Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a co sadzicie o balex metal

 

spotkałem nie najlepsze opinie

 

poza tym to chyba nie ta półka co Plannja, BudMat, Bratex, FinishProfiles (tłoczone z SSAB, bo niektóre z tych firm robią też blachodachówki na innym tańszym surowcu, i ten tańszy może być porównywalny chyba z BalexMetal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rukki ;)

 

tak, tylko chyba podobnie jak plannja nie jest "w miarę tania" (założenie autora wątku), no chyba ze na extra promo trafisz, dlatego ja zdecydowałem sie na bratex, dobry materiał SSAB, tak samo jak w Plannji, a cena całkiem przystępna (no i 30lat gwarancji :) 50mikronów :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blachą z Balexu to jet różnie,kiedys na poczatku lat 90-tych Balex produkował blachy w opaciu o blache ze Szwecji i ta blacha była ok,wujek ma trapezówkę na warsztacie już chyba z 17 lat i naprawdę zero problemów,do

tej pory.

Natomiast póżniej w Balexie zaczeły się (chyba) oszczędności i tak,znam przypadek człowieka,który 2 lata się sadził,bo mu z blachodachówki farba płatami spadała,w końcu blache wymienili,ale naprawde z wielką łaską ...

Jest taki pensjonat we Władysławowie,gdzie na połowie budynku lezy Balex,a na drugiej połowie Budmat,połowa Balexu jest w ciapki :(

Teraz tak,ja długo szukałem blachy na swoj dach,myślałem o Balexie(który w moich okolicach-pomorskie) jest dosyć konkurencyjny cenowo,o Krollu (tania blacha z Allegro),a skończyło sie na Budmacie,pamiętaj że późniejsza zmiana pokrycia to nie tylko cena samej blachy,to cena robocizny i innych dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podczepię się pod wątek

Czy jest sens kupić tanią blachodachówkę z założeniem że jak się w końcu zniszczy to się ją wymieni?

 

A ja mam mieszane uczucia. No bo niby jakie odpowiedzi możemy uzyskać na forum:

1. Blacha X jest najlepsza bo ja mam taką

Brzmi OK, ale z reguły mówią to osoby, które tej blachy osobiście nie zakładały, a wykonawcy z reguły oceniają pozytywnie to co im się łatwo montuje. Poza tym ocena po 1, 2,...,7 latach użytkowania nijak się ma do jej trwałości.

2. Blacha Y jest do bani bo mam z nią problemy

Nawet mercedesy mają wady co nie znaczy, że to złom.

 

Każda blachodachówka powinna wytrzymać kilkadziesiąt lat poza wadliwymi, a te mogą się zdarzyć u każdego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne dylematy. Brałem pod uwagę Blachotrapez (blachy z TyssenKruup), z ArcelorMital (niewiele tansze od Rukki) również Balex.

 

Skończyło sie na Ruukki Monterey w macie (grubośc powłoki od najcieńszej -połysk- mat- pural) poniewaz ofertę, która dostałem była tylko ok 3-4 zł/m^2 droższa od blach tańszych.

 

Najlepiej miec kilka wycen kompletnego dachu i wtedy mozna coś wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmor oczywiscie masz racje,że wypowiedzi na forum sa w wiekszosci na zasadzie,to jest cacy,bo ja to mam,ale to forum tworzone jest przez nas, uzytkowników danego produktu i na tej podstawie sie wypowiadamy.

Wykonawcy, promuja ten produkt z którego maja jakies profity :)

Handlowcy, musza działac w oparciu o programy lojalnościowe itd.

Blachy z hut SSAB,to od wielu lat sprawdzony i markowy wyrób.

Blachy fińskie,to też wysoka półka,ale jeśli ktoś chce tani wyrób to przecież,sa firmy takie jak Blachotrapez, Blachdom, Blachdom Plus, Blachprofil czy Kroll i byc może będą te blachy leżeć przez długie lata a SSAB u sasiada zgnije po 5 latach :) Na tym swiecie nic nie jest pewne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmor oczywiscie masz racje,że wypowiedzi na forum sa w wiekszosci na zasadzie,to jest cacy,bo ja to mam,ale to forum tworzone jest przez nas, uzytkowników danego produktu i na tej podstawie sie wypowiadamy.

Wykonawcy, promuja ten produkt z którego maja jakies profity :)

Handlowcy, musza działac w oparciu o programy lojalnościowe itd.

Blachy z hut SSAB,to od wielu lat sprawdzony i markowy wyrób.

