień grafitu, niestety do wyboru jest taki a nie inny jeżeli chodzi o grafit w tej powłoce z tej firmy, no ale żonie sie podoba... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pruszyński sprowadza blache zewsząd (również z Azji).Niemniej jednak maja najwiekszy udział w rynku ...

Co do Balexmetal,to osobiscie nie radze,jest to bardzo popularna blachodachówka w moich okolicach,tyle że ma/miała dwie wady,pierwsza to taka że schodzi/ł z niej lakier,a druga to niedokładności w wykonaniu co skutkuje widocznymi łaczeniami arkuszy na dachu.

 

Pozdrawiam

 

PS. Bratexu nie znam,wiec sie nie wypowiem,Plannja jest super,ale wsrod dekarzy,jak rowniez na forum czytalem,ze wystepowaly problemy z Rapidem,Budmat mam i nie narzekam,a wybór nalezy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Sarę z Budmatu i mogę polecić super się łączy i wygląda. Jako ciekawostkę dodam, że kawałki uciętej blachy leżą ponad rok czasu na polu bez śladu korozji na przecięciu. :o

A czym było cięte?

Ja zakupiłem tydzień temu BLACHPROFIL 2 ,tłoczenie ALFA premium. za 25 zł/m. I zobaczymy jak się sprawuje.

Zjeździłem całe miasto i wszyscy sprowadzają blache z różnych dziwnych krajów, i cena zależy tylko zależy gdzie trafi..........nie zapominajmy , że marka też kosztuje :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...