Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wroce do tematu czy za 27 zl brutto kupie dobra blache ?

 

Ale co to dla ciebie jest dobra blacha?

Dla jednego to taka, którą chwalą cieśle, dla innego taka, która mu się indywidualnie podoba, dla jeszcze innego taka, która posiedzi na dachu najdłużej, ale ten parametr najtrudniej jest udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budmat SSAB Zefir -28 zł m2 całkowity, Sara 28.50 m2 całkowity ( połysk)

Ceny z jednej z gdynskich firm.Oczywiscie Budmat ma swoje promocje i tak

aktualnie za 21.95 m2 całkowity jest Zefir brąz (SSAB).

Ale cena blachy to jedno,a cena obróbek blacharskich,wkrętów i innych to całkiem inna bajka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budmat SSAB Zefir -28 zł m2 całkowity, Sara 28.50 m2 całkowity ( połysk)

Ceny z jednej z gdynskich firm.Oczywiscie Budmat ma swoje promocje i tak

aktualnie za 21.95 m2 całkowity jest Zefir brąz (SSAB).

Ale cena blachy to jedno,a cena obróbek blacharskich,wkrętów i innych to całkiem inna bajka ...

 

 

I o to właśnie chodzi. PLANNJA ROJAL w cenniku stoi coś koło 50 pln brutto ja ją kupuje po 32 z groszami brutto ale to cena samej blachy. Miałem wyceny tego samego dachu w kilku firmach i pomimo że cena blachy była różna nieraz dochodziło do około 40 pln/mkw to cena końcowa nie różniła się już znacznie bo większe rabaty na gąsiory, tańsza blacha płaska, uszczelki itp.

Najlepsze są różnice w ilościach materiałó w poszczególnych specyfikacjach u jednego pana wystarczy np. 11 uszczelek uniwersalnych u innego potrzeba aż 86. Tak na dobrą sprawę to trzeba zasięgnąć fachowej wiedzy co ile i gdzie potrzeba, później iść do składu i powiedzić co konkretnie mają wycenić, żeby później nie szukać 1 mb gąsiora albo nie wiedzieć co zrobić z pozostałymiz 9 arkuszami blachodachówki (mój sąsiad).

Mam osiem wycen suma końcowa tylko w jednym przypadku odbiega od pozostałych gdzie pan uznał że da mi tylko 6% rabatu od cennika i wyszło prawie tak że cena samej blachy u niego kosztowała prawie tyle samo co całe pokrycie gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak,że zostało mi pare obróbek,jakieś akcesoria z orynnowania,łaty i kontry,dekarz który wykonywał dach(współpracował z firma która sprzedawała mi dach) spisał wszystko,podpisał,ja karteczke zaniosłem do hurtowni,oddali mi kase,a potem przysłali trasnport,który wszystko zabrał.Czego nie zabrali,to jednego arkusza blachodachówki,bo jak stwierdzili zwrotów z blachy nie biora.

A co do różnic w wycenac,to powiem Ci,że osobiście wolałem,aby wycena wycena była nawet lekko zawyżona,niz gdyby miało być tak,że potem trzeba materiał dobierac i dopłacać,ale warunek co zostaje to zabierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyz ktos ma balchodachówkę TyssenKruup - mnie konkretnie interesuje czarny mat. Co sądzicie o tej marce ?

 

Ja mam tej firmy. 15 lat gwarancji. Kupiłam w Ostrowie na ul. Długiej.

Jak na razie super.

Ten produkt mam sprawdzony, bo wielu moich znajomych ma z tej firmy i nikomu nic się nie dzieje. Ani z kolorem ani z blachą. Niektóre dachy mają ponad 10 lat.

 

Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza podobno PLANNJA ROYAL, ale wcale nie taka tania.

 

Tej nie polecam nikomu.

Znajoma kupiła - to ponoć faktycznie jest szwedzka blacha ale sprowadzana już w konkretnych długościach. Zapomnij o przycinaniu na wymiar. Co za tym idzie - dużo większe koszty, bo więcej zakładów i odpadów, za które płaci oczywiście klient. A jest ich mnóstwo przy dachu z kaframi.

Mało tego przyjechała do nich porysowana - prawie każdy arkusz miał gdzieś zarysowaną powłokę lakierniczą. O reklamacji możesz zapomnieć.

Znajoma nie chciała się już z nimi kłócić ale odradzała mi ją i tyle.

To też jej nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgląd blachodachówki na dachu zależy od waruków, atmosferycznych na które wystawiony jest wiatr. U mnie po 2 latach (a raczej zimach) wygląda też fajnie, ale......... spodziewam się że dach od strony podwórka (południe) z czasem pewnie wyblaknie w stosunku do innych części świata bo przez całe lato wystawiony na działanie słońca.

 

Z dugiej strony (od północy) mam las i nie ma szans żeby dach z upływem czasu nie "pozieleniał:. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza podobno PLANNJA ROYAL, ale wcale nie taka tania.

 

Tej nie polecam nikomu.

Znajoma kupiła - to ponoć faktycznie jest szwedzka blacha ale sprowadzana już w konkretnych długościach. Zapomnij o przycinaniu na wymiar. Co za tym idzie - dużo większe koszty, bo więcej zakładów i odpadów, za które płaci oczywiście klient. A jest ich mnóstwo przy dachu z kaframi.

Mało tego przyjechała do nich porysowana - prawie każdy arkusz miał gdzieś zarysowaną powłokę lakierniczą. O reklamacji możesz zapomnieć.

Znajoma nie chciała się już z nimi kłócić ale odradzała mi ją i tyle.

To też jej nie polecam.

 

O widzisz, a ja jestem zadowolony. Blacha faktycznie szwedzka, faktycznie sprzedawana w określonych wymiarach (na długości co 40 cm - co w moim odczuciu minimalizuje odpad.). Wrogiem każdej powłoki lakierniczej jest piach który ją rysuje - a tutaj Plannja Royal ma grubszą powłokę o 10% w stosunku do innych z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzień dobry.

 

Jesteśmy w trakcie budowy domu jednorodzinnego. Szukamy dobrej blachodachówki. Sprzedawca polecił nam blachodachówkę ARCELOR.

 

W związku z tym mam do Państwa pytanie.

 

Czy ktoś z Państwa pokrył dach blacodachówką tej firmy? Co sądzą Państwo o tej blachodachóce? Czy lepiej zrezygnować z jej zakupu i kupić innej firmy np. RUUKKI lub SABB?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie odebrałem wycenę pokrycia dachowego na naszego Benedykta:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt2/index.php

 

Cena blachodachówki, gąsiorów, blachy na obróbki i innych potrzebnych materiałów (bez okien, kołnierzy i rynien) to:

- Plannja Regola - 22 tyś. brutto (320 m2 powierzchni efektywnej)

- Finish Profiles Finishdak (SSAB Prelaq Nova) - 20 tyś. brutto (458 m2 powierzchni rzeczywistej blachodachówki !!! po 30 PLN brutto)

 

W sumie w cenie różnica znikoma, biorąc pod uwagę koszt całej inwestycji.

 

Plannja daje gwarancję 15 lat, a Finish Profiles na produkty 10 lat (SSAB daje gwarancję na samą blachę 30lat).

 

Co wybrać ??

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...