Blachy fińskie,to też wysoka półka,ale jeśli ktoś chce tani wyrób to przecież,sa firmy takie jak Blachotrapez, Blachdom, Blachdom Plus, Blachprofil czy Kroll i byc może będą te blachy leżeć przez długie lata a SSAB u sasiada zgnije po 5 latach :) Na tym swiecie nic nie jest pewne ...

Jak najbardziej. Bawi mnie tylko jeśli czytam, że dany produkt jest bardzo dobry bo wykonawca go chwalił, a ja już go mam od 2 sezonów i nic złego się z nim nie dzieje.

Ja akurat na dachu mam Krolla. Sam go montowałem i nie wiem, czy pod względem montażu jest dobry, czy zły. Nie był drogi i wygląda ładnie. O trwałości mogę się wypowiedzieć za 10 lat.

Na części dachu mam zwykłą blachę trapezową, ocynkowaną. Zamontowana była na zwykłw wkręty bez podkłądek z gumą i leży już 6 lat bez żadnych widocznych oznak korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSAB - mam w powłoce Pleaq Nova (dwa razy grubsza niż standard), płaciłem coś koło 28 zł/m, kupowałem w Bratex

Widać wyraźną różnicę w porównaniu z tańszymi. Uważam, że na blasze nie warto oszczędzać - jej koszt nie jest tak wielki w koszcie całego dachu, dużo kosztują dodatki

 

Wiem, że to trudne, ale dla ludzi, którzy rzeczywiście liczą koszty budowy domu jest mała rada: jeśli coś kupujecie droższe niż wystarczające to liczcie zwiększenie kosztów procentowo i przekładaj to na koszt całego domu. To bardziej działa na wyobraźnię.

Na każdym etapie budowy są osoby (na tym forum), które twierdzą, że na czymś nie warto oszczędzaći warto zapłacić 1, 2 lub 5kPLN zł więcej. Zaczyna się od działki, dotyczy fundamentów, ścian, okien, więźby, dachu i kończy na wykończeniówce. To jest prosta droga do zbudowania domu zamiast za 400000zł, za 600000zł. Jak kogoś stać to prawdopodobnie ten droższy dom będzie lepszy (solidniejszy).

Wracając do blachy co z tego, że do samego pokrycia dołożymy 1kPLN? Przecież dodatków nie kupimy do innej blachy.

Jak nie warto oszczędzać to po co blacha? Dachówka jest lepsza jeśli chodzi o trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmor:

 

ja jestem akurat przykładem bardzo taniego budowania. Może dlatego, że oszczędzam na robociźnie, może dlatego, że wiem GDZIE warto zastosować materiały nieco droższe. Jeżeli akurat o dach chodzi, to krótko się decydowałem, żeby kupić lepszą blachę. Sama blacha to może 35-40% kosztów krycia dachu. Więc tu akurat uważam warto. Poza tym starałem się sprawdzić jaka jest podatność na rysowanie się różnych blach i ta wypadła najlepiej.

 

Zgadzam się w 100% z tym co piszesz odnośnie procentowego zwiększenia kosztów, to tu, to tam i w ten sposób można zrobić z 200k, np 320k PLN. Ale człowiek, który umie liczyć i trochę się orientuje wie, gdzie poczynić zwiększone inwestycje i czy są tego warte. Na mój domek nie wydałem jeszcze 150k więc wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmor:

 

ja jestem akurat przykładem bardzo taniego budowania. Może dlatego, że oszczędzam na robociźnie, może dlatego, że wiem GDZIE warto zastosować materiały nieco droższe. Jeżeli akurat o dach chodzi, to krótko się decydowałem, żeby kupić lepszą blachę. Sama blacha to może 35-40% kosztów krycia dachu. Więc tu akurat uważam warto. Poza tym starałem się sprawdzić jaka jest podatność na rysowanie się różnych blach i ta wypadła najlepiej.

 

Zgadzam się w 100% z tym co piszesz odnośnie procentowego zwiększenia kosztów, to tu, to tam i w ten sposób można zrobić z 200k, np 320k PLN. Ale człowiek, który umie liczyć i trochę się orientuje wie, gdzie poczynić zwiększone inwestycje i czy są tego warte. Na mój domek nie wydałem jeszcze 150k więc wiem co mówię.

 

W pełni popieram i gratuluję. Gwoli sprawiedliwości jeśli komuś poprawi się samopoczucie po wydaniu na coś więcej niż minimum to nie można powiedzieć, że to błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...