Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W najblizszym czasie czeka nas krycie domu i wybralismy Blachodachówkę. Zastanawiamy się tylko którą i z jakiej firmy wybrać żeby była TANIA ale i DOBRA. Proszę o Wasze opinie :)

 

 

Musisz szukać opinii osób, które mają takowe nie krócej niż 10lat i są zadowolone. Zadowolenie po roku lub 2 jest nic nie warte. No chyba, że ktoś ma ze swoją szybko problemy, ale takich to prawie nie ma.

Ja mam matową Krolla i też jestem zadowolony po 1 roku co o niczym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Chodzę sobie po hurtowanich i zastanawiam się nad wyborem blachodachówki. (Cena w dzisiejszych czasach też ma znaczenie). Zgodnie z projektem będzie to czarna matowa blachodachówka lub grafitowa. Zetknąłem się z następującymi markami, podaję ceny tylko samych blachodachówek bez obróbek itp. ranking wycenami rosnąco po tzw. upustach, casting:

 

- BalexMetal 18,50 zł netto grafit - Firma A,

- Polonica 19,26 zł netto, czarny mat,

- BalexMetal 19,51 zł netto grafit - Firma B,

- Pruszyński 20,87 zł netto chyba czarny

- Budmat 23,42 zł netto, grafit,

- Rukki 29,96 zł netto, czarny mat

- Planja - dałem sobie spokój, mam bardzo duży dach... :)

 

Teraz Wasze uwagi.... Jeśli macie zastrzeżenia do jakichś pozycji to walcie śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź jeszcze pod uwagę Bratex Hestia PrelaqNova - tłoczona przez Bratex z blachy SSAB, takiej samej jak Planja, Budmat, Finishprofiles, mam takową w kolorze grafitu i nie narzekam, jak chcesz to dam znać gdzie kupowałem (300km transport nie był dla tej firmy problemem, a cenę, dostepność i czas realizacji znacznie lepszy niż u dystrybutora Bratexu u mnie na miejscu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź jeszcze pod uwagę Bratex Hestia PrelaqNova - tłoczona przez Bratex z blachy SSAB, takiej samej jak Planja, Budmat, Finishprofiles, mam takową w kolorze grafitu i nie narzekam, jak chcesz to dam znać gdzie kupowałem (300km transport nie był dla tej firmy problemem, a cenę, dostepność i czas realizacji znacznie lepszy niż u dystrybutora Bratexu u mnie na miejscu)

 

niestety lokalnie nikt nie prowadzi Bratexu, facet od Polonica powiedzial, że blachy Budmat czyli SSAB robione są co prawda pod nadzorem SSAB, ale w Korei cokolwiek miałoby to znaczyć...

Generalnie szukam jaknajciemniejszej matowej i mam sporo czasu na negocjacje. Po ile kosztowal Twój Bratex ?

P.S. Jestem z pomorskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja obecnie również szukam blachodachówki a w zasadzie już wybrałem. Jest to blachodachówka Finishprofiles Kingplast ciemny grafit.

Mała rada nie patrz na cene tylko samej blachodachówki ale na wycene całości dachu a wtedy da Ci to pełny obraz. Zastanawiałem się nad Blachotrapezem ale dalem sobie spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachodachówka czarny lub grafit mat, aktualizacja:

 

- BalexMetal 18,50 zł netto grafit - Firma A

- Polonica 19,26 zł netto, czarny mat

- BalexMetal 19,51 zł netto grafit - Firma B

- Pruszyński 19.99 zł netto firma C

- Pruszyński 20,87 zł netto czarny mat

- BudMat SSAB 21.85 zł netto - Firma C

- Budmat 23,42 zł netto, grafit

- Rukki 29,96 zł netto, czarny mat

- Planja - dałem sobie spokój, mam bardzo duży dach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Mam Bratex - Prelaq Nova kolor ciemny brąz, mat. Jestem zadowolony z efektu końcowego. Cenowo wychodziło mniej więcej w okolicach Budmatu i ich Sary .

 

I popieram słowa jednego z forumowiczów - nie sugeruj się ceną m2 blachy tylko poproś 2 - 3 firmy o wyceny całości pokrycia. Dopiero to da Tobie pogląd na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bratex - Prelaq Nova kolor ciemny brąz, mat. Jestem zadowolony z efektu końcowego. Cenowo wychodziło mniej więcej w okolicach Budmatu i ich Sary .

 

I popieram słowa jednego z forumowiczów - nie sugeruj się ceną m2 blachy tylko poproś 2 - 3 firmy o wyceny całości pokrycia. Dopiero to da Tobie pogląd na koszty.

 

Mam to samo tylko w graficie i również w pełni popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niestety lokalnie nikt nie prowadzi Bratexu, facet od Polonica powiedzial, że blachy Budmat czyli SSAB robione są co prawda pod nadzorem SSAB, ale w Korei cokolwiek miałoby to znaczyć...

Generalnie szukam jaknajciemniejszej matowej i mam sporo czasu na negocjacje. Po ile kosztowal Twój Bratex ?

P.S. Jestem z pomorskiego.

 

żaden problem ze nikt nie prowadzi bratexu jak piszesz, u mnie jeden gość "prowadzi" ale jakby od niechcenia, namawia przy tym na inne blachy, ma nieciekawą cenę i długi termin realizacji, no to poszukałem gdzie indziej, znalazłem taniej, szybciej, z kompetentną obsługą, też mailową i telefoniczną kupiłem praktycznie "zdalnie" cały dach, z akcesoriami i oknami dachowymi, przywieźli bez problemu swoim transportem, zeby nie było kryptoreklamy na prv zapuszczę ci namiar

 

a takich sprzedawców którzy "obsrywają" na maxa konkurencję (np. twierdząc że u nich hameryka a u innych china i korea) to radziłbym omijać szerokim łukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...